Dziewięciolatka urodziła dziecko. Jej ojciec trafił do aresztu, a w sprawie trwa śledztwo

W mediach nie milkną echa po ostatnich doniesieniach z Zimbabwe. Kilka dni temu świat obiegła fotografia przedstawiająca Pierwszą Damę tego kraju, przytulającą dziewczynkę w zaawansowanej ciąży. Niedługo później dziewięciolatka urodziła dziecko, a policja prowadzi śledztwo w tej szokującej sprawie. Jak doszło do sytuacji, w której dziecko rodzi dziecko?

Dziewięciolatka urodziła dziecko. Trwa śledztwo

Szokujące wieści dotarły do mediów na całym świecie z Zimbabwe. W tamtejszym mieście Bulawayo dziewięcioletnia dziewczynka została matką. Po tym, jak została przyjęta na oddział jednego ze szpitali, wyszło na jaw, że została zgwałcona, a ciąża jest efektem przestępstwa. Zanim doszło do porodu dziewczynę w szpitali odwiedziła Pierwsza Dama Zimbabwe, Auxillia Mnangagwa, a zdjęcia z tego spotkania szybko obiegły internet. Na fotografii widać, jak kobieta obejmuje dziewczynkę będącą w zaawansowanej ciąży. Pierwsza dama była ponoć zszokowana tym, co spotkało dziewczynkę, i nie kryła emocji, przez dłuższą chwilę nie mogła nawet wydusić z siebie słowa.

Chociaż władze szpitala zachowują milczenie, to według nieoficjalnych doniesień dziecko dziewięciolatki przyszło na świat 14 listopada, zaledwie kilka dni po wizycie Pierwszej Damy. Poród odbył się najprawdopodobniej za poprzez cesarskie cięcie.

Zobacz: Obowiązkowy rejestr ciąż – od kiedy? Kontrowersyjny przepis wchodzi w życie. Jakie niesie konsekwencje dla kobiet?

Policja zatrzymała ojca dziewczynki

Jak donosi portal kobieta.interia.pl, Auxillia Mnangagwa podczas odwiedzin rozmawiała z matką dziewczynki, a także z opiekującymi się dziewczynką lekarzami i obecnymi na miejscu psychologami. Pierwsza Dama podkreślała, że to prawdziwa tragedia i dziwi się, że tak długo udało się utrzymać w tajemnicy, jak strasznego piekła musiała doświadczyć dziewięciolatka.

Jestem tutaj, aby zobaczyć się z dziewczynką, jako matka i babcia jestem tutaj, aby zobaczyć, co możemy zrobić, aby chronić nasze dzieci w naszych domach.Auxillia Mnangagwa, Pierwsza Dama Zimbabwe

W sprawie trwa śledztwo, ale wiele wskazuje na to, że za krzywdą dziewczynki może stać jej własny ojciec. Na razie został zatrzymany przez policję w celu przeprowadzenia dalszych wyjaśnień.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo