Co robić zimą z dzieckiem?

Zima z dzieckiem

Zima bywa różna. Raz sypie śnieg, innym razem jest bardzo zimno, ale śniegu jest jak na lekarstwo. Ostatnie zimy nie rozpieszczają miłośników białego szaleństwa. Niemowlaki dla których w tym roku jest pierwsza zima ze śniegiem prawie w ogóle nie mają do czynienia.
Niezależnie od tego czy śnieg jest czy go nie ma podpowiemy Ci co możesz robić zimą z dzieckiem, żeby i ono i Ty spędziło fajnie czas.

Najlepsza zabawa to ta na świeżym powietrzu. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje i nie możemy cieszyć się wszechobecną bielą, nie należy rezygnować z wyjścia na zewnątrz. Ważne jest, żeby nie przyzwyczajać dziecka do zostawania w domu z powodu złej pogody.

Nawet podczas brzydkiej pogody nie rezygnujcie ze spaceru

Co robić, gdy jest śnieg?!

Oczywiście w sytuacji, gdy biały puch okryje ziemię, najlepszą zabawą będzie wyjście na sanki. Jest to radość nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Maluch może się wtedy wyszaleć i spożytkować nadmiar energii. Zjeżdżanie na sankach to nie lada atrakcja dla dzieci w różnym wieku. Wy, rodzice, natomiast możecie cieszyć się mroźnym powietrzem i widokiem, który przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa.
Gdy już zmęczycie się zjeżdżaniem to pobawcie się w “robienie anioła” na śniegu.
Potem oczywiście obowiązkowo należy ulepić bałwana.

Opcja na niepogodę – spacer

Nawet, gdy na dworze nie jest zbyt ładnie, warto wyjść z pociechą na spacer. Idealnym miejscem jest pobliski park, gdzie dziecko może nakarmić kaczki. W parku maluch może obserwować różne gatunki ptaków, co będzie zarówno świetną zabawą, jak również nauką. To także wspaniała okazja do obserwacji zmieniającej się zimą natury. Warto w takich okolicznościach opowiedzieć dziecku, czemu niektóre drzewa są zielone, a część z nich gubi liście na zimę. W parkach często są place zabaw, na których malec może się bawić nawet, gdy nie ma pogody. Podczas zabaw na świeżym powietrzu trzeba pilnować, aby dziecko cały czas było ciepło ubrane i miało czapkę oraz rękawiczki.

 

via GIPHY

 

Harce na lodowisku

Niesamowitą atrakcją dla maluchów będzie wyjście na lodowisko. Miejskie ślizgawki są dostępne nawet wtedy, gdy temperatury są sporo powyżej zera. Często na lodowiskach pracują osoby, które uczą jazdy na łyżwach, a czasami tworzone są nawet grupy, w których najmłodsi mogą uczyć się gry w hokeja. Ponieważ nóżki małego dziecka bardzo szybko rosną, warto wybrać łyżwy w regulowanym rozmiarze lub wypożyczać je na lodowisku. Ze względów bezpieczeństwa, dziecko koniecznie powinno uczyć się jeździć w kasku, a najlepiej również w ochraniaczach na kolana i łokcie.

Nie ma śniegu? To nic! Wybierz się z dzieckiem na lodowisko lub do parku. Zimą, nawet bez śniegu można się świetnie bawić!

Miejsca,  które oferują atrakcje dla dzieci

Opieka nad dzieckiem nie musi oznaczać rezygnacji z wychodzenia na miasto. Coraz częściej kawiarnie urządzają kąciki, w których dziecko może rysować lub bawić się klockami w czasie, gdy rodzice pracują czy relaksują się przy kawie. W takich kawiarniach można również spotkać innych rodziców i podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami, a dzieci mogą spędzić czas z rówieśnikami. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju malucha. Bardzo często muzea i galerie organizują zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieciaki uczą się przez zabawę. Poza tymi atrakcjami warto wybrać się z dzieckiem do kina, teatru lalek lub na przedstawienia dedykowane specjalnie dla dzieci. Pamiętajmy, że zima z dzieckiem nie musi oznaczać nudy i ciągłego siedzenia w domu, a nawet w czasie najgorszej pogody można zaaranżować jego ciekawie czas.

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Co robić zimą z dzieckiem?

 1. Polecam wszelkiego typu Aquaparki. Jestem z Polkowic i Aquapark jest ulubioną atrakcją dzieci jak tylko robi się chłodniej. Polecam skorzystać.

  Wieczór kawalerski i panieński

  Wieczór kawalerski

  Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

  Czytaj dalej →
  Planowanie ślubu oraz wesela

  Co zamiast kwiatów na wesele?

  Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

  Czytaj dalej →
  Rozwój niemowląt, Rodzice

  Ojcowskie “Bucket List”

  Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo