Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty 2023 – matematyka? Nie zapomnij o tych rzeczach!

Trwa maraton egzaminacyjny w szkołach podstawowych. W środę 24 maja o godzinie 9.00 ósmoklasiści z całej Polski zmierzą się z królową nauk, czyli z matematyką. Ten egzamin co roku budzi wśród uczniów najwięcej obaw, dlatego warto się do niego dobrze przygotować i nie dokładać sobie stresów. Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty 2023 – matematyka? Ile trwa egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty 2023?

Na egzaminie ósmoklasisty uczniowie nie mogą mieć przy sobie zbyt wielu przedmiotów czy dodatkowych przyborów. Ich obowiązkiem jest posiadanie długopisu bądź pióra, koniecznie z czarnym tuszem, oraz legitymacji szkolnej.

Wyjątkiem w tym aspekcie jest egzamin z matematyki, na który – zgodnie z zasadami – uczeń może zabrać także linijkę. Z pewnością przyda się ona do wykonywania rysunków niezbędnych do poprawnego rozwiązania zadań z geometrii. Należy jednak pamiętać, że wszystkie ewentualne rysunki zdający musi wykonać długopisem bądź piórem, niedopuszczalne jest posiadanie czy używanie ołówka.

Każdy ósmoklasisty powinien pamiętać również, że na sali egzaminacyjnej obowiązuje absolutny zakaz wnoszenia telefonów i innych urządzeń elektronicznych mogących połączyć się z internetem. Z pewnością przypomni o tym jeszcze komisja. Wykrycie takiego urządzenia, nawet jeśli nie będzie używane, może skutkować unieważnieniem egzaminu dla całej grupy.

Zobacz: Tematy z polskiego egzamin ósmoklasisty 2023. Jaka lektura pojawiła się w arkuszu?

Egzamin ósmoklasisty matematyka – czas trwania

Do egzaminu z matematyki uczniowie przystąpią 24 maja o godzinie 9.00. Na rozwiązanie wszystkich zadań (i przeniesienie ich na kartę odpowiedzi) uczniowie mają w sumie maksymalnie 100 minut. Arkusz składa się z od 19 do 23 zadań (14-16 zamkniętych oraz 5-7 otwartych).

Co ważne, uczniowie klas ósmych, którzy otrzymali odpowiednie zaświadczenie lekarskie w oparciu o diagnozę psychologiczną lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, mają wydłużony czas na pisanie – w przypadku matematyki jest to 150 minut. Termin na złożenie takiego wniosku upływa już na początku roku szkolnego, w październiku.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo