Dominikana – co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Wyspy na Morzu Karaibskim przyciągają turystów swoim klimatem, niezwykłą roślinnością i widokami. Do przyjazdu zachęcają też przyjaźnie nastawieni do odwiedzających mieszkańcy, którzy chętnie dzielą się historią i kulturą tego regionu. Dominikana to drugie po Kubie popularne miejsce odpoczynku dla Europejczyków. Co należy tutaj zobaczyć?

Dominikana zajmuje większą część wyspy Haiti i to tutaj pierwsze kroki jako odkrywca stawiał Krzysztof Kolumb. Warto sprawdzić, co jest tu tak zachwycającego, że i on, i kolejni przybysze chcieli mieć wpływ na historię tego regionu. Trzeba przyznać, że obecnie to jedno z bardziej rozwiniętych miejsc na Karaibach pod względem turystyki. Znajdziemy tutaj luksusowe hotele o międzynarodowej renomie, a także restauracje i bary, w których spotkać można ludzi z różnych stron świata.

Zacznij od stolicy – poznaj pierwsze miasto Nowego Świata

Odkrycia geograficzne wpływają na to, jak mówi się o Dominikanie i całym archipelagu. Jednym z pierwszych miejsc, które warto odwiedzić, jest z pewnością Santo Domingo, czyli stolica kraju. Do powstania tego miasta przyczynił się brat Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo. Dzięki niemu możemy podziwiać dziś jeden z pierwszych ośrodków administracyjnych Dominikany, który nieustannie rozwija się i z każdym rokiem coraz bardziej rozkwita. Centrum miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO – warto odwiedzić tu Latarnię Kolumba oraz Ogród Botaniczny, w którym znajdziemy gatunki roślin niespotykane w naszej szerokości geograficznej. Pielgrzymom i osobom chcącym odwiedzić miejsca kultu maryjnego polecana jest wizyta w Higüey. Bazyliki i kościoły robią niesamowite wrażenie. Na szczęście dostępne loty na Dominikanę pozwalają wybrać dogodne połączenie i odwiedzić te niesamowite miasta.

Nadmorski kurort i moc wrażeń

Dominikana znana jest na świecie jako ważny producent cukru, kawy i złota. Z pewnością espresso czy cappuccino wypite w tutejszej restauracji smakuje zupełnie inaczej niż to parzone w Polsce, nawet z wykorzystaniem kawy z tego kraju. Jednak to piękne plaże turyści wspominają najczęściej. Zachwyca niemal zupełnie biały piasek, krystaliczna woda i sama organizacja terenu wokół plaż. Podczas wizyty warto zobaczyć to na własne oczy.

Wszyscy zwiedzający Dominikanę powinni odwiedzić miasto Puerto Plata. To jedno z większych miast w północnej części kraju. Przyciąga tych, którzy nie wyobrażają sobie egzotycznych wakacji bez pięknej plaży. Przechadzając się po tamtejszych uliczkach, natrafić można na katedry, dawną siedzibę biskupów, muzea i galerie sztuki, a nawet twierdzę z XVI wieku. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być wizyta w Muzeum Bursztynu, co pozwoli porównać nasz polski jantar z tym na Dominikanie. Na pewno znajdą się też chętni do odwiedzenia rozlewni rumu. Oprócz tego warto zobaczyć latarnię morską i wjechać kolejką na szczyt Pico Isabel de Torres. Mimo wszystko to plaże przyciągają największą liczbę turystów, a nadmorskie promenady zachęcają do odpoczynku po zwiedzaniu zabytków i wsłuchania się w szum fal.

Dodaj komentarz

Turystyka

Wypoczynek z dziećmi na campingu?

Gdy myślimy o wakacjach, większości z nas natychmiast przychodzi na myśl wypoczynek w hotelu. Nie zawsze musi to być „all inclusive” w egzotycznym kraju, przeważnie jednak właśnie hotel kojarzy nam...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Wybieramy menu weselne

Menu weselnebędzie oczywiście zależało od rodzaju przyjęcia, które planujecie oraz czasu jego trwania. Wybór odpowiedniego menu na wesele wcale nie jest prosty. Każda Para Młoda chciałaby trafić w gusta gości....

Czytaj dalej →
Objawy porodu

Rozwarcie na 2 cm – Kiedy poród?

W naszej świadomości utrwaliło się przekonanie, że kiedy ginekolog wypowie magiczne słowa „rozwarcie 2 cm”, do porodu zostało zaledwie kilka chwil. I rzeczywiście — w wielu przypadkach nie trzeba długo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general