Fidget Spinner – zabawka szatana?

Po szokujących informacjach na temat tego, że popularna zabawka Hello Kitty jest narzędziem szatana przyszedł czas na Fidget Spinner. Co to takiego? Gdzie można go kupić i w jakiej cenie? I przede wszystkim: skąd pomysł, że zabawka ma moce z piekła rodem?

Fidget Spinner to zabawka szatana?

Zależność pomiędzy Fidget Spinnerem a szatanem wielu rodzicom wydaje się czymś zupełnie absurdalnym. Sama zabawka dotychczas kojarzyła się przede wszystkim z terapią dzieci chorych na ADHD. Dopiero po pewnym czasie stała się modnym gadżetem, który dzieci chętnie zabierały nawet do szkoły. Moda na Spinnera zbiegła się z doniesieniami o tym, że nauczyciele skarżą się, iż zabawka odciąga uwagę dzieci od lekcji. Co więcej zdarzały się przypadki połknięcia jej części. Do tej pory to jednak było wszystko. Tymczasem natknęliśmy się na informację o tym, że Spinnera można w pewien sposób łączyć z szatanem! Zanim jednak powiemy Wam, w jaki sposób, sprawdźmy skąd tak ogromna popularność gadżetu!

Fidget Spinner: co to takiego jest?

Fidget Spinner to zabawka, która zdobywa ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży. Chyba można nawet powiedzieć, że jest niekwestionowanym hitem w 2017 roku! Co to dokładnie jest? Wymyślony w Stanach Zjednoczonych gadżet składa się z trzech połączonych ze sobą łożysk. Podrzucony do góry Fidget Spinner kręci się i bardzo długo opada dzięki stworzeniu przez łożyska efektu żyroskopu. W tym czasie można próbować wykonywać różnorodne sztuczki. Ale to nie jedyne zastosowanie gadżetu. Pierwotną ideą przyświecającą jego twórcom było wynalezienie zabawki, która skupi uwagę dzieci z ADHD i pozwoli im się odstresować.

Fidget Spinner: gdzie można go kupić i w jakiej cenie?

Cena Fidget Spinner może być bardzo różna. Zazwyczaj mieści się w widełkach od 15 do 100 zł, przy czym te najdroższe można uznać za prawdziwe Rolls-Royce w swojej kategorii.  Zabawka dostępna jest zarówno w sklepach on-line, jak i stacjonarnych. W najbliższych miesiącach na pewno znajdziecie ją również u sprzedawców mijanych codziennie podczas urlopu w drodze na plażę czy na zakopiańskich Krupówkach.

Porównaj ceny zabawki >>>>

Zabawki jako narzędzie szatana?

Całkiem niedawno księża ostrzegali nas przed Hello Kitty. Powody były różne, ale sprowadzały się do jednego: niewinny kociak bez buzi ma być narzędziem w ręku szatana. Dlaczego? Mówi się, że Hello Kitty zostało wymyślone przez zrozpaczonego rodzica dziecka umierającego na nowotwór jamy ustnej. Ów rodzic miał prosić demona o ozdrowienie i dlatego kotek nie ma ust. Prawda jest jednak taka, że zabawka powstała w 1974 roku w japońskiej firmie Sanrio, która tworzy nowe postacie na potrzeby bajek i przemysłu zabawkowego. Projektantka Yuko Shimizu, która wymyśliła kociaka chciała, by zabawka dzięki brakowi buzi zawsze wyrażała emocje, które sobie wyobrażamy. Dzięki temu miała się stać idealną towarzyszką zabaw dzieci.

Spinner a szatan

Po doniesieniach dotyczących Hello Kitty przyszedł czas na Fidget Spinner. Jak donosi malydziennik.pl według niektórych mediów popularna zabawka kręcąc się w ręku dziecka ponoć ukrywa cyfry “666”, tj. “liczbę bestii”, a zarazem symbol diabła. Niedawno gadżet został przebadany przez amerykańską komisję do spraw bezpieczeństwa produktów konsumenckich. Z jej ekspertyz wynika jedynie, że zgłaszano przypadki, w których dziecko połknęło elementy zabawki. Malydziennik.pl przypomina również przypadek jedenastolatka z Australii. Izaak został uderzony spadającą zabawką, w wyniku czego omal nie stracił wzroku. Jak można się było spodziewać komisja nie odniosła się jednak do kwestii cyfr “666”. A co Wy na ten temat sądzicie? Czy bawiąc się swoim Fidget Spinnerem zauważyliście jakiekolwiek cyfry?

Dodaj komentarz

5 komentarzy: Fidget Spinner – zabawka szatana?

 1. Na każdej matmie się tym bawię pozdro

  • 1. symbol piramidy illuminati (polaczenie wierzcholkow)
   2. trzymajac spinnera dlon formuje 6
   3. fidget od tylu po sumeryjsku = 666

   • Kurde, niby jaka prosta zabawka a radość moich dzieci nie do opisania 😉

    • To tylko prosta zabawka, doszukiwanie się w spinnerach ukrytych symboli uważam za trochę przesadzone

     • Do MASIOLI. Gdzie więc doszukiwać się symboli, jeśli nie w prostych rzeczach? Pamiętamy jeszcze coś z poprzednich kilku, kilkudziesięciu, kilkuset lat? Co z symbolami ukrytymi w sztuce? To czasem drobiazgi znaczą najwięcej i tylko z nich można wydobyć gram prawdy. Szatan czy jak kolwiek inaczej nazwiemy zło wcielone, doskonale zna naturę człowieka, a taki gadżet to idealny sposób na dotarcie do mas jak zresztą każdy zauważa ten szybki, również komercyjny sukces.

      Zabawki

      IKEA ożywia dziecięce marzenia

      Zabawa to poważna sprawa! Dlatego IKEA po raz kolejny zaprosiła do współpracy małych projektantów. Na podstawie ich rysunków powstaną pluszaki, które już jesienią będzie można kupić w IKEA. materiały prasowe Właśnie...

      Czytaj dalej →
      Zabawki

      Klocki LEGO dla dziewczynek? Czemu nie!

      Klocki LEGO nie są zarezerwowane tylko dla chłopców – równie dobrze mogą być trafionym prezentem dla dziewczynek. Wśród dostępnych zestawów znajdziemy propozycje dla każdej grupy wiekowej; kupując jeden z nich,...

      Czytaj dalej →
      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo