Domowe sposoby na ładne paznokcie

Nie wiesz jak zadbać o paznokcie? Wypróbuj sprawdzone domowe sposoby!

Nasze paznokcie są narażone na wiele szkodliwych czynników. Nie służą im używane codziennie detergenty, które jednocześnie wysuszają skórę. Płytka paznokcia źle reaguje na zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę. Szkodzi jej chlorowana woda i ostre słońce. Przede wszystkim jednak stan naszych paznokci odzwierciedla niedobory witamin, choroby oraz nieprawidłową przemianę materiii.

Jeśli nie masz możliwości wyeliminowania niektórych czynników zewnętrznych, możesz pomóc swoim paznokciom stosując sprawdzone domowe sposoby. Wypróbuj proste przepisy na domowe maseczki na paznokcie. Ich zaletą jest niski koszt wykonania i bardzo duża skuteczność w walce o piękne i zadbane paznokcie.

Materiały partnerów

Majonezowa maseczka

Choć trudno w to uwierzyć, majonez doskonale działa na paznokcie. Miks jajek i oleju odżywia i natłuszcza płytkę paznokcia. Dzięki regularnemu stosowaniu tej domowej maseczki paznokcie przestaną się łamać.

Oliwa z oliwek na paznokcie

Domowym sposobem na paznokcie jest stosowanie maseczki z oliwy z oliwek. Wystarczy ją odrobinę podgrzać i przez kilka minut moczyć dłonie. Do oliwy możesz dodać kilka kropli soku z cytryny lub ampułkę witaminy A+E.

Domowe sposoby na paznokcie | Źródło zdjęcia

Olejek rycynowy na wzmocnienie paznokci

Jednym z najtańszych domowych kosmetyków jest olejek rycynowy. Jeśli Twoje paznokcie mają tendencję do rozdwajania i kruszenia się, wcieraj go w płytkę dwa razy dziennie. Wyraźną poprawę powinnaś zauważyć już po tygodniu regularnego stosowania.

Materiały partnerów

Niestety nawet najlepsze domowe sposoby nie zdziałają cudów lub pomogą jedynie na krótko, jeśli nie zadbasz o zdrowy tryb życia i o zbilansowaną dietę. Bez codziennej dawki witamin nasze paznokcie nie mają szans wyglądać na zadbane.

Jakie sposoby walki o ładne paznokcie sprawdzają się w Twoim wypadku? Wolisz gotowe odżywki czy domowe sposoby i własnoręcznie przyrządzane maseczki? Podzielisz się z nami swoim ulubionym przepisem na taką maskę?

Materiały partnerów

Dodaj komentarz

Zdrowie rodziców

Jak wyczuć guza w piersiach?

…czyli wszystko co musisz wiedzieć o samobadaniu piersi Nowotwór piersi, czyli nowotwór gruczołu sutkowego, jest jednym z częściej spotykanych u kobiet nowotworów. Mimo tego, że występuje często, wczesne wykrycie i...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo