Egzamin ósmoklasisty 2024: angielski. Arkusz CKE i odpowiedzi. Tutaj sprawdzisz, czy dobrze rozwiązałeś zadania

Maraton egzaminacyjny ósmoklasistów oficjalnie dobiegł końca. Ostatniego dnia uczniowie zmierzyli się z testem z wybranego języka obcego nowożytnego. Jak co roku, większość zdających zdecydowała się na angielski. Tego przedmiotu ósmoklasiści obawiali się zdecydowanie mniej niż matematyki i języka polskiego. Jak sobie poradzili? CKE egzamin ósmoklasisty: język angielski 2024 – sprawdź arkusz i odpowiedzi!

CKE egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2024 odpowiedzi

To już oficjalnie koniec egzaminacyjnych zmagań tegorocznych ósmoklasistów. W czwartkowy poranek 16 maja o godzinie 9:00 przystąpili do do ostatniego egzaminu – tym razem z języka obcego nowożytnego. Zdecydowana większość zdających zdecydowała się na angielski, chociaż do wyboru był także francuski, hiszpański, włoski, niemiecki czy rosyjski. Podstawowy warunek mówi jednak, że musi to być język, którego zdający uczył się na zajęciach w szkole.

Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 90 minut, a za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogą uzyskać maksymalnie 55 punktów (34 punkty za zadania zamknięte i 21 punktów za zadania otwarte). Rezultaty dzisiejszych i wcześniejszych zmagań ósmoklasiści poznają już po zakończeniu roku – 3 lipca.

Zobacz też: Czy po egzaminie ósmoklasisty chodzi się do szkoły? Te daty mają kluczowe znaczenie dla uczniów

CKE arkusz i odpowiedzi: egzamin ósmoklasisty 2024 – język angielski

Centralna Komisja Egzaminacyjna jak co roku publikuje wszystkie arkusze egzaminów ósmoklasisty po godzinie 13:00. Uczniowie mogą jeszcze raz na spokojnie przejrzeć i przeanalizować zadania. Na razie nie będą jednak dostępne oficjalne klucze odpowiedzi – te pojawiają się dopiero w okolicach terminu ogłoszenia wyników.

Poprawność rozwiązanych zadań uczniowie mogą jednak sprawdzić na podstawie odpowiedzi opracowanych przez zespół ekspertów od Angielski Gryzie. Poniżej prezentujemy treść poleceń oraz propozycje rozwiązań.

Egzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedziEgzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedzi
Egzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedziEgzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty 2024 angielski odpowiedziSprawdź: Egzamin ósmoklasisty matematyka 2024 – odpowiedzi. Tu znajdziesz arkusz i poprawne rozwiązania. Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!

Czytelnicy pytają o odpowiedzi E8 angielski

CKE egzamin ósmoklasisty angielski – kiedy klucz odpowiedzi?

Na oficjalny klucz odpowiedzi do arkusza ósmoklasiści muszą nieco zaczekać. CKE publikuje je zazwyczaj dopiero w okolicach terminu ogłoszenia wyników, co w tym roku nastąpi 3 lipca rano.

Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo