Dni wolne grudzień 2022. Przerwa świąteczna nie będzie zbyt długa. Kiedy wypada Boże Narodzenie?

Grudzień to jeden z najbardziej lubianych i wyczekiwanych miesięcy. Okres świąteczno-noworoczny to świetna okazja, aby wreszcie trochę odpocząć od codziennych obowiązków, wyspać się i spędzić czas z najbliższymi. Najdłużej wypoczywają oczywiście uczniowie, którzy mają w szkołach przerwę, ale niektórzy decydują się wziąć w tym czasie urlop, aby również porządnie odpocząć. Dni wolne grudzień 2022 – kiedy dokładnie wypadają i jak przedłużyć sobie weekend?

Dni wolne grudzień 2022

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na dni wolne w grudniu 2022, aby choć odrobinę odetchnąć od codziennych stresów i pośpiechu. Świątecznej przerwy nie mogą się doczekać szczególnie uczniowie, którzy – jak co roku – mogą liczyć na nieco dłuższe wolne, właściwie pierwsze tak długie od rozpoczęcia roku. Długość bożonarodzeniowych ferii zależy jednak często od układu kalendarza w danym roku. Niestety tym razem nie jest on dla uczniów zbyt korzystny.

Co roku przerwa świąteczna w szkołach zaczyna się 23 grudnia, czyli na dzień przed Wigilią. 22 grudnia dzieci po raz ostatni mają zajęcia. Ponieważ jednak w tym roku Wigilia wypada w sobotę, to uczniowie zyskują tak naprawdę tylko jeden dodatkowy dzień wolny – w sumie będzie ich 10. Dla uczniów najlepiej by było, gdyby Wigilia wypadała w czwartek. Wówczas ostatni dzień nauki wypadałby we wtorek 22 grudnia, a do szkoły wróciliby dopiero 4 stycznia – oznaczałoby to aż 12 dni wolnego.

W przypadku osób pracujących tegoroczny kalendarz również nie przedstawia się zbyt korzystnie. Wigilia przypada na sobotę i chociaż normalnie nie jest dniem wolnym, to w tym roku wiele osób będzie mogło odpocząć od pracy. 25 i 26 grudnia, czyli Pierwszy i Drugi Dzień Bożego Narodzenia, są natomiast ustawowo wolne, ale wypadają niestety w niedzielę i w poniedziałek. Z tygodnia roboczego odejdzie nam zatem tylko jeden dzień.

Pozytywna informacja jest jednak taka, że 31 grudnia, czyli Sylwester, wypada w Sobotę, a zatem nie trzeba brać urlopu, aby gdzieś wyjechać czy przygotować się na imprezę.

Sprawdź: Ferie zimowe 2023 – kiedy wypadają? Terminy mogą niektórych rozczarować

W styczniu kolejna okazja na odpoczynek

Niedługo po Świętach i Nowym Roku czeka nas kolejna okazja na odpoczynek. Tym razem ze względu na Trzech Króli 6 stycznia. Od paru lat jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a ponieważ w tym roku wypada w piątek, to oznacza, że czeka nas pierwszy w 2023 roku długi weekend.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Ważne Okazje

Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony co roku 5 września oraz 5 listopada. Jest to dzień, w którym w wielu szkołach i przedszkolach organizowane są zabawy i gry, podczas...

Czytaj dalej →
Ważne Okazje

Międzynarodowy Dzień Pocałunku

Chyba nikt nie zaprzeczy, że całowanie osób, które lubimy i kochamy jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Do tego stopnia, że ustanowiono nawet specjalny dzień na świętowanie tej przyjemnej...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo