Fryzury ślubne na długie włosy – garść inspiracji z Instagrama

Fryzury ślubne na długie włosy

Długie włosy to jeden z podpunktów na liście życzeń wielu przyszłych panien młodych. Gdy już zarezerwujesz salę, zabukujesz termin w kościele i wpiszesz się do kalendarza dj’a weselnego lub orkiestry, zabierasz się za zapuszczanie włosów. Powód jest prosty: fryzury ślubne na długie włosy dają dużo więcej możliwości niż przy krótkich pasmach.

Co pomoże w zapuszczeniu włosów?

Jak szybko rosną włosy? Najczęściej około 1 cm w ciągu miesiąca. Co zrobić, by wyglądały jak najładniej, a ich końcówki nie były rozdwojone i się nie kruszyły?

  • stosuj zbilansowaną dietę i higieniczny tryb życia;
  • regularnie przyjmuj suplementy diety ze skrzypem polnym;
  • co 3-4 miesiące podcinaj końcówki włosów;
  • stosuj dobrane do struktury włosa oraz kondycji skóry głowy szampony i odżywki.

A gdy to nie pomoże? Mamy na to radę!

Doczepki i dopinki – sposób na fryzury ślubne z długich włosów

Na szczęście nawet ze stosunkowo krótkiego boba można wyczarować pasma sięgające chociażby pasa. Receptą na sukces są dopinane włosy. Poproś fryzjera o dobranie odpowiednich dopinek. Przed dokonaniem zakupu powinien zdefiniować, jaka długość będzie pożądana. Warto zdecydować się na dopinki wykonane z naturalnych włosów – nie tylko nie sposób rozpoznać ich pośród Twoich własnych kosmyków, ale też bez problemu poddasz je wszelkim rodzajom stylizacji. Złej jakości sztuczne włosy mogą np. nie wytrzymać kontaktu z prostownicą, co może być sporym utrudnieniem podczas robienia fryzur ślubnych z długich włosów.

Najmodniejsze fryzury ślubne na długie włosy podpatrzone na Instagramie

Fryzury ślubne na długie włosy dają ogromne pole do popisu. W ostatnich sezonach coraz częściej stawiamy jednak na naturalność, co wiąże się też z modą na styl boho oraz romantyczne koronkowe suknie. Idealnym uzupełnieniem tego typu stylizacji są długie kosmyki pofalowane prostownicą w dziewczęce loki.

Loki i fale mogą same w sobie stanowić fryzurę na ślub albo być jedynie podstawą do jej wykonania. Żaden warkocz nie będzie bowiem wyglądał piękniej niż na pofalowanych włosach.

Z loków można też układać romantyczne koki, które wyglądają na “czesane wiatrem”. Takie upięcie wymaga jedynie właściwego zamocowania pojedynczych kosmyków wsuwkami. Możesz być pewna, że właściwie utrwalona fryzura będzie bardzo trwała!

Romantyczne uczesania są tak piękne, że panny młode coraz częściej rezygnują z zakrywającego je welonu. Jego miejsce zajmują kwiaty lub wianek.

Na zrobienie niesamowitych fryzur ślubnych pozwalają także długie włosy, które uprzednio wygładzono prostownicą.

Dean & Emma ? #wedding #weddingday #holidaywedding #floridawedding #love #bestfriends #family

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nomsi (@nomsi)

Klasyczne hiszpańskie koki nigdy nie odchodzą w zapomnienie. To wymarzone wykończenie klasycznych, bardzo szykownych sukni ślubnych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo