Dopłata “Za bachora” w hotelu w Karpaczu wywołała oburzenie wśród (nie wszystkich) rodziców

Po pobycie w jednym z hoteli w Karpaczu matka dziecka otrzymała nietypowy paragon z dopłatą “za bachora”. Jednych dopisek obsługi bawi, inni są zszokowani i uważają, że zachowanie pracownika jest karygodne. A co Wy o tym sądzicie?

Każdy z nas wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem wie, że nie będzie to czas spędzony w ciszy na leżaku bez ruszania się przez cały dzień dalej niż do najbliższej kawiarni czy baru. Nie bez powodu stworzono też hotele tylko dla dorosłych, w których dzieci najzwyczajniej w świecie nie są mile widziane. Jednak do takich miejsc najwyraźniej nie należy Green Mountain Hotel, który przewiduje liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, m.in. baseny, plac zabaw dla dzieci oraz pokój zabaw. Jak można wnioskować z opinii na Facebooku zamieszczonych na profilu hotelu jest to niewątpliwie miejsce przyjazne rodzinom:

Super hotel z fajnym zapleczem dla dzieci. Polecam

To były baaardzo udane wakacje, pyszne i urozmaicone posiłki, przestronne i czyste pokoje rodzinne, świetna strefa relaksu no i oczywiście bardzo miła obsługa… wrócimy tu na 100%

Wspaniale miejsce dla dwojga jak i dla rodzin z dziećmi, pyszna i urozmaicona kuchnia. Blisko do szlaków w góry, apartamenty duże i świetnie wyposażone

Tuż po wystawieniu tych opinii na jednym z profili Facebookowych został jednak udostępniony paragon, który podzielił internautów. W opłacie za pobyt doliczono “dopłatę za bachora” w wysokości 165 zł. Nie trzeba było długo czekać na to, by pod postem rozgorzała dyskusja. Część osób podeszła do kwestii humorystycznie, pytając o to, czy są zniżki dla grzecznych bąbelków. Inni zastanawiają się, co zrobiło dziecko i jak mocno dało w kość obsłudze, że na paragonie pojawiła się tego typu adnotacja. Bo choć hotel jest nastawiony na rodziny, pamiętajmy, że zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze, a nasze dzieci nie powinny przeszkadzać w odpoczynku innym gościom. Trzecia grupa komentujących jednoznacznie krytykuje hotel za niewybredny żart obsługi.

No ja bym tak tego nie zostawiła. – pisze pani Anita w komentarzach pod postem matki dziecka.

(…) ja uważam, ze mam dobre poczucie humoru… ale to jest przegięcie niesmaczne… – dodaje pani Kasia.

Cisza i spokój w wypoczynku to jedno, ale traktowanie klienta to drugie. Też wolę miejsca bez dzieci, jednak tutaj sprawa dotyczy tego, jak zostało nazwane dziecko. I nie ma tu nic do rzeczy to, jak się to dziecko zachowywało podczas pobytu. Profesjonalizm w swoim zawodzie należy zachowywać zawsze. – komentuje pani Magda.

A dla bezdzietnych odwiedzających powinien być rabat za: “pobyt bez gówniaka” – żartuje pan Krzysztof.

Ja nie twierdzę, że to co zrobiła obsługa hotelu jest w porządku. Wg mnie jest to zdecydowanie za mało,… 165 zł???

No jasne, taki bombelek to z pięć lat będzie musiał chodzić na terapię po czymś takim. Normalnie trauma do końca życia

Hahahahaha Cudowne! Dodam do ulubionych hoteli!

I dobrze! Jazda z bachorami z hoteli!

Ja tam bym się uśmiała. Mój syn często zachowuje się jak nieznośny bachor, ale w hotelach jest nienagannie grzeczny 😀 tylko do restauracji nie uczęszczamy bo jedzenie jak mu się nie spodoba to nie idzie dziada uspokoić dlatego gotuję w domu to co lubi i nie wydziwia. – twierdzi pani Justyna.

Green Mountain Hotel i nie widzę powodu do jakichkolwiek zwrotów, wszyscy wiemy jak te potwory się zachowują – dodaje pani Angelika.

Ale wiecie, madki walczące, że właśnie przysporzyłyście sporo klientów i efekt jest odwrotny od zamierzonego? Kumacie obsługę kas i drukarek? Zdajecie sobie sprawę, że właściciel nie siedzi po nocach i nie klepie linijek tekstów? Wiecie, że dzięki tej akcji ktoś może stracić prace i jeśli ma na utrzymaniu rodzine to inny bąbelek bedzie miał trochę bardziej pod górę, niż wasz uroczo nazwany na paragonie? Fakt, taki tekst nie powinien sie pojawić. Hotel przeprosił wiec czego oczekujecie? Dywanów czerwonych, dożywotniego darmowego pobytu dla waszej rodziny i znajomych? Zamknięcia biznesu?

(…) kultura nakazuje, aby nie brać patologicznych, wkurzających, rozwrzeszczanych bachorów w miejsca, gdzie chcą odpocząć normalni ludzie.

Zostawię to bez komentarza bo za dużo brzydkich słów na język mi przychodzi!!!!

Bachora to może sami mają

Oburzona bym była.

Są też komentujący, którzy zwracają uwagę, że w niektórych rejonach Polski “bachor” jest po prostu synonimem słowa “dziecko”. Oraz, że ma zupełnie inne znaczenia:

A może to nie chodzi o dziecko, słowo “bachor” ma różne znaczenia, na przykład: bachor ‘bosak, hak rybacki'(…)

Całą sytuację skomentował też przedstawiciel hotelu pisząc:

Agnieszka Bojeś-Kuta – Pani Agnieszko, najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wydruk to wynik niefrasobliwego i nietaktownego komentarza jednego z naszych pracowników i wypadek poniżej wszelkiej krytyki, który absolutnie nie powinien mieć miejsca. Jesteśmy kompleksem nastawionym na rodzinne pobyty, a dzieci to nasi goście VIP, dlatego zależy nam, by czuły się u nas jak najlepiej – potwierdzają to liczne pozytywne opinie i wysokie noty wystawiane przez naszych gości po pobycie. Zapewniamy, że niestosowny komentarz, który pojawił się na wydruku w najmniejszym stopniu nie licuje z polityką i ofertą Green Mountain Hotel & Apartments, zaś w stosunku do autora wyciągniemy stosowne konsekwencje, aby taki incydent nie miał szans ponownie się wydarzyć.

Pani Agnieszka w odpowiedzi na przeprosiny hotelu napisała:

Green Mountain Hotel przyjmuję przeprosiny. Dziękuję za reakcję i proszę o szacunek wobec drugiego człowieka. Jest to lekcja dla nas wszystkich drodzy marketingowcy, by dbać o szczegóły. Szczególnie jeśli zależy nam na czystości języka polskiego.

[Aktualizacja 23.07.2019, 19:00]
Godzinę temu otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową oficjalne stanowisko hotelu, które zostało opublikowane także na ich fanpage’u.

Szanowni Państwo,
Jeszcze raz najmocniej przepraszamy za komentarz pracownika na paragonie za pobyt dziecka w naszym hotelu. Szanujemy wszystkich Gości, starając się, aby czuli się u nas jak najlepiej i dlatego bardzo nam przykro, że ta sytuacja miała miejsce. Jak się okazało, niestety nie każdy pracownik reprezentuje przyświecające nam wartości, dlatego wyciągając wnioski, postanowiliśmy, między innymi, zorganizować dodatkowe szkolenie dla personelu. Skoncentrujemy się na nim, przede wszystkim, na wyjątkowej obsłudze rodzin z dziećmi. Zwrócimy także większą uwagę na stosunek pracowników do naszych najmłodszych gości w momencie rekrutacji. Jesteśmy w kontakcie z Panią Agnieszką, która przyjęła nasze przeprosiny, a także zadośćuczynienie za przykre doświadczenie. Mamy nadzieję, że mimo tego incydentu, będziemy mieli możliwość gościć ją z Córką ponownie.
Zespół Green Mountain Hotel***** & Green Apartments

A co Wy sądzicie na ten temat? Dobry żart czy jednak karygodna wpadka? Spotkaliście kiedyś na urlopie dzieci, którym sami byście wystawili podobny paragon?

Dodaj komentarz

4 komentarzy: Dopłata “Za bachora” w hotelu w Karpaczu wywołała oburzenie wśród (nie wszystkich) rodziców

 1. Często spotykam takie dzieci. Są one niesforne i w dodatku rodzice ich nie upominają. Czasem rodzice są całkowicie bezradni wobec rozwydrzonych dzieci. Takie dzieci to udręka dla całego otoczenia. Sama mam dwoje dzieci i nigdy nie dopuszczałam, aby były dziężarem dla innych. Jak się nie umiały zachować, to były karcone albo usuwałam się z nimi z dala od ludzi.

  • “Kumacie obsługę kas i drukarek? Zdajecie sobie sprawę, że właściciel nie siedzi po nocach i nie klepie linijek tekstów? Wiecie, że dzięki tej akcji ktoś może stracić pracę i jeśli ma na utrzymaniu rodzinę..”

   Ciekawe czy kumają to osoby wypisujące, że to konkretne dziecko dało się we znaki. Jeden straci pracę, dostanie ją ktoś ogarnięty, kto na nią zasługuje, tak działa wolny rynek.

   • Tylko zakompleksiona na swoim punkcie matka mogła o ten żarcik zrobić taką aferę xD

    • Ewentualnie pracownica agencji reklamowej, która zajmuje się tym hotelem 🙂

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo