Faworyzowanie przeciwników aborcji w szkołach. Laureaci pro-life dostaną dodatkowe punkty przy rekrutacji

Dzieci pragnące dostać się do jak najlepszych szkół średnich często biorą udział we wszelkiego rodzaju konkursach, aby otrzymać dodatkowe punkty na świadectwie. Uczniowie, którzy zdecydowali się na zaprezentowanie prac literackich, multimedialnych i plastycznych w konkursie „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, również otrzymali taką możliwość. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nie tylko aż 3 dodatkowymi punktami, ale i nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi. Wszystko to wspierane jest przez instytucje państwowe. Rodzice uczniów szkół podstawowych załamują ręce.

Konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” to nie tylko nagrody rzeczowe oraz pieniądze, ale i dodatkowe punkty na świadectwie

W Polsce presja, aby dostać się do najlepszego w mieście technikum czy liceum jest bardzo duża. Często naciskają na to nie tylko rodzice, ale i nauczyciele, którzy ochoczo zachęcają dzieci do brania udziału w przeróżnych konkursach, promowanych przez państwowe instytucje. Zwycięzcy takich konkursów mogą cieszyć się nie tylko pięknymi nagrodami, dyplomem i uznaniem kolegów, ale i dodatkowymi punktami na świadectwie. Oczywistym jest, że największy wpływ na ostateczną liczbę punktów mają testy na zakończenie podstawówki, a także oceny z poszczególnych przedmiotów. Co jednak w sytuacji, gdy dwoje dzieci może się szczycić identycznym wynikiem? Kilka dodatkowych punktów może decydować o przyjęciu do wymarzonej szkoły.

Dzieci, chodzące do klas od IV do VIII szkoły podstawowej, miały okazję wziąć udział XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Uczestnicy walczyli o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za całym wydarzeniem stoi Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, czyli jedna z najprężniej działających krajowych organizacji zajmujących się działaniem pro-life. Co ważne, patronat honorowy nad konkursem objęły nie tylko kuratoria oświaty, a sam minister edukacji, Przemysław Czarnek. Telewizja Polska objęła nad nim również patronat medialny.

Zobacz: Czy religia wlicza się do średniej 2022? Rozwiązanie z korzyścią dla uczniów

Kuratoria oświaty popierają antyaborcyjny konkurs, w którym biorą udział dzieci z klas IV do VIII szkoły podstawowej

Dlaczego tak wielu rodziców oburzyło się po usłyszeniu informacji o tym konkursie? Nie chodzi tutaj o przewagę nad uczniami, którzy nie wzięli w nim udziału. Kilka dodatkowych punktów nie stanowi dla nikogo problemu, a nikt nie zaprzecza, że dzieci wysyłające prace literackie, plastyczne i multimedialne musiały wykazać się kreatywnością, wiedzą i zaangażowaniem. Rodzice słusznie uważają, iż ci nastolatkowie, którzy nie mają takich poglądów, jakie promuje konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, a i tak biorą w nim udział, otrzymują cenną lekcję na przyszłość i mają możliwość zapoznać się z argumentami drugiej strony. Tak duże zamieszanie wynika z faktu, że zdaniem niektórych rodziców instytucje państwowe nie powinny wspierać pewnych grup światopoglądowych. Niestety w dzisiejszych czasach rządzący coraz chętniej promują swoich sojuszników. Jak twierdzą specjaliści, konkurs pro-life, w którym mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych, to kolejny niepokojący przykład tego zjawiska.

Sprawdź: Ranking Liceów Kraków. Które szkoły ponadpodstawowe są najlepsze?

Część rodziców jest oburzona. W roku 2022 edycję konkursu objęło patronatem aż 9 kuratoriów

W sieci można znaleźć fragmenty opowiadań, które zostały nagrodzone. Oto kawałek pracy jednego ze zwycięzców konkursu, Jakuba ze Stalowej Woli:

Dowiedziałem się, że moja tak długo oczekiwana siostra, jeśli w ogóle się urodzi, co podkreślił tata, ma Zespół Downa. Łza spłynęła po policzku mamy. Nigdy nie zapomnę tych słów. Tych emocji nie da się opisać słowami. Czarna rozpacz, milion myśli – bardzo różnych myśli. Po chwili jednak zrozumiałem, co do mnie mówiła mama.

– Mamuś, a dlaczego płaczesz? – zapytałem zaskoczony. – Przecież i tak będziemy ją kochali!

Tym razem mama zapłakała tak głośno i tak żałośnie, że zwątpiłem w swoje słowa.

– Nie, to niemożliwe! Chcecie zabić moją siostrę? – krzyknąłem, nie mogąc uwierzyć w to, co czułem. – Nie zgadzam się, nie zgadzam się – rozpaczałem, nie mogąc złapać tchu.

Warto zaznaczyć, że agenda aborcyjna nie jest zakazana, jednak w Polsce obowiązuje rozdział Kościoła i państwa. Mimo tego w promocję konkursu zaangażowało się ministerstwo, aż 9 kuratoriów, a także TVP. Rodzice i eksperci przekonują, że instytucje publiczne nie są od tego.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo