Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła.

Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś przyjść przygotowana. Najlepiej by było, gdybyś miała przy sobie szkic albo fotografię sukni ślubnej. Osoba przygotowująca Twój bukiet będzie się mogła zapoznać z fasonem sukni i łatwiej dobierze do niej odpowiednią wiązankę. Przykładowo do prostej, skromnej sukienki najbardziej będzie pasowała wiązanka w stylu biedermajer. Taki bukiet Panny Młodej wykonany jest z jednego rodzaju kwiatów: róż, lilii czy gerber ozdobionych kilkoma dużymi liśćmi. Do rozłożystej, bardzo ozdobnej sukni idealnie będzie wyglądała wiązanka angielska. Kwiaty opadają kaskadowo wzdłuż sukni i prawie sięgają ziemi. Wadą takiej wiązanki jest jej wysoka cena oraz to, że jest dosyć ciężka.

Kiedyś bukiet Panny Młodej najczęściej był biały. Jego rolę pełnił koszyk wypełniony podkładem z mchu oraz niskimi kwiatami. Obecnie w tej kwestii panuje duża dowolność. Możemy się nawet zdecydować na tzw. wiązankę fantazyjną, w której kontrastowe kolory kwiatów ułożone są w sposób asymetryczny.

Wybierając się do kwiaciarni lub florysty weź ze sobą fragment lub skrawek materiału sukni. Florysta dopasuje do niego odpowiedni kolor kwiatów. Pamiętaj, że bukiet ślubny musi pasować nie tylko do sukienki, ale również do makijażu. Prawdopodobnie wizażystka podczas makijażu próbnego spyta Cię, jakie kwiaty wybrałaś i dopiero do całości będzie dobierać odcienie cieni do powiek i rodzaj makijażu.

bukiet panny młodej

Będziesz musiała wybrać typ wiązanki ślubnej: kula, łuk, kaskada, fontanna, jeden kwiat itd. Poproś kwiaciarkę, aby pokazała Ci zdjęcia bukietów ślubnych, które już robiła. Powiedź, co ci się podoba oraz czego nie lubisz. Ułatwi to floryście dobranie odpowiedniej dla Ciebie wiązanki ślubnej. Dopiero potem przejdź do wyboru rodzaju kwiatów. W zależności od pory roku, ich ceny mogą być różne. Możesz zaznaczyć, że cena nie jest dla Ciebie bez znaczenia i że prosisz o wybranie tańszych kwiatów.

Kwiatki do butonierek Pana Młodego i świadka dobieramy do wiązanki Panny Młodej. Z innego koloru ale tego samego rodzaju kwiatów można zrobić butonierki dla ojców pary młodej. Dzięki temu będą się wyróżniać spośród reszty gości. Kwiaty świadkowej powinny jedynie nawiązywać do wiązanki panny młodej, ale mieć np. inny kolor.

Gdy już wybierzesz odpowiedni bukiet ślubny spytaj wykonawcę, jak można go zasuszyć. Bardzo często bukiet panny młodej jest zostawiany na pamiątkę…

Jakie bukiety ślubne Ci się podobają? A może już któryś wybrałaś? Wstaw zdjęcie! Chętnie go zobaczymy!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo