2 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na drugą rocznicę ślubu

Tak tak — lada chwila miną już okrągła 2 rocznica ślubu, odkąd powiedzieliście sobie sakramentalne „tak”. Czy to nie niezwykłe, jak szybko zleciało? Wydaje się, jakby to było dopiero wczoraj. A przecież przed Wami jeszcze tyle kolejnych, coraz poważniej i coraz dostojniej brzmiących rocznic! Jeśli chcesz, by płomień Waszej miłości nie wygasł mimo upływu czasu i nadal ogrzewał Was oboje, jednocześnie wskazując Wam wspólną drogę w życiu, nie możesz pozwolić sobie na zaniedbanie tej okazji.

2 rocznica ślubu — znaczenie

No właśnie, przecież to na pierwszy rzut oka tylko jedna z wielu rocznic. Ani pierwsza, ani okrągła. Narzuca się pytanie, czy aby na pewno warto jej przypisywać większe znaczenie? Jedyna rozsądna odpowiedź brzmi – tak, warto. Druga rocznica ślubu, tak jak i każda kolejna, która Was czeka (oby czekała!), to z definicji rocznica najważniejsza w całym Waszym dotychczasowym życiu. Z miłością, tym bardziej z dojrzalszą już miłością dorosłych ludzi, którzy jednak wciąż nie mają za sobą połowy życia razem, jest trochę jak z lasem. Łatwo jest go podpalić, nieodwracalnie zniszczyć, całkowicie lub częściowo uszkodzić, nadwyrężyć jego siły. Wystarczy do tego pojedyncza zła chwila. Znacznie, znacznie trudniej jest taki los odbudować po pożarze – wymaga to cierpliwej, mozolnej, systematycznej pracy, sadzenia pojedynczo każdego kolejnego drzewka. Dlatego warto zadbać aby ta 2 rocznica ślubu była wyjątkowa.

Nie należy podejmować niepotrzebnego ryzyka i bawić się zapałkami w pięknym lesie, który rozwijał się już tyle czasu. Trzeba pamiętać, że w tej i wielu innych sprawach w życiu jesteśmy zawsze tylko o jeden duży fałszywy krok od utraty czegoś wspaniałego, co udało się nam przez lata stworzyć. Druga rocznica ślubu to wyjątkowy moment, który należy właściwie wykorzystać. Wiele żon i mężów popełnia wielki błąd i nie traktuje jej poważnie – Wy powinniście go uniknąć. Dlaczego? O ile rok po zawarciu małżeństwa wydaje się nam jeszcze w oczywisty sposób czymś nadzwyczajnym – to w końcu pierwsza tego rodzaju okazja w naszym wspólnym życiu – o tyle po kolejnych 12 miesiącach, czyli gdy nadchodzi 2 rocznica ślubu kusi już przejście do porządku dziennego nad tą rocznicą. Absolutnie nie można tego zrobić! Właśnie teraz, przy drugiej rocznicy, decydujemy o tym, jakie nawyki chcemy sobie wypracować na kolejne wspólne długie dekady. Czy chcemy stale podtrzymywać w sobie żar uczucia i odruch czułego, troskliwego zaangażowania wobec najbliższej nam, ukochanej osoby, czy jednak już tak szybko chcemy w nienaturalny sposób przechodzić do obojętnej rutyny. Przyzwyczajenie i schematyczność pojawią się same i nie będzie w tym niczego złego – ale jeszcze nie teraz! Dajmy im przyjść, zamiast sztucznie ściągać je sobie na głowę.

Druga rocznica ślubu — jak się nazywa

Jak już ustaliliśmy, 2 rocznica uroczystego powiedzenia sobie „tak” to wyjątkowa okazja i wielka szansa, by utwierdzić ukochaną osobę i siebie samego w przekonaniu, że Wasza miłość trwa nadal. Czy jednak rzeczywiście wyjątkowa na tyle, by mieć swoją własną nazwę? Wszyscy znamy określenie srebrne gody ślubne – ale czy takie podniosłe nazwy nie dotyczą tylko najbardziej okrągłych rocznic? Bynajmniej nie! 2 rocznica ślubu ma swoją własną, unikalną nazwę – to bawełniana rocznica ślubu.

Prezent na 2 rocznicę ślubu

A czym obdarować przy tak pięknej okazji? Branżowe sklepy i serwisy oferują nam niezwykle bogaty wybór uroczych pamiątek specjalnie dobranych pod tego rodzaju chwile. Znajdziemy wszystko, poduszki, kubki czy nawet ścierki do okularów z nadrukowanym wspólnym zdjęciem lub romantycznym napisem, słodkie pluszowe misie, ale również dystyngowane kieliszki do wina z wygrawerowanymi imionami zakochanych. Jeśli interesuje nas bardziej klasyczny wybór, rocznica to także dobra chwila na podarunek taki jak biżuteria, zegarek, zestaw do kawy czy karafka na wino.

Zamiast kupowania prezentów na drugą rocznicę ślubu możecie również wybrać się na wspólną wycieczkę. A może najciekawszą propozycją będzie wspólny wyjazd na kajaki razem noclegiem pod namiotami?

Bawełniana rocznica — jakie to gody ślubne

Jak już wiemy, bawełnianymi godami nazywana jest 2 rocznica ślubu. Przy okazji warto dowiedzieć się, że piękna tradycja, która pomaga ubarwiać życie tysięcy par, przyporządkowuje kolejnym rocznicom ślubu nie tylko nazwy, ale również konkretne kamienie szlachetne. W tym wypadku będzie to granat, a jego kolorem będzie czerwień.

Życzenia na drugą rocznicę ślubu

Przy tej pięknej okazji nie zaszkodzi wymienić się również czułymi słowami. Pokażemy w ten sposób, że stać nas nie tylko na materialne dowody miłości i zobowiązania, ale uczucie rzeczywiście wcale w nas jeszcze nie wygasło. Cóż może być wspanialszego niż kolejna okazja do dawania ciepła najdroższej nam istocie? Życzmy więc wszystkiego najlepszego, wielu codziennych radości z bliskości żony lub męża, niezachwianej wiary we wspólne szczęście, a także jakże potrzebnych nam wszystkim cierpliwości i wyrozumiałości – wobec najbliższych i wobec samych siebie.

Pamiętajmy zatem, że 2 rocznica ślubu to okazja naprawdę wyjątkowa. Jeśli zaniedbamy tę chwilę, skrzywdzimy nie tylko najbliższego nam człowieka, ostatniego, któremu chcemy sprawić przykrość, ale również samych siebie – pozbawimy się w ten sposób niepowtarzalnej radości kochania i bycia kochanym.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo