Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w życiu dwojga ludzi, warto więc do tego odpowiednio się przygotować.

Pomysły na zaręczyny

Nie masz pomysłu jak się oświadczyć? Istnieją dwa sposoby na zaręczyny zakochanych w sobie osób. Pierwszy z nich to oświadczyny tylko we dwoje, drugi zaś to oficjalne zaręczyny przy rodzicach. Nigdy nie wiadomo, które są trudniejsze. Jednakże ten drugi sposób zaręczyn jest coraz rzadziej spotykany wśród par planujących wspólne życie. W dzisiejszych czasach pary tylko informują rodziców o zamierzonym ślubie.

Pierwszy wariant to zaręczyny we dwoje i jest on najczęściej praktykowany przez młodych ludzi. Nie do końca wiedzą oni jednak jak się oświadczyć. Zazwyczaj to mężczyzna organizuje dzień, nastrój i miejsce zaręczyn. Od jego inwencji twórczej oraz pomysłowości zależy jak ta uroczystość się potoczy.

Miejsca zaręczyn

Najbardziej klasycznym sposobem zaręczyn jest zaproszenie swojej ukochanej na romantyczną kolację przy świecach. Podczas niej uroczyście poprosimy wybrankę naszego serca o rękę. Kolacje przy świecach można zorganizować w domu, jeżeli oczywiście posiadamy zdolności kulinarne. Jeżeli takowych nie mamy możemy zaprosić wybrankę do restauracji. Druga opcja jest nieco prostsza do wykonania, choć może okazać się droższym wydatkiem. Jest bardziej uroczysta oraz niezapomniana dla zaskoczonej i zachwyconej kobiety. Po uroczystej kolacji we dwoje, można udać się na wieczorny spacer w blasku księżyca, który uwieńczy te wspaniałe i niezapomniane chwile spędzone razem.

Inne pomysły na zaręczyny to na przykład wycieczka zagraniczna lub piknik za miastem. Wycieczka zorganizowana wspólnie z ukochaną nie wzbudzi żadnych podejrzeń. Zorganizowanie pikniku za miastem na pięknej polanie pod lasem, gdzie spędzając miło dzień tylko we dwoje, mężczyzna niespodziewanie poprosi swoją wybrankę o rękę również jest wspaniałą propozycją.

Wszystkie pomysły na zorganizowanie wyjątkowych zaręczyn są wspaniałe, dlatego na pytanie jak się oświadczyć powinniśmy odpowiedzieć sobie sami. Każda kobieta jest inna i to właśnie my powinniśmy wiedzieć czego potrzebuje. Niektórzy jadą, aż do Paryża na wieżę Eiffela lub do Wenecji, na romantyczna przejażdżkę gondolą pod mostem miłości. Inni po prostu w zaciszu domowego ogniska, bądź na romantycznym spacerze proszą swoją ukochana o rękę, wręczając jej bukiet kwiatów i pierścionek zaręczynowy. Wszystko zależy od wyobraźni mężczyzny.

Pierścionek zaręczynowy

No właśnie! Kolejną bardzo ważną kwestią podczas zaręczyn jest pierścionek zaręczynowy. Fakt, że mężczyzna musi go posiadać ze sobą podczas zaręczyn jest bezapelacyjny i nie podlegający dyskusji. Natomiast dyskusji i wyborowi podlega odpowiedni wzór jaki posiada pierścionek zaręczynowy oraz jego cena, aby wybranka naszego serca była zauroczona całą ceremonią zaręczyn oraz samym pierścionkiem zaręczynowym.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Dobrym sposobem na odpowiedni wybór pierścionka zaręczynowego jest mały podstęp zorganizowany z przyjaciółka naszej wybranki. Dzięki wcześniejszej wizycie ukochanej z przyjaciółką u jubilera możemy uzyskać pomoc w wybraniu rodzaju oraz wyglądu najpiękniejszej biżuterii, jaką nasza ukochana chciała by posiadać na swoim palcu. Niekiedy sami wiemy jaki pierścionek nosi i lubi nasza dziewczyna, bądź jaką biżuterię oglądała w sklepie jubilerskim. Innym razem natomiast musimy się kogoś poradzić, aby nasz wybór był na pewno dobry.

Kupując pierścionek zaręczynowy jesteśmy także zmuszeni do ograniczeń naszego portfela, nie każdego bowiem stać na pierścionek z brylantem za kilka tysięcy złotych. Jednakże dla prawdziwej miłości nie liczy się ile kosztował pierścionek, lecz jego zakup z głębi serca. Dlatego nawet jeżeli wybierzemy pierścionek w granicach 300 złotych, nasza wybranka będzie nas kochała tak samo. Oczywiste jest bowiem, że ceny pierścionków są bardzo zróżnicowane i mogą się wahać od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych, a narzeczony wybierając najpiękniejszy skarb dla swojej lubej będzie rozglądał się w przedziale cenowym pierścionków na które go stać. Najważniejsze jest bowiem uczucie płynące z głębi serca i piękno tej chwili, a nie cena i ilość brylantów w oczku naszego pierścionka.

Czym są zaręczyny

Oświadczyny to jedno z  najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, które pozostaje w pamięci do końca naszych dni, dlatego najważniejsze są pomysły na zaręczyny.  To niewiarygodne przeżycie, które podczas wspominania wywołuje ciepło w naszym sercu i powoduje, że w oku zabłysła łza szczęścia. Zaręczyny to również pierwszy krok do sakramentalnego „tak” przed ołtarzem oraz do wspólnego życia na dobre i na złe.

Życzymy wszystkim młodym parom, aby ich pomysły na zaręczyny były pierwszym krokiem do wspólnego szczęścia, które przypieczętują na ślubnym kobiercu.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów pierścionków zaręczynowych.

Kliknij tutaj po więcej inspiracji.

 • Pierścionek zaręczynowy / 

  Pierścionek zaręczynowy z brylantem 0,4ct /białe i żółte złoto

  Sprawdź cenę >

 • jak się oświadczyć / 

  Pierścionek zaręczynowy z brylantem 0,4ct /białe złoto

  Sprawdź cenę >

 • pomysły na zaręczyny / 

  Pierścionek zaręczynowy z brylantem oraz różowymi szafirami

  Sprawdź cenę >

A Ty jakie pomysły na zaręczyny uważasz za najciekawsze? Który pierścionek zaręczynowy podoba Ci się najbardziej?

Dodaj komentarz

2 komentarzy: Ciekawe pomysły na zaręczyny

  • Dziękujemy i wzajemnie;)

   Suknie Ślubne

   Ceny sukien ślubnych

   Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

   Czytaj dalej →
   Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

   Biżuteria na zawsze

   Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

   Czytaj dalej →
   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo