Bransoletka ślubna

Bransoletka ślubna, tak samo jak pozostała biżuteria, powinna być dopasowana do sukni ślubnej. Zobacz, jak ją wybrać.

Nad wyborem bransoletki ślubnej możemy zacząć się zastanawiać dopiero po znalezieniu i zamówieniu sukni ślubnej. Jeśli zdecydowałaś się na bogato zdobioną suknię, bransoletka powinna być raczej delikatna. W przypadku prostego fasonu kreacji oraz braku błyszczących elementów postaw na ozdobną lub dużą bransoletkę. W tym drugim wypadku możesz również zdecydować się na zakup kompletu dwóch idealnie uzupełniających się bransoletek ślubnych.

Reklama

Bransoletka ślubna może być wykonana z białego lub żółtego złota albo ze srebra. Zdecydowanie rzadziej spotyka się platynową biżuterię ślubną. Decydując się na rodzaj kruszcu weź pod uwagę kolorystykę i wykończenie sukni ślubnej oraz swój typ kolorystyczny. Pani Lato oraz Zima są zimnymi typami kolorystycznymi, które powinny wybrać srebro albo białe złoto. Ciepłe typy kolorystyczn, do których należy Pani Jesień i Wiosna rozkwitają w złocie.

Reklama

Bransoletka ślubna może przybrać postać cienkiego i delikatnego łańcuszka, ale równie dobrze może być wysadzana kamieniami. Panny młode często decydują się na biżuterię z kryształkami Svarovskiego. Błyszczą równie pięknie jak brylanty, ale są zdecydowanie tańsze. Jeśli fragment sukni lub stylizacji (np. kwiaty) jest w ciekawym i kontrastowym kolorze, można do niego nawiązać poprzez wybór odpowiednich kamieni szlachetnych lub różnobarwnych kryształków Svarovskiego w biżuterii ślubnej.

Kiedyś wierzono, że perły symbolizują łzy i nie stosowano ich w stylizacjach ślubnych. Dziś coraz częściej odchodzi się od tego zwyczaju. Perły są synonimem elegancji i ponadczasowości. Bransoletka ślubna z pereł nigdy nie wyjdzie z mody i będzie szykownym dodatkiem do prawie każdej sukni.

Reklama

Czy wybrałaś już bransoletkę ślubną? A może wciąż się wahasz? Jakie modele rozważasz?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo