Ile kosztuje dobra dieta online i co się na nią składa?

Wiele osób chce schudnąć i zadbać o siebie, jednak niewielu się to udaje. Z przeprowadzonych badań wynika, że dla mniej więcej 40% Polaków utrzymanie zdrowej diety jest trudnym zadaniem. Do kwestii odżywiania trzeba podejść bardzo poważnie, zwłaszcza jeżeli trzeba zrzucić zbędne kilogramy. Sposobem na to jest dieta online – smaczna, zdrowa i o odpowiedniej kaloryczności.

Bywa, że tych, którzy chcąc schudnąć, od diety odstraszają nie tylko wyrzeczenia, ale też związane z nią koszty. Wielu wydaje się, że dbając o zdrowe odżywianie, trzeba kupować drogie produkty i korzystać z konsultacji w gabinecie dietetycznym. Jednak dieta przez Internet – mimo że wymaga poniesienia pewnych kosztów – jest przyjazna dla portfela. Dowiedz się, ile wydasz, jeśli się na nią zdecydujesz!

Czy istnieje darmowa, spersonalizowana dieta online?

Ci, którzy zastanawiają się, ile kosztuje dieta online, często szukają darmowych usług. Jednak bezpłatna dieta przez Internet to nic innego jak menu ułożone przez specjalne oprogramowanie i algorytmy – odchudzanie z takim jadłospisem kończy się zwykle porażką. Spersonalizowana dieta online – taka, jaką proponuje trener Akop Szostak – mimo że dostępna jest za niewielką opłatą, to nie stanowi poważnego obciążenia dla budżetu. Jest też o wiele tańszym rozwiązaniem niż regularne odwiedziny w gabinecie dietetyka.

Dieta online a ułożona w gabinecie – porównanie kosztów

Dieta przez Internet – o ile zostanie ułożona przez doświadczonego specjalistę od żywienia – może przynieść szybkie i satysfakcjonujący efekty. Jadłospis jest ustalany na podstawie zapotrzebowania energetycznego danej osoby, jej stylu życia, preferencji smakowych i z uwzględnieniem informacji na temat stanu zdrowia.

Układa się ją także pod kątem tego, jaki cel ma ten, kto się na nią decyduje – niektórzy chcą schudnąć, a inni zamierzają zbudować masę.

Dieta online to koszt między 200 zł a 300 zł. Jest to wydatek nieporównywalnie niższy niż konsultacja w specjalistycznym gabinecie. Za usługi dietetyka trzeba słono zapłacić.

Szacuje się, że w 2021 roku najtańsze konsultacje kosztowały do tej pory średnio 140 zł, a cena najdroższych dochodziła do nawet 200 zł. Osobno trzeba było zapłacić za ułożenie jadłospisu – plan żywieniowy na tydzień to koszt nawet 200 zł. Dochodzą do tego wydatki związane z pomiarami ciała (50 zł – 140 zł) oraz z konsultacjami kontrolnymi. Nie trzeba długo liczyć, aby przekonać się, że dieta online jest ekonomicznym rozwiązaniem – mimo że może być równie skuteczna.

Co obejmuje dieta ułożona online?

Dieta ułożona przez Internet to nie tylko jadłospis dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby. Można znaleźć takiego specjalistę, który opracuje plan żywieniowy, a oprócz tego będzie chętnie służył pomocą i odpowie na wszystkie pytania. Jego zadaniem może być również kontrolowanie postępów podopiecznego oraz wsparcie dotyczące interpretacji badań diagnostycznych.

Ponadto dobry plan żywieniowy online to nie jedynie rozpisanie diety. Jest to zbiór przepisów, które można modyfikować, tak aby przygotowywane dania był jeszcze apetyczniejsze dla danej osoby.

Takiej diecie towarzyszy też często plan treningowy online – taki, który uwzględnia możliwości podopiecznego. Są to filmiki instruktażowe i porady na temat tego, w jaki sposób prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Połączenie diety z treningiem online przynosi imponujące efekty – zrzucanie w ten sposób kilogramów jest przyjemne i dość łatwe. Właśnie dlatego plany żywieniowe online to tak dobra alternatywa dla tradycyjnych konsultacji dietetycznych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo