Ferie zimowe 2023 Wielkopolska i Małopolska. Uczniowie z tych regionów długo poczekają na wolne

Krótki po Nowym Roku w większości szkół kończy się pierwszy semestr, a uczniowie po pół roku zmagań odliczają już dni do rozpoczęcia ferii. Jak zawsze, wyznaczono cztery terminy dla wszystkich województw tak, aby wolne zaczęło się w czterech turach. Niektóre szkoły zamkną się na dwa tygodnie niedługo po zakończeniu przerwy zimowe. Jak dokładnie wygląda harmonogram? Ferie zimowe 2023 Wielkopolska, Małopolska i Lubelszczyzna – kiedy startują? A od kiedy ferie w województwach kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim? Sprawdź!

Ferie zimowe 2023 Wielkopolska

Terminy ferii zimowych zwykle ustalane są jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nie inaczej było tym razem. Zgodnie z zasadami obowiązującymi również w poprzednich latach wyznaczono cztery różne terminy rozpoczęcia zimowej przerwy tak, aby wszyscy uczniowie nie odpoczywali w tym samym czasie. W ten sposób ogranicza się obłożenie w najpopularniejszych kurortach, np. w Górach, dzięki czemu nie ma aż takiego problemu ze znalezieniem noclegu czy zakupem miejsca w pociągu.

Pierwsza tura ferii zimowych startuje niemal od razu po Nowym Roku – 16 stycznia (chodzi o województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie). Uczniowie z innych regionów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Ferie w Wielkopolsce 2023 rozpoczną się dopiero 30 stycznia i potrwają do 12 lutego.

Zobacz: Ferie zimowe 2023 mazowieckie. Kiedy rozpocznie się odpoczynek? Uczniowie trochę zaczekają

Ferie zimowe 2023 Małopolska

Podobnie jak w przypadku województwa wielkopolskiego również uczniowie uczęszczający do szkół w Małopolsce będę musieli po Nowym Roku chodzić do szkoły jeszcze przez miesiąc, zanim odpoczną. Ferie w Małopolsce 2023 znajdują się bowiem w tej samej turze co Wielkopolska. W związku z tym tam również zimowa przerwa rozpocznie się w poniedziałek 30 stycznia, a zakończy w niedzielę 12 lutego.

Sprawdź: Lektury obowiązkowe – egzamin ósmoklasisty 2023. Które utwory uczniowie muszą znać?

Ferie zimowe 2023 lubuskie, kujawsko-pomorskie i świętokrzyskie

W tej samej grupie co Małopolska i Wielkopolska znalazły się również trzy inne województwa. Na ferie zimowe 30 stycznia udadzą się również uczniowie z lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz świętokrzyskiego. Tak jak zawsze potrwają one dwa tygodnie, a normalne zajęcia w szkołach wrócą w poniedziałek 13 lutego.

Zobacz: Ferie zimowe 2023 warmińsko-mazurskie i podlaskie. Kiedy uczniowie z tych województw rozpoczną wypoczynek?

Czytelnicy pytają o terminy ferii zimowe

Ferie Wielkopolska 2023 – od kiedy?

Ferie 2023 Wielkopolska rozpoczynają się w poniedziałek 30 stycznia 2023.

Ferie 2023 Małopolska – do kiedy?

Ferie Małopolskie 2023 potrwają dwa tygodnie do 12 lutego.

Ferie zimowe 2023 kujawsko-pomorskie – kiedy się zaczynają?

Ferie 2023 kujawsko-pomorskie zaczną się od 30 stycznia.

Ferie zimowe 2023 lubuskie – od kiedy do kiedy?

Ferie lubuskie 2023 rozpoczną się 30 stycznia i zakończą 12 lutego.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo