Butelka i smoczek – jak wybrać duet idealny?

Mama na początku rodzicielskiej drogi staje przed wieloma dylematami. Skompletowanie wyprawki dla maluszka to jeden z nich. A każda kobieta chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego ze starannością wybiera pierwsze ubranka, pieluszki i akcesoria, które nie tylko pomogą jej  odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale także będą dużą pomocą i ułatwieniem przy opiece nad dzieckiem. Czego nie może zabraknąć w „zestawie startowym” mamy maluszka?

Wsparcie mamy karmiącej 

Karmienie piersią to cudowna chwila, podczas której więź mamy z dzieckiem zawiązuje się jeszcze silniej. Jednak nie zapominajmy też, że każda mama potrzebuje czasami chwili dla siebie – na wyjście z koleżanką na miasto, do lekarza czy na kolację z mężem. W takich sytuacjach  karmienie maluszka może przejąć na siebie tata, lub inna bliska osoba, podając dziecku odciągnięte mleko mamy. Jednak bez względu na to, czy butelka ma być stałym elementem życia, czy tylko wspierać rodziców w wyjątkowych sytuacjach, , warto pomyśleć nad jej wyborem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by była to butelka bezpieczna dla dziecka karmionego piersią. Smoczek do niej dołączony powinien być tak stworzony, by nie zaburzać naturalnego odruchu ssania u dziecka. Właśnie taki jest dynamiczny smoczek w butelkach LOVI z kolekcji Stardust, który pracuje w rytm ssania dziecka. Dynamiczna budowa smoczka, wykonana z cienkich warstw silikonu, wymaga od dziecka aktywnej pracy mięśni warg i języka, tak jak w przypadku ssania piersi. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że odruch ssania zostanie zaburzony i maluszek nie będzie chciał wrócić do ssania piersi. Butelka została zaprojektowana pod nadzorem medycznym. Jak pokazują badania aż 89% lekarzy nie zauważyło żadnych trudności w łączeniu karmienia naturalnego z karmieniem butelką LOVI, a 88% lekarzy potwierdziło zachowanie rytmu ssania u dziecka karmionego piersią.*

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając butelkę idealną? Aby była antykolkowa. Zbyt szybkie pobieranie pokarmu z butelki może sprawić, że przy okazji dziecko nałyka się także powietrza, a co za tym idzie – dostanie kolki. Dlatego LOVI wyposażyło swój smoczek w system odpowietrzania SUPERvent, który zmniejsza ryzyko kolki. 

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze butelki jest materiał, z którego jest wykona. Zazwyczaj na rynku spotykamy się z wersją plastikową oraz szklaną. Każda z nich ma swoich zwolenników – niektórzy wolą szkło, które jest mniej podatne na zadrapania oraz nie zmienia koloru czy zapachu pod wpływem kontaktu z żywnością. Większość jednak skłania się ku plastikowym wersjom – są one lżejsze, bardziej poręczne i przede wszystkim nie stłuką się podczas użytkowania. Warto również zwrócić uwagę, by plastik z którego wykonana jest butelka był wolny od biosfenolu A (szkodliwego związku często wykorzystywanego podczas produkcji tworzyw sztucznych). 

Czas na ostatnią ważną cechę, jaką jest pojemność. Kiedy dziecko jest niemowlakiem i spożywa niewielkie porcje pokarmu, lecz częściej, warto pokusić się o mniejszą butelkę. Wraz ze wzrostem malucha, rośnie także zapotrzebowanie na jedzenie – wtedy  przyda się butelka z większą pojemnością.

Butelka LOVI Stardust występuje w dwóch rozmiarach: 120 i 240 ml, a materiał, z którego jest wykonana jest wolny od biosfenolu A. Oprócz funkcjonalności wyróżnia ją wyjątkowy wygląd.  Butelka w kolorze granatowym, ze złotym, gwiezdnym motywem to bardzo oryginalny i zarazem uniwersalny wzór, który idealnie sprawdzi się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. 

Uspokojenie na wyciągnięcie ręki 

Niektóre dzieci mają bardzo silną potrzebę ssania, którą ciężko jest zaspokoić samą piersią. W takich wypadkach świetnie sprawdza się smoczek uspokajający. Jednak często słyszy się, że smoczek może nieść za sobą wiele niepożądanych skutków – zaburzać odruch ssania, a w późniejszym czasie prawidłowy rozwój mowy i zgryzu. Jeśli jednak wybierzemy odpowiedni smoczek – nie musimy się tego obawiać. Dynamiczny smoczek uspokajający z kolekcji Stardust od LOVI został stworzony z myślą o zdrowiu maluszka. Wszystko za sprawą dynamicznej gumki, z której wykonany jest smoczek. Jest ona zbudowana z niejednorodnej warstwy silikonu, dzięki czemu rozciąga się i kurczy zgodnie z rytmem ssania dziecka. Dodatkowo profilowany kształt tarczki umożliwia dziecku swobodne oddychanie przez nos, a otwory w niej umieszczone umożliwiają przepływ powietrza i zapobiegają podrażnieniu delikatnej skóry dziecka. 

Silikonowy smoczek uspokajający LOVI Stardust dodatkowo ma wyjątkowy wygląd, który skradnie serce niejednej mamy. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne:  granat, fiolet lub ciemną zieleń – a każda z nich ozdobiona złotym, gwiezdnym motywem. Smoczek ten będzie również stylowym uzupełnieniem kolekcji butelek z tej samej serii. 

Silikonowy smoczek uspokajający LOVI Stardust

Podstawa wyprawki to nie tylko pieluszki i śpioszki. To również dobrze dobrana butelka i smoczek. Odgrywają one ogromną rolę w karmieniu maluszka. Odpowiednia butelka – nie zaburzająca odruchu ssania– nie wpływa negatywnie na dalsze karmienie piersią.  A starannie wybrany smoczek uspokajający będzie nieocenionym wsparciem w ukojeniu dziecka – kiedy tego najbardziej potrzebuje. 

Więcej informacji na https://lovi.pl/ 

*Badanie zostało przeprowadzone w 2007 r.  jako badanie użyteczności na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym, w trybie ambulatoryjnym na grupie 607 niemowląt przy udziale lekarzy, położnych oraz rodziców.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo