Do kiedy wystawianie ocen końcowych?

Rok szkolny powoli dobiega końca, ale nie wszyscy uczniowie mają już wystawione oceny końcowe. Kiedy to nastąpi? Zapoznaliśmy się z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020 kilku szkół podstawowych i średnich, aby się tego dowiedzieć.

Rok szkolny 2019/2020. Do kiedy wystawienie ocen końcowych?

Na pytanie o to, do kiedy wystawione zostaną oceny, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda szkoła ma nieco inny kalendarz organizacji roku szkolnego i to właśnie od niego zależy, kiedy uczniowie będą mieli wystawione oceny. Takie harmonogramy są z reguły publikowane na stronach internetowych szkół.  Na podstawie kwerendy kilku z nich podajemy orientacyjne terminy wystawienia ocen.

  • W pierwszej kolejności nauczyciele wystawiają przewidywane oceny niedostateczne i informują o tym rodziców uczniów zagrożonych taką oceną w formie pisemnej. W większości szkół, których harmonogramy przejrzeliśmy, następowało to w połowie maja. Rodzice i opiekunowie, którzy do tej pory nie dostali informacji o zagrożeniu dziecka, nie powinni się więc tego obawiać.
  • Po wystawieniu przewidywanych ocen niedostatecznych następuje wystawienie przewidywanych  innych ocen. Następuje to z reguły na przełomie maja i czerwca. Większość uczniów z pewnością ma już wystawione takie oceny.
  • Ostatnim krokiem jest wystawienie ocen właściwych. Zdecydowana większość szkół, których harmonogramy widzieliśmy, zaplanowała to na dni 12-16 czerwca. Oznacza to, że lada dzień do szkolnych dzienników zostaną wpisane oceny końcowe, których nie będzie można już poprawić.
  • Po wystawieniu ocen klasyfikacyjnych z zajęć dydaktycznych następuje zatwierdzenie klasyfikacji. Zajmuje się tym Rada Pedagogiczna, która zbiera się kilka dni po ostatecznym terminie wystawienia ocen końcowych.

Rok szkolny 2019/2020. Kiedy początek wakacji?

Przypomnijmy, że pomimo epidemii koronawirusa i licznych zmian w funkcjonowaniu szkół w roku szkolnym 2019/2020 termin zakończenia roku szkolnego nie uległ zmianie. Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi za niewiele ponad dwa tygodnie, bo w piątek 26 czerwca. Oficjalny początek wakacji to sobota 27 czerwca. Tegoroczne ferie letnie będą trwały 66 dni.

Sprawdź: Najciekawsze zabawy na dworze dla dzieci i nastolatków

Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół?

Jeżeli nie nastąpi żaden nagły zwrot akcji, rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się we wtorek 1 września. Czy dzieci pójdą do szkoły, czy nadal będą uczyć się zdalnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Ministerstwo Edukacji Narodowej i polski rząd będą podejmować takie decyzje w późniejszym terminie, na podstawie danych dotyczących przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce. Mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski, który 4 czerwca był gościem audycji “Sedno sprawy” w Radiu Plus.

-Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie […]. Przygotowujemy różne warianty, kilka na rozpoczęcie roku szkolnego – mówił szef MEN.

Źródła:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo