Dni wolne grudzień 2022. Przerwa świąteczna nie będzie zbyt długa. Kiedy wypada Boże Narodzenie?

Grudzień to jeden z najbardziej lubianych i wyczekiwanych miesięcy. Okres świąteczno-noworoczny to świetna okazja, aby wreszcie trochę odpocząć od codziennych obowiązków, wyspać się i spędzić czas z najbliższymi. Najdłużej wypoczywają oczywiście uczniowie, którzy mają w szkołach przerwę, ale niektórzy decydują się wziąć w tym czasie urlop, aby również porządnie odpocząć. Dni wolne grudzień 2022 – kiedy dokładnie wypadają i jak przedłużyć sobie weekend?

Dni wolne grudzień 2022

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na dni wolne w grudniu 2022, aby choć odrobinę odetchnąć od codziennych stresów i pośpiechu. Świątecznej przerwy nie mogą się doczekać szczególnie uczniowie, którzy – jak co roku – mogą liczyć na nieco dłuższe wolne, właściwie pierwsze tak długie od rozpoczęcia roku. Długość bożonarodzeniowych ferii zależy jednak często od układu kalendarza w danym roku. Niestety tym razem nie jest on dla uczniów zbyt korzystny.

Co roku przerwa świąteczna w szkołach zaczyna się 23 grudnia, czyli na dzień przed Wigilią. 22 grudnia dzieci po raz ostatni mają zajęcia. Ponieważ jednak w tym roku Wigilia wypada w sobotę, to uczniowie zyskują tak naprawdę tylko jeden dodatkowy dzień wolny – w sumie będzie ich 10. Dla uczniów najlepiej by było, gdyby Wigilia wypadała w czwartek. Wówczas ostatni dzień nauki wypadałby we wtorek 22 grudnia, a do szkoły wróciliby dopiero 4 stycznia – oznaczałoby to aż 12 dni wolnego.

W przypadku osób pracujących tegoroczny kalendarz również nie przedstawia się zbyt korzystnie. Wigilia przypada na sobotę i chociaż normalnie nie jest dniem wolnym, to w tym roku wiele osób będzie mogło odpocząć od pracy. 25 i 26 grudnia, czyli Pierwszy i Drugi Dzień Bożego Narodzenia, są natomiast ustawowo wolne, ale wypadają niestety w niedzielę i w poniedziałek. Z tygodnia roboczego odejdzie nam zatem tylko jeden dzień.

Pozytywna informacja jest jednak taka, że 31 grudnia, czyli Sylwester, wypada w Sobotę, a zatem nie trzeba brać urlopu, aby gdzieś wyjechać czy przygotować się na imprezę.

Sprawdź: Ferie zimowe 2023 – kiedy wypadają? Terminy mogą niektórych rozczarować

W styczniu kolejna okazja na odpoczynek

Niedługo po Świętach i Nowym Roku czeka nas kolejna okazja na odpoczynek. Tym razem ze względu na Trzech Króli 6 stycznia. Od paru lat jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a ponieważ w tym roku wypada w piątek, to oznacza, że czeka nas pierwszy w 2023 roku długi weekend.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo