Bon turystyczny na dziecko urodzone w 2022. Rodzice mogą być rozczarowani

W ramach walki z gospodarczymi skutkami pandemii rząd zdecydował się wesprzeć jednocześnie rodziny z dziećmi i branżę turystyczną. W tym celu zdecydowano się na wprowadzenie dodatku w postaci bonu turystycznego. Obowiązuje on już od sierpnia 2020 roku i przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Do kiedy można go wykorzystać? Czy można się ubiegać o bon turystyczny na dziecko urodzone w 2022?

Bon turystyczny na dziecko urodzone w 2022

Bon turystyczny to kolejny dodatek finansowy na dzieci zaproponowany przez obecny rząd. Środki miały jednocześnie pomóc rodzicom w zorganizowaniu wyjazdów wakacyjnych, a przy okazji wesprzeć także branżę turystyczną, która szczególnie mocno ucierpiała z powodu pandemii. Bon w wysokości 500 złotych został wprowadzony w sierpniu 2020 roku i przysługuje na każde dziecko do 18 lat. Za pomocą bonu można opłacić pobyt w hotelu, pokryć koszt wycieczki lub obozu naszej pociechy.

Niestety nie ma dobrych wiadomości dla rodziców dzieci urodzonych w tym roku. Jak wynika z informacji płynących z ZUS, bon turystyczny nie obejmuje maluchów z rocznika 2022. Dodatek przysługuje na wszystkie dzieci, których rodzice do 31 grudnia 2021 uzyskali prawo do świadczenia wychowawczego.

Bon jest dla Ciebie, jeśli między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabędziesz prawo do:
• świadczenia wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego świadczenia lub do dodatku wychowawczego;
• dodatku wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego dodatku lub do świadczenia wychowawczego.https://bonturystyczny.polska.travel/dla-osob-uprawnionych

Sprawdź: 12 tys zł na dziecko. Nie wszyscy wiedzą, że im przysługuje! Trzeba się spieszyć, aby nie stracić pieniędzy!

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Na pewno część rodziców ucieszy informacja, że ważność bonu turystycznego została przedłużona. Według nowelizacji przepisów dodatek można wykorzystać jeszcze do końca września 2022. To dobra wiadomość dla wszyskich, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z pomocy, a nie planowali zimowych wyjazdów.

Bon wystarczy aktywować na indywidualnym koncie w serwisie PUE ZUS. Po aktywacji otrzymamy specjalny kod do płatności, za pomocą którego będzie można pokryć koszty związane z wyjazdem. Środki można przeznaczyć na koszty zakwaterowania w hotelu, pensjonacie lub zapłacić nimi za uczestnictwo dziecka w wycieczce, obozie czy koloniach.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo