Chiński kalendarz płci dziecka

Planując ciążę zazwyczaj pragniecie jedynie tego, by dziecko było po prostu zdrowe. Dawniej kwestia urodzenia męskiego potomka była kluczowa – syn dziedziczył majątek, a także był lepszym pomocnikiem w utrzymaniu gospodarstwa niż córki.

Obecnie mało którzy rodzice skupiają się na przyszłej płci dziecka, ale zdarza się, że dla niektórych z nich jest ona nadal kluczowa. Specjalne pozycje, diety, fazy księżyca, napary i egzotyczne owoce spożywane przed stosunkiem – praktyk jest wiele. Szukając sposobów i rozwiązań na poczęcie syna lub córki, można natknąć się w Sieci na chiński kalendarz płci, który cieszy się ogromną popularnością i rzekomo daje bardzo dobre rezultaty.

Chiński kalendarz płci dziecka

Chiński kalendarz płci powstał podobno 700 lat temu. Stosunkowo niedawno został przypadkowo odkryty w jednym ze starożytnych grobowców i obecnie znajduje się w Pekinie, gdzie można go oglądać na wystawie. Od lat na jego podstawie wyliczane są szanse na poczęcie potomka danej płci.

Chiński kalendarz to kalkulator płci. Wskazuje, w których miesiącach jest szansa na poczęcie dziewczynki, a w których chłopca. Pod uwagę brany jest wiek matki.

Płeć kalendarz płci dziecka wylicza na podstawie kalendarza księżycowego. Chińczycy opracowali metodę przybliżającą szansę na spłodzenie potomka określonej płci w zgodzie z fazami księżyca. Wedle kalendarza księżycowego miesiące mają po 28 dni, dlatego też wyliczając prawdopodobieństwo płci Waszego malucha bierzcie pod uwagę to przesunięcie. Końcowe dni miesiąca, czyli 29, 30 i ewentualnie 31, zaliczają się już do miesiąca następnego w chińskiej tabeli.

Chiński kalendarz płodności: czy się sprawdza?

Zdania na ten temat są mocno podzielone. Wedle chińskich szacunków kalendarz płci dziecka sprawdza się aż w 90%, jednak trudno uwierzyć w aż taką skuteczność. Płeć dziecka uwarunkowana jest wyłącznie czynnikami biologicznymi i data poczęcia malucha nie ma wpływu na jego płeć. Korzystanie z chińskiego kalendarza może być jednak wesołą rozrywką i nic nie stoi na przeszkodzie, by go wypróbować.

Sprawdź w chińskim kalendarzu płodności czy urodzi się Wam córeczka czy synek:

Komentarze (8)

  • Nie planowalam plci dziecka ale kiedy natknelam sie na ten kalendarz w przychodni, do ktorej chodzilam bedac w ciazy i juz wiedzac, ze spodziewam sie chlopca, troche sie zdziwilam, ze plec sie zgadza z kalendarzem. Wtedy pomyslalam, ze to pewnie zbieg okolicznosci. Ale pozniej zaczelam wypytywac wszystkie moje znajome o wiek i miesiac poczecia ich dzieci i nie wiem jak to jest mozliwe ale wszystko sie zgadzalo w kazdym przypadku. Nie wiem co o tym myslec ale planujac dziewczynke prawdopodovnie wezme ten kalendarz pod uwage :)

  • U mnie tez sie nie sprawdzic. Kalendarz mowil "chlopiec" a mam dziewczynke.

  • Miało być 2 chłopaków a mam 2 córki,gdyby patrzeć na wiek po roczniku a nie po latach skonczonych to wredy i owszem zgadzałoby się.

  • gdyby Chiński kalendarz płci dziecka działał nie mieliby autobusów aborcyjnych usuwających dziewczynki.

  • Przede wszystkim, gdyby działał, to równolatki, które zaszły w tym samym miesiącu, zawsze rodziłyby dzieci tej samej płci a tak nie jest.
    Dodam że moja córka byłaby wtedy chłopcem.