Ferie zimowe 2023 warmińsko-mazurskie i podlaskie. Kiedy uczniowie z tych województw rozpoczną wypoczynek?

Chociaż mogłoby się wydawać, że rok szkolny dopiero co się rozpoczął, to powoli zbliżamy się już do najbardziej wyczekiwanego przez uczniów momentu, czyli okresu ferii. Tak samo jak w ubiegłych latach zimowa przerwa odbędzie się w czterech turach, a województwa podzielone zostały na cztery grupy. Województwa warmińsko-mazurskie oraz podlaskie rozpoczną ferie zimowe 2023 w tym samym terminie. Kiedy dokładnie zacznie się tam wypoczynek?

Ferie zimowe 2023 warmińsko-mazurskie

Ferie zimowe to jedyny tak długi okres wolny od zajęć w ciągu całego roku szkolnego. Nic więc dziwnego, że większość uczniów nie może się doczekać tej przerwy. Tym bardziej, że przypada ona zazwyczaj na bardzo pracowity czas, czyli na przełom semestrów. Wszystkim uczniom potrzebne jest wytchnienie po długich tygodniach poprzedzających wystawienie stopni na pierwsze półrocze. Zazwyczaj w tym okresie jest zdecydowanie więcej sprawdzianów, odpytywania i poprawiania ocen. Dwa tygodnie wolnego zdecydowanie więc się przyda.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich uczniów, uczęszczających do szkół w województwie warmińsko-mazurskim. W tym regionie dwutygodniowy odpoczynek rozpocznie się niedługo po nowym roku. Uczniowie pochodzą do szkoły w styczniu zaledwie trzy tygodnie, ponieważ już od 23 stycznia będą mieli ferie. Do normalnych zajęć powrócą w poniedziałek 6 lutego.

Zobacz: Jedynka za brak pracy domowej. Czy taka praktyka jest zgodna z prawem?

Ferie zimowe 2023 województwo podlaskie

Razem z uczniami z Warmii i Mazur na ferie udadzą się także uczniowie z Podlasia. W województwie podlaskim szkoły również zamkną się na dwa tygodnie w terminie od 23 stycznia do 5 lutego. Ostatni dzień nauki to będzie piątek 20 stycznia, a zajęcia rozpoczną się potem w normalnym trybie w poniedziałek 6 lutego.

Sprawdź: Minimalna temperatura w szkole. Ile powinno być stopni, aby lekcje się odbyły? MEiN podaje konkretne wytyczne

Terminy ferii 2023

Zgodnie z rozporządzeniem co roku województwa dzieli się na cztery grupy, aby ferie mogły się odbyć w czterech turach i nie nakładały na siebie. Ma to na celu uniknięcie obłożenia w najpopularniejszych kurortach w Polsce, zwłaszcza tych w górach. Mniej zamkniętych szkół jednocześnie, to mniej zajętych pokoi w hotelach czy pensjonatach, a także – więcej miejsca na stokach narciarskich. Poniżej znajdują się terminy ferii zimowych 2023 dla wszystkich województw.

  • 16–29 stycznia 2023 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13–26 lutego 2023 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Zobacz: Skala ocen szkolnych w Polsce. Jakie stopnie może otrzymać uczeń? Co oznaczają oceny literowe?

Czytelnicy pytają o ferie zimowe 2023 – województwo warmińsko-mazurskie

Ferie warmińsko-mazurskie 2023 – od kiedy?

Ferie w warmińsko-mazurskim zaczną się 23 stycznia 2023.

Ferie podlaskie 2023 – od kiedy do kiedy?

Ferie na Podlasiu potrwają od poniedziałku 23 stycznia do niedzieli 5 lutego, uczniowie wrócą do szkół 6 lutego.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Wakacje się skończyły, lato dobiega końca. Niemal wszyscy zastanawiamy się, jak to jest możliwe i gdzie się podział upływający czas. Głowy dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców są zaprzątnięte...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo