Catering dietetyczny – plusy i minusy


Coraz częściej o cateringach dietetycznych mówi się nie tylko w kontekście odchudzania, ale również zdrowego odżywiania. Posiłki w pudełkach pozwalają optymalnie pokrywać zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu doby, jednocześnie są atrakcyjnym sposobem na odkrywanie nowych kombinacji smakowych.

Catering dietetyczny – plusy

Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość wybierania jadłospisu dopasowanego do własnych potrzeb. Zależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, możesz spodziewać się innych dań. Na rynku dostępne są rozwiązania uniwersalne, dla wegetarian, mam, czy osób, które nie chcą spożywać glutenu. Łatwo więc wywnioskować, że celem cateringu dietetycznego nie zawsze jest odchudzanie. Pamiętaj, aby wybrać jadłospis o odpowiedniej wartości kalorycznej. Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, pożywienie powinno dostarczać ich mniej, niż wynosi Twoje codzienne zapotrzebowanie. Jednocześnie korzystanie z takiego rozwiązania jest ogromną oszczędnością czasu – zapominasz o częstych zakupach oraz gotowaniu w kuchni poszczególnych posiłków. Wszystkie dania na cały dzień otrzymasz rano, aby następnie cieszyć się nimi, kiedy tylko zechcesz.

Plusy cateringu dietetycznego:

  • zbilansowane, zdrowe i smaczne posiłki,
  • oszczędność czasu,
  • dopasowany jadłospis,
  • łatwość w przygotowaniu,
  • prosty sposób na odchudzanie.

Catering dietetyczny – minusy

Czy catering dietetyczny ma jakieś minusy? Ewentualne wady takiego rozwiązania to zwykle kwestia indywidualna. Jeżeli należysz do osób, które przyzwyczajone są do żywności przetworzonej i powszechnie dostępnej w marketach, nagła zmiana takiego nawyku może być w pewnym sensie problematyczna. Cateringi dietetyczne bazują na produktach jakościowych, a jednocześnie zdrowych i zbilansowanych. Poszczególne dania obfitują w owoce, warzywa oraz świeże mięso (poza menu o charakterze vege). Nie jest to wada diety pudełkowej, ale dla osób o całkowicie innych nawykach żywieniowych, nagła zmiana posiłków może być kłopotliwa. Bardzo często dyskusje na temat cateringu dotyczą także ceny takiej usługi. Pamiętaj jednak, że przygotowywane dania mają być nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Dlatego ważne jest, aby catering wykorzystywał produkty z górnej półki, które są świeże i pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to propozycja idealna dla dosłownie każdej osoby, która chce odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Twoim celem nie musi być odchudzanie – jeżeli pragniesz jeść smacznie i nie przejmować się gotowaniem w domu, z pewnością takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące. Przede wszystkim catering dietetyczny pozwoli zmienić Twoje nawyki żywieniowe, aby w jadłospisie znalazły się tylko i wyłącznie zbilansowane potrawy o odpowiedniej wartości kalorycznej. Szczególnie często z usług takich firm korzystają wegetarianie oraz osoby, które chcą wypróbować dietę ketogeniczną. Wówczas znacznie łatwiej kontrolować spożywane produkty, ponieważ w poszczególnych daniach nie będą znajdować się wykluczone składniki.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo