Dziecinnie proste prace ogrodowe z akumulatorowymi urządzeniami marki STIGA

Co się zmienia w życiu rodzica, który wraz z rodziną wyprowadził się poza miasto? Jeszcze więcej obowiązków. Jeszcze mniej czasu. Jak nie dać się (i swojemu ogrodowi) przerosnąć?

Posiadanie własnego kawałka przysłowiowej ziemi to marzenie większości rodziców. Im więcej dzieci i im mniej metrów kwadratowych mieszkania, tym to marzenie staje się silniejsze. Często jednak zderzenie z nową rzeczywistością okazuje się bolesne. Zwłaszcza dla osób, które dużo pracują oraz aktywnie spędzają czas wolny i przywykły do tego, że na osiedlu codziennie ktoś zajmuje się przestrzenią wspólną. Grabi, sadzi i przycina rośliny, sprząta. Gdy sami zaczynamy to robić, zaczyna nam po prostu brakować czasu. To może sfrustrować, ale tylko jeśli się odpowiednio nie przygotujemy.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Jeśli przygotowujesz ogród do nowego sezonu, to pamiętaj, żeby zaangażować w to dzieci. Nie popełniaj jednak błędów naszych rodziców i pokaż, że prace ogrodowe to nie kara i obowiązek, a czynność, która może sprawić mnóstwo radości.

W zależności od wieku dziecka, zaangażuj je w uprzątnięcie starych gałęzi i liści, sadzenie nowych roślin, koszenie trawy. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!Jeśli nie chcesz angażować dzieci w prace porządkowe w ogrodzie lub są one na to za małe, to zorganizuj im w tym czasie zabawę w zasięgu twojego wzroku. Przygotuj gry i zabawy, które je zaangażują. Gwarantuję, że prace będą ci szły znacznie sprawniej i przyjemniej, gdy co chwilę będziesz mógł lub mogła zerknąć na rozbawione dzieciaki.

Wybierz odpowiednie narzędzia

Jak jeszcze można sobie pomóc przy wiosennych pracach ogrodowych? Marka STIGA ma pewne rozwiązanie, a raczej cały system rozwiązań, który każdy rodzic z pewnością doceni. Chodzi o akumulatorowe urządzenia ogrodowe takie jak na przykład dmuchawa SAB 100 AE oraz sekator SHT 100 AE.

Dlaczego system akumulatorowy?

Szukanie i późniejsze rozkładanie po całym podwórku przedłużaczy? A może poszukiwanie pojemnika na ropę i podróże do najbliższej stacji paliw? Tak, to z pewnością czynności, które mogą popsuć dobry nastrój jeszcze przed rozpoczęciem prac ogrodowych.

Jaką mamy alternatywę? System akumulatorowy. Jest on niezwykle wygodny. Zwłaszcza, jeśli wszystkie urządzenia ogrodowe, które posiadamy działają na tych samych bateriach. Któraś zawsze będzie naładowana. Szybkie ładowanie i długa żywotność akumulatorów sprawiają, że taki system to najbardziej wygodne rozwiązanie, nie tylko w małych ogrodach.

Sekator akumulatorowy SHT 100 AE

Nagrodzony przez magazyn BBC Gardeners za łatwość użytkowania, wszechstronny sekator, który można kupić w świetnej cenie (co docenią rodzice, których remont nowego domu wykończył nie tylko psychicznie ale i finansowo) oraz oferuje wiele funkcji, takich jak widoczny poziom naładowania akumulatora, wygodny i miękki uchwyt, który obraca się o 180°, co ułatwia cięcie oraz otwór do zawieszania ułatwiający przechowywanie. 

Plusy
 • Miękki, wygodny uchwyt
 • Uchwyt obraca się w trzech pozycjach
 • Ciche działanie
 • Widoczny poziom naładowania baterii
 • Niska cena
Minusy
 • Nie znaleziono

Dmuchawa akumulatorowa SAB 100 AE

Bardzo lekka i wygodna w użyciu dmuchawa do liści i nie tylko. Akumulator zapewnia do 40 minut ciągłej pracy. Jest częścią serii narzędzi bezprzewodowych STIGA e power seria 1, która została zaprojektowana z myślą o mniejszych ogrodach i oferuje ergonomiczne, łatwe w obsłudze urządzenia, niezawodne i działają dłużej niż urządzenia konkurencji.

Plusy
 • Miękki, wygodny uchwyt
 • Zmienna moc dmuchania do różnego rodzaju zanieczyszczeń
 • Mocny silnik generujący do 32 m/s
 • Wytrzymałość baterii
 • Niska cena
Minusy
 • Nie znaleziono

Wiesz już, jak przygotować się do wiosennych porządków w ogrodzie. Wkrótce wspólnie z naszym partnerem – marką STIGA – przygotujemy kolejny materiał o tym, jakie czynności i kiedy warto wykonać, żeby nasz przydomowy ogródek cieszył jeszcze bardziej.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo