Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by na zaproszeniu dopisać, że proszone są one wraz z dziećmi. Wiele osób liczy zazwyczaj, że zostaną one zaproszone razem z nimi, gdyż nie każdy ma możliwość zostawienia dziecka na noc z kimś kto się nimi zaopiekuje.

Jak zadbać o dzieci na weselu?

Wyprawiając wesele musisz zadbać o zabawę, zadowolenie i co najważniejsze o bezpieczeństwo dzieci. Musimy postarać się o to, aby w lokalu weselnym były również miejsca przeznaczone dla dzieci. Koszt miejsca za dziecko jest nie wiele mniejszy od kosztów płaconych za osoby dorosłe. Dlatego też możemy wymagać by obsługa równie dobrze je traktowała i obsługiwała.

Co trzeba zrobić, aby dzieci na weselu były bezpieczne?

Można sobie zażyczyć dodatkowy stolik by dzieci nie siedziały tuż przy swoich rodzicach i nie patrzyły na to jak piją alkohol. Będą wtedy również mogły bawić się w swoim towarzystwie. Ważne jest również by miejsca dzieci były na piętrze na którym jedzą osoby dorosłe. By nie musiały pokonywać schodów tylko po to aby spożyć posiłek (czasami jedno dziecko może niechcący podczas zabawy popchnąć drugie ze schodów). Musimy dopilnować by na ich stołach nie było alkoholu tylko pożywienie i napoje odpowiednie dla nich . Dzieci powinny przebywać w sali obok rodziców również z tego powodu, by rodzice mogli je mieć na oku. Jeden z rodziców powinien również zrezygnować z picia z alkoholu, gdyż dziecko powinno być pod czyjąś stałą opieką. Ważne jest by ze względów bezpieczeństwa w pobliżu miejsc gdzie posiłek będą spożywały dzieci nie było zapalonych świec.

Atrakcje dla dziecka na weselu:

Jeśli masz już dziecko na weselu to musisz się nim jakoś zająć. Najlepiej przygotować sobie jakieś ciekawe atrakcje, aby wesele było udane również dla dziecka. Przykładem takich atrakcji są różne konkursy, za które dzieci otrzymują nagrody w postaci słodyczy. Możesz również przygotować dla nich kredki i kolorowanki, które zapewnią im zajęcie na jakiś czas. Jeśli nie masz ochoty sam wymyślać atrakcji dla dzieci to najlepszym sposobem na odstąpienie od tego  jest wynajęcie animatora.

Animator dla dzieci na weselu:

Jeżeli nasze finanse nam na to pozwalają, bardzo ciekawą opcją jest animator dla dzieci. Taka osoba wymyśla zabawy dla dzieci na weselu, zajmuje się nimi i dba o to, aby im się nie nudziło. Wtedy rodzice nie muszą się martwić i mogą swobodnie bawić się na weselu. Na pewno dzieci bardzo zadowolone byłyby z osoby przebranej np. za klauna, która organizowałaby różne konkursy, zabawy i zapewniał ciekawe atrakcje na weselu. Nagrodami mogłyby być np. słodycze lub baloniki. Z takiego wesela każde dziecko wróciłoby szczęśliwe i bardzo zmęczone.

Sukienki dla dziewczynek:

Każda mama chce, aby jej córeczka wyglądała na weselu równie pięknie jak ona. Poniżej masz kilka przykładowych sukienek dla dziewczynki na wesele.
Tutaj sprawdzisz więcej naszych inspiracji związanych z sukienkami dla dziewczynek.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo