Dodatki ślubne: 4 pozycje, o których nie możesz zapomnieć

Dodatki ślubne: dlaczego są aż tak ważne?

Dodatki ślubne to drugi po sukni ślubnej element stylizacji panny młodej. To one decydują o ostatecznym charakterze całości. Mogą być klasyczne lub z pazurem. Przykład? Krótka suknia ślubna będzie zupełnie inaczej wyglądała z białymi czółenkami, a inaczej z butami w kolorze fuksji. Wystarczy, że zmienisz bukiet z okrągłej kompozycji z róż na delikatne polne kwiaty i zmienia się styl całości. Zanim przystąpisz do wyboru dodatków ślubnych, zastanów się, jaka stylistyka najbardziej Ci odpowiada i w jakiej jest utrzymana suknia ślubna. Co najlepiej pasuje do Twojego typu urody?

Jakie są najważniejsze dodatki ślubne

Oprócz tak oczywistych elementów, jak buty ślubne czy bukiet, będziesz musiała zdecydować się również na pozostałe dodatki ślubne. O których z nich nie możesz zapomnieć?

Welon

Welon niegdyś był oczywistym elementem stroju panny młodej. Obecnie się to zmienia i wiele dziewczyn decyduje się na zastąpienie go np. ozdobami ślubnymi do włosów. Dla wielu jednak wciąż pozostaje must have. Okazuje się, że wybór nie jest prosty.

Wybierając welon ślubny zdecydowanie powinnaś brać pod uwagę sposób wykończenia sukni. Koronkowe klasyczne stylizacje warto uzupełnić dodatkami wykończonymi koronką. Prosta sukienka boho ślicznie wygląda z welonem przypominającym mgiełkę. Zastanów się nad długością maksi. Długi welon sprawdza się też przy sukniach księżniczkach. Nie zapomnij o dokupieniu krótszej wersji, którą włożysz na wesele. Dzięki temu będzie ci wygodnie podczas tańca.

Bolerko ślubne

Bolerko ślubne jest niezastąpione w chłodniejsze miesiące, ale warto zapatrzyć się w nie również latem. Trudno z wyprzedzeniem przewidzieć, jaka będzie pogoda w dniu twojego ślubu, a na pewno nie chcesz tuż przed uroczystością szukać odpowiednich dodatków ślubnych.

Ozdoby ślubne do włosów

Modne opaski i spinki na jakiś czas ustąpiły miejsca żywym kwiatom i wiankom. Na takie ozdoby ślubne do włosów decyduje się coraz więcej panien młodych. Pasują nie tylko do romantycznych stylizacji boho! Gdy we włosy wepniesz majestatyczne róże, masz pewność, że będą wyglądały szykownie.

Kolczyki ślubne

Kolczyki ślubne są ostatecznym szlifem twojej stylizacji. Możesz wybrać delikatne i ledwo widoczne sztyfty lub wiszące kolczyki w wersji maksi. Pamiętaj, że w każdym looku najlepiej jest stawiać na jeden oryginalny element, który podkreśli spojrzenia. Ta zasada sprawdza się w szczególności podczas wyboru dodatków ślubnych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo