Dominikana – co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Wyspy na Morzu Karaibskim przyciągają turystów swoim klimatem, niezwykłą roślinnością i widokami. Do przyjazdu zachęcają też przyjaźnie nastawieni do odwiedzających mieszkańcy, którzy chętnie dzielą się historią i kulturą tego regionu. Dominikana to drugie po Kubie popularne miejsce odpoczynku dla Europejczyków. Co należy tutaj zobaczyć?

Dominikana zajmuje większą część wyspy Haiti i to tutaj pierwsze kroki jako odkrywca stawiał Krzysztof Kolumb. Warto sprawdzić, co jest tu tak zachwycającego, że i on, i kolejni przybysze chcieli mieć wpływ na historię tego regionu. Trzeba przyznać, że obecnie to jedno z bardziej rozwiniętych miejsc na Karaibach pod względem turystyki. Znajdziemy tutaj luksusowe hotele o międzynarodowej renomie, a także restauracje i bary, w których spotkać można ludzi z różnych stron świata.

Zacznij od stolicy – poznaj pierwsze miasto Nowego Świata

Odkrycia geograficzne wpływają na to, jak mówi się o Dominikanie i całym archipelagu. Jednym z pierwszych miejsc, które warto odwiedzić, jest z pewnością Santo Domingo, czyli stolica kraju. Do powstania tego miasta przyczynił się brat Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo. Dzięki niemu możemy podziwiać dziś jeden z pierwszych ośrodków administracyjnych Dominikany, który nieustannie rozwija się i z każdym rokiem coraz bardziej rozkwita. Centrum miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO – warto odwiedzić tu Latarnię Kolumba oraz Ogród Botaniczny, w którym znajdziemy gatunki roślin niespotykane w naszej szerokości geograficznej. Pielgrzymom i osobom chcącym odwiedzić miejsca kultu maryjnego polecana jest wizyta w Higüey. Bazyliki i kościoły robią niesamowite wrażenie. Na szczęście dostępne loty na Dominikanę pozwalają wybrać dogodne połączenie i odwiedzić te niesamowite miasta.

Nadmorski kurort i moc wrażeń

Dominikana znana jest na świecie jako ważny producent cukru, kawy i złota. Z pewnością espresso czy cappuccino wypite w tutejszej restauracji smakuje zupełnie inaczej niż to parzone w Polsce, nawet z wykorzystaniem kawy z tego kraju. Jednak to piękne plaże turyści wspominają najczęściej. Zachwyca niemal zupełnie biały piasek, krystaliczna woda i sama organizacja terenu wokół plaż. Podczas wizyty warto zobaczyć to na własne oczy.

Wszyscy zwiedzający Dominikanę powinni odwiedzić miasto Puerto Plata. To jedno z większych miast w północnej części kraju. Przyciąga tych, którzy nie wyobrażają sobie egzotycznych wakacji bez pięknej plaży. Przechadzając się po tamtejszych uliczkach, natrafić można na katedry, dawną siedzibę biskupów, muzea i galerie sztuki, a nawet twierdzę z XVI wieku. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być wizyta w Muzeum Bursztynu, co pozwoli porównać nasz polski jantar z tym na Dominikanie. Na pewno znajdą się też chętni do odwiedzenia rozlewni rumu. Oprócz tego warto zobaczyć latarnię morską i wjechać kolejką na szczyt Pico Isabel de Torres. Mimo wszystko to plaże przyciągają największą liczbę turystów, a nadmorskie promenady zachęcają do odpoczynku po zwiedzaniu zabytków i wsłuchania się w szum fal.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo