Dodaj trochę do sernika, a będzie puszysty jak chmurka! To niezawodny patent cukierników

Zdradzamy prosty przepis na sernik tradycyjny. Czym różni się od pozostałych? Jednym tajemniczym składnikiem, dzięki któremu ciasto za każdym razem wyjdzie delikatne i puszyste.

Sernik to jedno z najpopularniejszych ciast, które dodatkowo można przyrządzić na wiele sposobów – od wersji na zimno po sernik wiedeński czy nowojorski. My jednak stawiamy na klasykę, dlatego przedstawiamy sprawdzony przepis na tradycyjny sernik. Smak z pewnością zachwyci najbardziej wymagające podniebienie.

Przepis na sernik z wiaderka. Jak go zrobić? Nie zapomnij o jednym składniku

Oczywiście najważniejszym składnikiem jest dobrej jakości twaróg. Przy wyborze twarogu z wiaderka należy zwrócić uwagę, aby miał on zbitą i gęstą konsystencję bez grudek. Po nałożeniu na łyżkę nie powinien spływać. Do tego przepisu potrzebujemy 1 kg. Co ponadto należy przygotować?

  • pół szklanki cukru białego,
  • pół szklanki cukru żelującego,
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego lub ekstraktu waniliowego,
  • 100 g masła,
  • 7 jajek,
  • 2 łyżki mąki pszennej,
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej,
  • szklanka rodzynek.

To właśnie wspomniany cukier żelujący odpowiada za doskonałą konsystencję sernika. Ten paten jest często wykorzystywany przez cukierników, aby ciasto było delikatne.

Jak upiec sernik z wiaderka? Przepis krok po kroku

Blachę do pieczenia 27 x 18 cm lub tortownicę 26 cm wykładamy papierem do pieczenia i rozgrzewamy piekarnik do 170 stopni (góra-dół). Następnie oddzielamy żółtka od białek. Białka ubijamy na sztywną masę. W międzyczasie rozpuszczamy masło w garnku na małym ogniu i odstawiamy do wystudzenia. W osobnej misce żółtka ucieramy z cukrami, a później powolnym strumieniem dolewamy ostudzone i rozpuszczone masło. Do masy z żółtkami dorzucamy twaróg i miksujemy na niskich obrotach. Dodajemy mąkę ziemniaczaną i pszenną – miksujemy tylko do połączenia składników. Dorzucamy rodzynki i mieszamy masę. Na koniec dodajemy do miski ubite białka – najlepiej po łyżce i za każdym razem chwilę mieszamy. Masę przelewamy do formy i pieczemy około 60 minut. Przed wyjęciem z formy, ciasto musi być całkowicie wystudzone.

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general