Twój znak zodiaku określa, jaką mamą jesteś! Który jest najlepszy?

Czy wiesz, spod jakiego znaku zodiaku pochodzą najlepsze mamy? Jakie cechy są przypisane każdej z nich? Przeczytaj nasze zestawienie, a dowiesz się, jaką matką jesteś.

Rzecz jasna poniższy ranking należy potraktować z przymrużeniem oka, jednak prawdą jest, że każda grupa mam urodzonych pod danymi znakami zodiaków ma swój unikalny styl macierzyństwa. Jaką jesteś mamą wedle astralnego kalendarza? Przekonaj się!

Ryby (19 lutego – 20 marca)  

Mamy spod znaku ryb sprawiają, że sztuka jest bardzo ważną częścią życia ich dzieci. Od najmłodszych lat zaszczepiają w nich zamiłowanie do piękna i do wytworów ludzkiego umysłu na płótnie, w rzeźbie, w muzyce czy na scenie. Zachęcają dzieci do bycia kreatywnym. Inicjują zabawy pozwalające maluchom rozwijać wyobraźnię. Przedstawienia, recytacje wierszyków, śpiewanie piosenek, wycinanie ludzików z papieru – to Wasza codzienność.

Dzieci mam-ryb będą wrażliwe, będą szanowały innych ludzi, posiadały dużą dozę empatii dla innych. Całe życie będą kochały naturę i będą umiały dostrzec piękno świata przejawiające się nawet w nadrobniejszych elementach ich otoczenia.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Mamy-barany pilnują, żeby kalendarz ich dzieci był pełen lekcji muzyki, sportów, zajęć pozalekcyjnych,  i  aktywności fizycznej. Gdy maluchy znajdują się na swoich dodatkowych zajęciach, mama spod znaku barana nie próżnuje, ponieważ również jej harmonogram dnia jest pełen atrakcji i ciekawych zajęć.

Mama urodzona pod znakiem barana wychowuje dzieci na miłośników przygody. Wasze wakcje zawsze są spędzane aktywnie, nie dla Was leżenie na plaży czy nad basenem. Co chwila próbujecie nowych rzeczy i nigdy się nie nudzicie. Zachęcasz maluchy do podejmowania wyzwań, a jednocześnie wpajasz im wiarę we własne siły.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Mamy spod znaku bliźniąt są bardzo otwarte w kontaktach ze swoimi dziećmi. Nie ma między Wami tematów tabu, często rozmawiacie o seksie i trudnych sprawach, które zazwyczaj są pomijane w rodzinach pełnym skrępowania milczeniem. Nie masz problemu z wyjaśnianiem dzieci trudnych relacji międzyludzkich czy zmian fizjologicznych zachodzących w ich ciałach w okresie dojrzewania. Jesteś powiernicą swoich dzieci i istnieje między Wami prawdziwa przyjaźń.

Mamy-bliźnięta dają swoim pociechom przykład wspaniałych zdolności komunikacyjnych. Dzieci nie mają problemu z porozumiewaniem się z innymi ludźmi i z nawiązywaniem nowych kontaktów.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Mamy spod znaku koziorożca są gotowe walczyć do śmierci o swoje dzieci. Są dla niej najważniejsze na świecie i zawsze, ale to zawsze, staje po ich stronie – czasami nawet wtedy, gdy nie mają racji. Traktujesz macierzyństwo bardzo poważnie. Zachęcasz dzieci do ciężkiej pracy, zachowywania dużej samodyscypliny i skupienia na swoich obowiązkach.

Mama-koziorożec całą siebie poświęca rodzinie. To ona jest zawsze na pierwszym miejscu. Najważniejsze jest zaspokojenie potrzeb najbliższych, cały świat jest na drugim planie.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Mamy spod znaku byka są niewiarygodnie cierpiliwe. Przez otoczenie są postrzegane jako idealne matki, które urodziły się stworzone do tej roli. Nigdy nie irytują Cię nieustające pytania maluchów o wszystko, chętnie odpowiadasz w wyczerpujący sposób na każde z nich. Nie wyprowadza Cię z równowagi bałagan i brak przewidywalności charakterystyczny dla życia rodzin z dziećmi.

Jednocześnie jako mama-byk twardo stąpasz po ziemi. Jesteś realistką i starasz się chronić maluchy przed całym złem tego świata. Nawet jako mama nastolatków nie potrafisz się nie martwić i uwierzyć, że dziecko poradzi sobie bez Ciebie.

Waga (23 września – 22 października)

Wagi to wspaniałe matki, ponieważ są doskonale zorganizowane i spokojne. Idealnie lawirują w trudach życia codziennego i mają absolutnie wszystko pod kontrolą. Nie wyprowadzają ich z równowagi nawet nieprzewidziane sytuacje, o które nie trudno przy małych dzieciach, a następnie przy nastolatkach.

Jako mama spod znaku wagi jesteś mistrzynią w łagodzeniu konfliktów. W sprawiedliwy sposób pomagasz znaleźć kompromis, z całą pewnością jesteś członkinią trójki klasowej.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Mamy spod znaku raka są bardzo opiekuńcze. Dzieci mam-wag czują, że otacza ich ze wszystkich stron miłość i że są doskonale zadbane. Zawsze uważnie słuchasz swoich pociech i rozmawiasz z nimi. Kilkoma słowami potrafisz sprawić, że dziecku poprawia się samopoczucie.

Wasz dom jest pełen rodzinnego ciepła, do którego garnie się dalsza rodzina i Wasi przyjaciele. Zawsze jest pełen gości Waszych dzieci, cały dom tętni życiem od rana do wieczora. W powietrzu unosi się stale zapach ciastek, a Ty jesteś ulubienicą maluchów z całego sąsiedztwa.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Mamy spod znaku strzelca mają wielkie serca, którymi chętnie dzielą się ze światem i takiej samej postawy uczą swoje dzieci od najmłodszych lat ich życia. Uczysz ich empatii dla innych i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Prawdopodobnie macie w domu zwierzątko pochodzące ze schroniska, a dodatkowo dokarmiacie bezpańskie koty i psy błąkające się w okolicach Waszego domu.

Mamy spod znaku strzelca są zabawne. Uczą maluchy dostrzegania humoru nawet w trudnych sytuacjach. Celebrujecie dobre chwile i staracie się wychwytywać z życia jak najwięcej.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Jeśli cokolwiek jest zepsute, to z pewnością mama-panna zrobi co może, by to naprawić, niezależnie od tego czy to urwane kółko od zabawki czy złamane serduszko małego dziecka. Masz wysokie oczekiwania wobec swoich dzieci i jesteś w stosunku do nich krytyczna, ale kochasz je szczerze i głęboko.

Jesteś z pewnością doskonale zorganizowana. Świetnie sobie radzisz z nawałem obowiązków i z planowaniem nawet najbardziej nimi przeładowanego dnia. Rzadko masz chwile zwątpienia, zawsze szybko stajesz na nogi i takiej samej postawy uczysz swoje dzieci.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Mamy spod znaku skorpiona mają ogromną intuicję i bardzo często wiedzą, co dzieje się z ich dziećmi jeszcze zanim wiedzą to one same. Jesteś pełna lojalności wobec swoich pociech, bardzo opiekuńcza i szczera wobec nich. Na to ostatnie kładziesz mocny nacisk i wymagasz bezględnej szczerości od swoich dzieci.

Jako mama-skorpion jesteś gotowa walczyć o swoje dzieci do upadłego. Zawsze stajesz po ich stronie.

 

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jako mama spod znaku wodnika bardzo serio podchodzisz do wychowywania dzieci w poczuciu obowiązku, od ich najmłodszych lat. Już nawet kilkuletni maluch ma swoje drobne obowiązki, których wykonania ma przestrzegać. Starasz się, by dzieci brały na siebie odpowiedzialność za własne czyny i by znały smak nagrody zdobytej ciężką pracą.

Nie oznacza to oczywiście, że nie pozwalasz maluchom korzystać z uciech życia – jest ich w Waszym życiu całkiem sporo, ale stanowią idealną przeciwwagę dla praktycznej strony życia.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Mama lwica zachowała w sobie wiele z dziecka. Chętnie uczestniczysz w zabawach najmłodszych i nie ma dla Ciebie piękniejszego dźwięku niż radosny śmiech w Waszym domu. Jesteś mistrzynią opowiadania bajek i legend. Twoje dzieci znają z pewnością nie tylko te polskie, ale również kojarzą opowieści z całego świata.

Jesteś matką bardzo wyrozumiałą, wspaniałą towarzyszką dla maluchów. Wszystkie dzieci w rodzinie i sąsiedztwie lgną do Ciebie, ponieważ jesteś znana ze zwariowanych pomysłów.

 

Czy zgadzacie się z powyższym zestawieniem? Odnajdujecie w nim swoje cechy charakterystyczne dla mam urodzonych pod Waszym znakiem zodiaku?

 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo