Czym umyć brudne ściany? Wykorzystaj prosty trik za 5 zł. W mig zapomnisz o malowaniu

Jak odświeżyć ściany bez malowania? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Niestety powierzchnia szybko ulega zabrudzeniom i jedyne, co przychodzi nam na myśl, to ponowne malowanie. Okazuje się, że istnieją prostsze triki. Oto jak wyczyścić ściany.

Na ścianach co jakiś czas pojawiają się brzydkie, nieestetyczne plamy. To efekt dotyku rąk lub działanie dzieci, które lubią rozwijać się artystycznie, wykorzystując kredki i… domowe powierzchnie. Na szczęście zabrudzenia usuniesz prostymi trikami bez malowania. Jak umyć ściany w domu?

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Jak wyczyścić ściany bez malowania? Na początek usuń wierzchnią warstwę brudu

Wszystkie plamy, które pojawiają się na naszych ścianach, warto usuwać jak najszybciej. Okazuje się, że zaschnięte i stare są znacznie trudniejsze do usunięcia niż świeże. Nie warto więc tracić czasu i odpowiednie działania podjąć od razu.

Zanim zaczniesz myć ścianę, oczyść ją z kurzu, pyłu i pajęczyn. Jeśli o tym zapomnisz, może się okazać, że brud się rozprzestrzenił i jeszcze bardziej pokrył powierzchnię ścian. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy odkurzacza i szczotki z miękkim włosiem.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Jak umyć ściany w domu? Dobierz odpowiednie środki

Jeśli wierzchni brud ze ścian został już usunięty, możesz przejść do wyboru odpowiednich detergentów. Dobrym pomysłem jest postawienie na środki w pełni naturalne. Okazuje się, że niektóre sklepowe preparaty mogą uszkodzić powierzchnię, a tego wolelibyśmy uniknąć. Ze skuteczności niektórych domowych metod mało kto zdaje sobie sprawę. Czym wyczyścić ściany? Na niektóre środki wydasz nie więcej niż 5 zł.

Czy można myć ściany płynem do naczyń? Sama woda to nie wszystko

Jak wyczyścić ściany? Pomogą ci domowe, tanie środki. Okazuje się, że możesz skorzystać nawet z płynu do mycia naczyń, gdyż sama woda nie usunie skutecznie zabrudzeń. Wystarczy, że rozpuścisz środek w cieczy i przetrzesz powierzchnię delikatną ściereczką. Nie pocieraj zbyt mocno, by nie uszkodzić farby. Z czego jeszcze możesz skorzystać?

  • Mąka ziemniaczana – Przetrzyj ściereczką posypaną mąką tłuste plamy na ścianie. Pocieraj delikatnie, a tłuszcz szybko zniknie.
  • Ocet – Wlej pół szklanki octu do 4 l wody. Dodaj szczyptę sody ziemniaczanej i pół szklanki amoniaku. Zamieszaj roztwór i wyczyść ściany przy pomocy miękkiej, czystej ściereczki.
  • Gumka z ołówka – Usunie delikatne zarysowania, na przykład z dziecięcych kredek. Wystarczy wziąć ją w dłoń i delikatnie przetrzeć ścianę.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general