Ile kosztuje test ciążowy?

Test ciążowy to pierwszy krok do stwierdzenia ciąży, dlatego kupuje go wiele kobiet, które chcą się dowiedzieć, czy spodziewają się dziecka. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów testów ciążowych, które można kupić w aptekach, a czasami nawet w drogeriach oraz większych supermarketach. Istnieje również możliwość wykonania bardziej zaawansowanych testów, opartych na laboratoryjnych badaniach krwi oraz moczu. Jakie są najbardziej popularne testy ciążowe i ile kosztuje test ciążowy?

Ile kosztuje test ciążowy?
Pixabay

Ile kosztują testy ciążowe w aptece?

Cena testu ciążowego zależy głównie od jego rodzaju. Niektóre testy można kupić już za około 3 złote, a za niektóre trzeba zapłacić nieco więcej, na przykład około kilkunastu złotych. Najdroższe testy nie kosztują zwykle więcej niż 30 złotych. Cena zależy również od firmy, która produkuje test, ale również od miejsca zakupu. Zwykle testy są tańsze w sklepach internetowych, ale w tym przypadku należy doliczyć do ich ceny koszt dostawy.

Ceny testów zależą również od tego, jaka jest ich czułość. Za pomocą części testów możliwe jest wykrycie nawet kilkudniowej ciąży, natomiast niektóre dadzą prawidłowy wynik dopiero, gdy ciąża jest już bardziej zaawansowana i trwa kilka tygodni.

Testy, które są dostępne w aptekach są przeznaczone do samodzielnego wykonywania w domu. Niektóre z nich zawierają pełen zestaw do wykonania testu, a niektóre nie mają w opakowaniu na przykład pojemnika na mocz, a zawierają jedynie specjalny pasek oraz pipetę, za pomocą której można pobrać mocz.

Rodzaje testów ciążowych

Do najbardziej popularnych testów ciążowych należą testy paskowe, płytkowe oraz strumieniowe. Żeby mieć pewność, czy jest się w ciąży czy nie, warto kupić dwa testy różnych producentów i wykonać każdy z nich. Jeśli oba dadzą taki sam wynik, można mieć pewność, że wynik jest prawidłowy.

Sprawdź:  Test ciążowy: Wszystko, co warto o nim wiedzieć

Test ciążowy strumieniowy: ile kosztuje?

Test ciążowy strumieniowy to taki, który wkłada się na kilka sekund pod strumień moczu, po czym zostawia, a po kilku minutach otrzymuje się wynik. Testy strumieniowe nie wymagają pobierania moczu ani przenoszenia go za pomocą pipety, przez co są znacznie wygodniejsze i szybsze w użytkowaniu. Z tych względów są również najdroższe ze wszystkich rodzajów testów ciążowych dostępnych w aptekach.

Ile kosztuje test ciążowy płytkowy?

Testy ciążowe płytkowe wymagają pobrania pipetą kilku kropli moczu, które umieszcza się na specjalnej płytce pomiarowej. W takich testach oprócz płytki, na której umieszcza się mocz, znaleźć można pipetę, a w niektórych również pojemnik na mocz. Testy płytkowe są najbardziej popularne, a ich cena zazwyczaj waha się w przedziale od 10 do około 15 złotych.

Test ciążowy paskowy: ile kosztuje?

Żeby wykonać test ciążowy paskowy wystarczy pobrać mocz i umieścić w nim pasek służący do pomiaru. Zwykle takie testy zawierają jedynie pasek, na którym znajdują się antyciała HCG, co pozwala na weryfikację, czy w moczu kobiety występuje hormon, który jest typowy dla kobiet ciężarnych. Nieco droższe testy tego typu mają w opakowaniu pojemnik, do którego można pobrać mocz i zanurzyć w nim pasek. Wiele testów paskowych jest sprzedawanych w opakowaniach po kilka sztuk. Opakowanie zawierające 5 sztuk kosztuje mniej więcej 25 złotych.

Test ciążowy z krwi: ile kosztuje?

W celu potwierdzenia albo wykluczenia ciąży można wykonać również laboratoryjny test z krwi lub z moczu. Koszt takiego badania zazwyczaj nie przekracza 30 złotych. Zwykle badanie wykonuje się na zlecenie lekarza, po uprzednim wykonaniu testu w domowych warunkach. Badania laboratoryjne pozwalają w takim przypadku zweryfikować wynik wcześniej wykonanego testu.

Dodaj komentarz

Mama
Tanie kosmetyki z apteki: kupisz je za mniej niż 10 złotych!
Na zakupy kosmetyczne wybieramy się zazwyczaj do drogerii albo supermarketu, jednak szukając preparatów pielęgnujących warto odwiedzić również aptekę. Często nawet tanie kosmetyki z apteki mają dużo lepszy skład, są bardziej
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia
Jak motywować gimnazjalistę do nauki: skuteczne metody
Wiek okołogimnazjalny to trudny czas, zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Dziecko poznaje nowe towarzystwo, ma coraz więcej nauki, a dodatkowo wymaga się od niego, żeby zachowywało się
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy Testy ciążowe
Brak okresu a test negatywny
Brak okresu w spodziewanym terminie, u wszystkich kobiet w pierwszej kolejności wywołuje podejrzenie o ciąży. Sięgają po test ciążowy będąc przekonanymi, że zobaczą dwie kreseczki, tymczasem test wychodzi negatywnie. Co może
Czytaj dalej
Testy ciążowe
Kiedy zrobić test ciążowy? Wykaż się cierpliwością!
Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy, by jego wynik był wiarygodny? Dostępne w aptekach i drogeriach testy są skuteczne nawet w 99%, jeśli wykonamy je co najmniej w dniu spodziewanej miesiączki.
Czytaj dalej
Testy ciążowe
Test ciążowy: POZYTYWNY – Czy to na pewno ciąża? Co robić? [Instrukcja krok po kroku]
Pozytywny wynik testu ciążowego to dla wielu kobiet powód do ogromnej radości, u sporej części jednak powoduje przerażenie i atak paniki. Informacja o dziecku to zapowiedź ogromnych zmian w życiu!
Czytaj dalej
Testy ciążowe
Test ciążowy: Wszystko, co warto o nim wiedzieć
Podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a wizyta u lekarza dopiero za kilka dni? Biegnij do apteki i zrób w domu test ciążowy. Być może będziesz mogła obwieścić partnerowi dobrą
Czytaj dalej