Ferie zimowe 2023 pomorskie, łódzkie, śląskie. Przerwa już wkrótce, uczniowie mają ostatnie chwile na poprawę ocen

Po powrocie ze świąteczno-noworocznej przerwy w szkołach rozpoczyna się naprawdę intensywny okres. Jest to bowiem czas, kiedy pierwszy semestr dobiega końca i nauczyciele wystawiają oceny. Uczniowie, którym grozi negatywny stopień lub chcieliby otrzymać wyższą ocenę, muszą przyłożyć się do nauki. Nic więc dziwnego, że ferie zimowe są tak bardzo wyczekiwane. Jak wypadają ich terminy w tym roku? Ferie zimowe łódzkie, pomorskie i śląskie 2023 – kiedy wypadają? Kiedy ferie w województwach lubelskim i podkarpackim?

Ferie zimowe 2023 śląskie i pomorskie

Jak co roku, dwutygodniowe ferie zimowe są najbardziej wyczekiwanym momentem dla wszystkich uczniów. Tym bardziej, że rozpoczęcie przerwy zbiega się zawsze z zakończeniem pierwszego semestru. Wystawianie ocen na półrocze to bardzo intensywny czas, w trakcie którego uczniowie zdecydowanie więcej muszą się uczyć i siedzieć nad książkami, jeśli chcą otrzymać lepsze stopnie. Dla niektórych najbliższe dni to już ostatni moment na poprawę, ponieważ ferie wkrótce się zaczynają.

Zgodnie z zasadami zimowa przerwa odbywa się w czterech turach. Województwa podzielono na cztery grupy i w każdej z nich szkoły zamykają się w nieco innym terminie, tak aby uniknąć tłoku w najpopularniejszych kurortach, szczególnie w górach. Pierwsze regiony zaczynają ferie już wkrótce po Nowym Roku, a uczniowie chodzą na zajęcia maksymalnie dwa tygodnie. W województwach śląskim i pomorskim ferie zimowe wystartują już 16 stycznia, a zakończą się 29 stycznia.

Zobacz: Kiedy jest egzamin ósmoklasisty 2023? Na naukę jest coraz mniej czasu. Z czym będą musieli zmierzyć się uczniowie?

Ferie zimowe 2023 łódzkie

Uczniowie uczęszczający do szkół w województwie łódzkim również nie będą musieli chodzić długo na lekcje po Nowym Roku, chociaż zapewne ten dwutygodniowy okres będzie bardzo intensywny pod względem nauki i zaliczania sprawdzianów. Wolne formalnie rozpocznie się już w poniedziałek 16 stycznia, chociaż wcześniej mamy oczywiście weekend, a więc tak naprawdę ferie wystartują już w piątkowe popołudnie, 13 stycznia.

Zobacz: Do kiedy wystawianie ocen 2022 na 1 semestr? Uczniowie powinni się śpieszyć z poprawieniem ocen

Ferie zimowe 2023 podkarpackie i lubelskie

Piątek 13-tego stycznia powinien być pozytywny również dla uczniów z województw podkarpackiego i lubelskiego. Podobnie jak w trzech innych regionach, tutaj również placówki zamkną się tego popołudniu na całe dwa tygodnie, a do pracy – zarówno uczniowie, jak i grono pedagogiczne – wrócą dopiero w poniedziałek 30 stycznia.

Sprawdź: Co jeśli ma się 1 na semestr? Uczniowie obawiają się, że mogą nie zdać do następnej klasy

Rodzice pytają o przerwę zimową

Kiedy ferie lubelskie 2023?

Ferie 2023 lubelskie potrwają od 16-29 stycznia 2023.

Ferie zimowe 2023 śląskie – od kiedy?

Ferie zimowe śląskie 2023 rozpoczną się oficjalnie w poniedziałek 16 stycznia, a więc tak naprawdę już w piątek popołudniu 13 stycznia.

Od kiedy do kiedy ferie 2023 podkarpackie?

Od 16 stycznia do 29 stycznia 2023.

Dodaj komentarz

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo