Dbamy o włosy zimą. Prosty przepis na sukces

Nasze włosy nie mają z nami lekko. Latem wystawiamy je na działanie promieni słonecznych, moczymy w słonej wodzie i związujemy w ciasne kucyki, zimą z kolei cierpią pod grubymi czapkami i wysuszają się od kaloryferów. Nic dziwnego, że nie wyglądają później tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by zadbać o pukle i sprawić, że przestaną nadmiernie wypadać, odzyskają blask i sprężystość. Oto kilka prostych metod na piękne włosy!

OMO – co to takiego?

Na początek warto zmienić sposób mycia włosów. Zamiast tradycyjnego wcierania szamponu w kosmyki, wybierzmy metodę OMO – odżywianie, mycie, odżywianie. Na czym polega ten zabieg? Otóż jeszcze przed nałożeniem szamponu, aplikujemy na włosy odżywkę. Nie spłukujemy jej i dopiero na tę zabezpieczającą warstwę wylewamy trochę szamponu. Co ważne, myjemy jedynie skórę głowy, nie szorując przy okazji kosmyków. Spływająca po nich piana w zupełności wystarczy. Dopiero po umyciu głowy spłukujemy wszystkie kosmetyki. Na umyte włosy znów nakładamy odżywkę, zostawiamy ją na kilku minut, na koniec spłukujemy. Metoda OMO chroni włosy przez zbyt silnymi substancjami myjącymi obecnymi w szamponach i sprawia, że są zdecydowanie bardziej elastyczne i błyszczące.

Żeby włosy przestały wypadać

Jeśli naszym największym problemem jest nadmierne wypadanie włosów, warto zainwestować w wysokiej jakości produkty kosmetyczne. Szukajmy szamponów i odżywek o bogatych, naturalnych składach. Biotyna, żeń-szeń, keratyna, kofeina – wszystkie te ingrediencje zadziałają pobudzająco na cebulki włosów, odżywią skórę głowy oraz włosy i zapobiegną wytracaniu gęstości. Dobra odżywka na wypadanie włosów z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Pamiętajmy, by skrupulatnie nakładać ją na włosy – szczególnie na końcówki, które zwykle są najbardziej zniszczone i przesuszone. 

Oleje na ratunek

Zimą nasze włosy najbardziej potrzebują nawilżenia. Przesuszone powietrze, zimny wiatr, niskie temperatury i nieodłączna czapka na głowie sprawiają, że pukle tracą sprężystość, zaczynają się elektryzować i puszyć. Możemy temu zaradzić, stosując bogate w odżywcze składniki maski i oleje.

Coraz większą popularnością cieszy się olejowanie włosów. Wybierając olej odpowiedni do naszego typu włosa, zagwarantujemy sobie spektakularne efekty – nasze pukle staną się wygładzone, pełne blasku i elastyczne. Zabieg olejowania należy powtarzać regularnie, a sam każdorazowo preparat zostawiać na kosmykach na kilka godzin, by miał szansę wniknąć w głębsze ich warstwy i działać tam odżywczo i regeneracyjnie.

Uwaga – olej zmywamy z włosów odżywką. Dobra odżywka przeciw wypadaniu włosów sprawdzi się tutaj idealnie.

Dodaj komentarz

Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo