Do kiedy wystawianie ocen końcowych?

Rok szkolny powoli dobiega końca, ale nie wszyscy uczniowie mają już wystawione oceny końcowe. Kiedy to nastąpi? Zapoznaliśmy się z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020 kilku szkół podstawowych i średnich, aby się tego dowiedzieć.

Rok szkolny 2019/2020. Do kiedy wystawienie ocen końcowych?

Na pytanie o to, do kiedy wystawione zostaną oceny, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda szkoła ma nieco inny kalendarz organizacji roku szkolnego i to właśnie od niego zależy, kiedy uczniowie będą mieli wystawione oceny. Takie harmonogramy są z reguły publikowane na stronach internetowych szkół.  Na podstawie kwerendy kilku z nich podajemy orientacyjne terminy wystawienia ocen.

  • W pierwszej kolejności nauczyciele wystawiają przewidywane oceny niedostateczne i informują o tym rodziców uczniów zagrożonych taką oceną w formie pisemnej. W większości szkół, których harmonogramy przejrzeliśmy, następowało to w połowie maja. Rodzice i opiekunowie, którzy do tej pory nie dostali informacji o zagrożeniu dziecka, nie powinni się więc tego obawiać.
  • Po wystawieniu przewidywanych ocen niedostatecznych następuje wystawienie przewidywanych  innych ocen. Następuje to z reguły na przełomie maja i czerwca. Większość uczniów z pewnością ma już wystawione takie oceny.
  • Ostatnim krokiem jest wystawienie ocen właściwych. Zdecydowana większość szkół, których harmonogramy widzieliśmy, zaplanowała to na dni 12-16 czerwca. Oznacza to, że lada dzień do szkolnych dzienników zostaną wpisane oceny końcowe, których nie będzie można już poprawić.
  • Po wystawieniu ocen klasyfikacyjnych z zajęć dydaktycznych następuje zatwierdzenie klasyfikacji. Zajmuje się tym Rada Pedagogiczna, która zbiera się kilka dni po ostatecznym terminie wystawienia ocen końcowych.

Rok szkolny 2019/2020. Kiedy początek wakacji?

Przypomnijmy, że pomimo epidemii koronawirusa i licznych zmian w funkcjonowaniu szkół w roku szkolnym 2019/2020 termin zakończenia roku szkolnego nie uległ zmianie. Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi za niewiele ponad dwa tygodnie, bo w piątek 26 czerwca. Oficjalny początek wakacji to sobota 27 czerwca. Tegoroczne ferie letnie będą trwały 66 dni.

Sprawdź: Najciekawsze zabawy na dworze dla dzieci i nastolatków

Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół?

Jeżeli nie nastąpi żaden nagły zwrot akcji, rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się we wtorek 1 września. Czy dzieci pójdą do szkoły, czy nadal będą uczyć się zdalnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Ministerstwo Edukacji Narodowej i polski rząd będą podejmować takie decyzje w późniejszym terminie, na podstawie danych dotyczących przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce. Mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski, który 4 czerwca był gościem audycji “Sedno sprawy” w Radiu Plus.

-Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie […]. Przygotowujemy różne warianty, kilka na rozpoczęcie roku szkolnego – mówił szef MEN.

Źródła:

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general