Idąc na wesele wybieramy najczęściej buty na obcasie. Zobacz, jak wiele masz możliwości!

Buty na wesele na obcasie

Buty na wesele na obcasie mogą się od siebie znacznie różnić. Mogą to być zarówno czółenka, odsłaniające palce peep toe czy odpowiednie na upały sandałki. W niektórych stylizacjach sprawdzą się nawet botki na obcasie! W tej chwili jest ich naprawdę wiele rodzajów. Na wesele nie założysz raczej standardowych jesiennych botków, ale ażurowe odsłaniające palce? Czemu nie!

Buty na obcasie

Buty na obcasie różnią się między sobą nie tylko wysokością, ale również formą obcasa. Modne do tej pory cienkie szpilki w tym sezonie zastępują nieco grubsze obcasy. Jeśli są połączone nawet z niską koturną, jest duża szansa, że but będzie wygodny i nie będziesz tak bardzo odczuwać wysokości szpilki.

Możesz też pójść dalej i postawić na dość szeroki słupek. Często są one zdobione metalem lub różnią się od reszty buta kolorem. Warto wspomnieć, że jest to zdecydowanie najwygodniejszy rodzaj obcasów!

Nawet jeśli kochasz wysokie szpilki, nie przesadzaj! Noga ładnie wygląda w butach na obcasie, ale tylko do pewnej wysokości. Powyżej 10 cm zaczyna prezentować się nienaturalnie i nieatrakcyjne.

Buty ślubne na niskim obcasie

Jeśli w najbliższym czasie będziesz Panną Młodą warto zastanowić się, czy buty ślubne na niskim obcasie nie będą właściwym wyborem. W dniu ślubu czeka Cię wiele wyzwań i można śmiało powiedzieć, że od rana będziesz na nogach. Jeśli planujesz wesele, prawdopodobnie przetańczysz całą noc. Wszystko to sprawia, że Twoje stopy będą wystarczająco obciążone i możesz oszczędzić im cierpień w butach na obcasie!

W większości przypadków Panny Młode decydują się na zakup sięgającej ziemi sukni ślubnej. Prawda jest taka, że buty jedynie czasami się spod niej wyłaniają i bardziej zwraca uwagę ich kolor niż model. W tym wypadku nie musisz też martwić się o wygląd łydek czy konieczność wysmuklenia nóg. Buty ślubne na niskim obcasie wydają się więc być idealne! Przede wszystkim będą wygodne i pozwolą Ci bez zbędnych obtarć przeżyć całą noc.

Buty na niskim obcasie dla gości weselnych

Buty na niskim obcasie możesz też włożyć, jeśli jesteś zaproszona na wesele jako gość. Jest to na pewno dobry pomysł, jeśli na co dzień nie chodzisz w wysokich szpilkach. W takim wypadku prawdopodobnie włożysz je tylko na chwilę, by zaraz po wejściu na wesele zmienić je na wygodne baleriny lub sandały. Może buty na niskim obcasie okażą się tym kompromisem, który pozwoli Ci zachować stylizację z momentu wejścia do białego rana? Warto też wspomnieć o tym, że są znacznie korzystniejsze dla naszego kręgosłupa niż wysoka szpilka.

Buty na niskim obcasie zdecydowanie korzystniej będą wyglądać do sukienek i spódnic sięgających nad kolano. Na założenie ich przy długości 3/4 mogą sobie pozwolić jedynie szczupłe i wysokie dziewczyny.

Buty na obcasie są jednym z atrybutów kobiecości. Nie jest jednak powiedziane, jak wysoki musi być ten obcas. Wybierając właściwy model staraj się znaleźć kompromis pomiędzy oczekiwaniami co do wyglądu nogi a wygodą.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo