Dodatki do sukni ślubnej

Dodatki do sukni ślubnej

Dodatki do sukni ślubnej są nie mniej ważne niż sama sukienka. Dlaczego? To od nich zależy, jak będzie wyglądała ostateczna stylizacja ślubna. Wyobraź sobie długą koronkową suknię z półmetrowym trenem. Wkładając do niej równie długi welon stworzysz bardzo romantyczny look. Jeśli zamiast tego wybierzesz wianek z polnych kwiatów, uzyskasz stylizację boho. A co jeśli prosty kok pozostanie jedyną ozdobą? Sukienka zyska na elegancji. Jak widzisz dodatki do sukni ślubnej (lub ich brak) grają rolę niemal pierwszoplanową!

Najważniejsze dodatki ślubne

Czy któryś z dodatków ślubnych jest najważniejszy? Trudno powiedzieć… Kiedyś na pewno obstawiano by welon. Dziś, często ku zgrozie najbliższych, panny młode z niego w ogóle rezygnują. Na pewno jednak każdy z dodatków do sukni ślubnej może grać pierwsze skrzypce. I tak się często dzieje…

Buty do sukni ślubnej

Klasyka to biel. Bywa jednak, że buty ślubne mają bardzo intensywny kolor. Fuksję czy chaber z łatwością da się dostrzec nawet pod długą suknią ślubną. Nie jest to jednak jedyny sposób na zrobienie wrażenia na gościach. Równie dobrze panna młoda może się pokusić o zastosowanie jako dodatków do sukni ślubnej biżuteryjnie zdobionych pantofelków. Ich cena potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale ostateczny efekt również.

Ozdoby ślubne do włosów

Pod tym terminem kryją się bardzo różne dodatki do sukni ślubnej. Mogą to być piękne spinki, ale też naturalne kwiaty wpinane we włosy. Jeśli masz wrażenie przesytu, zamiast całego kwiatu, wepnij jedynie kompozycje ułożone przez kwiaciarkę z pojedynczych płatków. Na pewno z łatwości przygotuje z nich malutkie imitacje kwiatostanów.

Jedną z najmodniejszych obecnie ozdób do włosów są wianki. Możesz wybierać pomiędzy polnymi kwiatami, różami, eustomami i wieloma innymi możliwościami. Co więcej o pomoc przy robieniu wianków można poprosić kwiaciarkę, ale też na pewno bez problemu wykonasz go samodzielnie.


Biżuteria

To jeden z najbardziej oczywistych dodatków do sukni ślubnej. Jednocześnie daje spore możliwości w zakresie stylizacji. Wystarczy, że będzie w rozmiarze XXL, wykonana z drewna lub z surowego metalu. Dużą popularnością cieszą się również pierścionki czy naszyjniki na wzór tych, które nosiły nasze babcie. Znajdziesz je chociażby w kolekcji W.Kruka.

A na jakie dodatki do sukni ślubnej ty się skusisz?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo