Ta dziecięca piosenka o koronawirusie podbija internet [UWAGA! Wpada w ucho!]

11 marca 2020 WHO ogłosiło pandemię wirusa COVID-19. Jest to największy stopień alertu, jakie jest wydawany przez Światową Organizację Zdrowia. Oznacza on, że nowo poznany wirus powoduje przedłużające się epidemie w wielu regionach świata. Każdego dnia medialne doniesienia informują, że kolejne kraje podejmują bardzo restrykcyjne decyzje. Nie ominęły one również Polski. W związku z zalecaną kwarantanna społeczną, w mediach społecznościowych ruszyła akcja “Zostań w domu”.

Update 16.03.2020:
Piosenka o koronawirusie w wykonaniu dzieci w ciągu doby wygenerowała na samym Youtubie prawie 400 000 odsłon. Na Facebooku jest ich już ponad 2 000 000. Warto także wziąć pod uwagę, że piosenkę przepublikowano (skradziono) na kilka innych kont na Youtube. Niektóre z kopii też mają po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.

Śmiało można też stwierdzić, że wielu rodziców (zwłaszcza na home officach) dostaje białej gorączki słysząc tę piosenkę tysięczny raz :).

Akcja “Zostań w domu”

Na skutek decyzji rządu w mediach społecznościowych internauci rozpoczęli akcję “zostań w domu”. W jej ramach, użytkownicy sieci internetowej dzielą się swoimi doświadczeniami i sposobami, w jaki sposób radzić sobie z domową kwarantanną. W akcję włączyło się zarówno wiele gwiazd filmu, jak i sportu, a także rodziców. To oni najczęściej dzielą się pomysłami na spędzanie czasu z dziećmi w domu.

Piosenka o koronawirusie

Do akcji włączyli się politycy, sportowcy, celebryci. W ostatnim czasie sieć podbija film, na którym Karol Koprukowiak wraz ze swoimi dziećmi prezentuje sposób w jaki radzą sobie z kwarantanną. Dzięki bardzo łatwej melodii i prostym rymom wdzięczna piosenka wpada w ucho. Posłuchajcie i niech słowa “Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy” będą z Wami!

Sprawdź: Wywiad z pediatrą na temat koronawirusa: Czy szczepić teraz dzieci? Czy antybiotyk osłabia odporność? I wiele innych ważnych teraz pytań!

Tekst piosenki o koronawirusie

Nie jest łatwo w pełni zrozumieć tekst refrenu, który śpiewa mała gwiazda, ale robimy co możemy, żeby go odszyfrować. Wydaje nam się, że idzie to tak:

Koronawirusie, ty walczysz świrusie.
Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy.
Koronawirusie, ty walczysz świrusie.
Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy.

A teraz to złap, antywirusowy rap,
Myje ręce często, mydło nakładam gęsto,
I jeszcze to złapcie,
Nie kaszlę na babcię!

Koronawirusie, ty walczysz świrusie.
Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy.
Koronawirusie, ty walczysz świrusie.
Lecz my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy.

Jesteśmy już w kontakcie z twórcami przeboju i wkrótce zaktualizujemy tekst tej piosenki o koronawirusie!

Sprawdź: Jak wygląda kwestia L4 na dziecko podczas epidemii koronawirusa?

Zagrożenie epidemiologiczne

Polski rząd 13 marca 2020 ogłosił, że wprowadzony zostaje stan zagrożenia epidemiologicznego. Działanie to ma na celu zablokowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV- 2 i tym samym zapobieganie pojawiania się kolejnych zachorowań. W ramach zarządzenia dla obywateli naszego kraju ogłoszono 14-dniową kwarantannę domową.

Stan zagrożenia epidemiologicznego oznacza również:

  • przywrócenie granic Polski na okres 10 dni: kontrole graniczne, zakaz wjazdu cudzoziemców, obywatele Polski po przekroczeniu granicy będą poddani 14 dniowej kwarantannie;
  • wstrzymany zostanie ruch powietrzny (połączenia międzynarodowe), kolejowy w obrębie kraju;
  • ograniczona zostanie działalność galerii handlowych: czynne będą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, pralnie;
  • wstrzymana zostaje działalność usług: gastronomicznych (dostępne dostawy do domu) i turystycznych.

Dodaj komentarz

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general