Imię Pola [znaczenie, pochodzenie, cechy charakteru i zdrobnienia]

Poznaj Polę i sprawdź, które z jej cech charakteru sprawiają, że jest lubiana w towarzystwie i ceniona wśród przyjaciół! Jaka jest w związkach, jak radzi sobie w szkole, a potem w pracy?

Znaczenie imienia Pola

Pola to rzadkie imię. Cechują ją pewność siebie i niezależność. Przy tym lubi towarzystwo, od spotkań rodzinnych, poprzez imprezy, aż po wypady na zakupy z koleżankami. Jej imię ma sporo wspólnego z pięknem, o czym dowiecie się za chwilę.

Pola w szkole

Pola to prawdziwe „żywe srebro”. Kipi pomysłami, jest pełna pasji, ma mnóstwo planów i jeszcze więcej marzeń. Przy tym jest indywidualistką i chodzi raczej swoimi ścieżkami. Jej charakter sprawia, że nie wszystkie z podjętych zadań realizuje do końca. W szkole interesuje się wieloma przedmiotami, z czasem wybiera te, które naprawdę ją pasjonują. Wówczas poświęca się im w całości.

Pola w pracy

Pola jest samodzielna także w pracy. Wszelkie stanowiska oparte o możliwość podejmowania decyzji czy samodzielne realizacje będą jej szczególnie odpowiadały i w nich doskonale się sprawdzi. Upór i zaangażowanie, z których znana jest Pola sprawiają, że radzi sobie doskonale w wielu dziedzinach, także w sztuce. Jest odporna na stres i szybko się uczy.

Pola w rodzinie

Pola mimo swego lekko szalonego charakteru ceni sobie stabilizację i bezpieczeństwo. W rodzinie właśnie to się dla niej liczy. Lubi zmiany, nie tylko w swoim wyglądzie, ale też w życiu. Często przemeblowuje mieszkanie. Sporo podróżuje (podróże to jej konik), podpatruje świat i właśnie stąd często czerpie inspiracje do zmian).

Pola w związku

Jest jak magnes, który przyciąga mężczyzn. Jej uroda, urok osobisty i chęć do bywania w towarzystwie (czytaj: lubi imprezować) temu sprzyjają. We wczesnej młodości uwielbia szaleństwa, wówczas jej partnerami są wszelkiej maści buntownicy i – o zgrozo – także łobuzeria. Potem jednak w wieku nieco bardziej dojrzałym szuka „bezpiecznych zatok”, a więc mężczyzn spokojnych, gwarantujących stabilność i wspomniane bezpieczeństwo.

Pola w towarzystwie

Jest doskonałym kompanem na imprezy, spotkania towarzyskie, wycieczki i wypady na zakupy. Sama często takie inicjuje, nic bowiem tak jej nie nudzi niż właśnie… nuda. Jest pełna pasji i marzeń, co powoduje, że interesuje się mnóstwem rzeczy dookoła. Łatwo odnajduje się w nowym otoczeniu, któremu zaimponuje pewnie swoją nieprzeciętną energią i żywiołowością.

Pochodzenie imienia Pola

Pola to imię pochodzące od imienia Apolonia, a to z kolei w prostej linii wywodzi się od greckiego Apolla. Jest już zatem jasne, dlaczego imię kojarzy się z pięknem.

Imieniny Pola

Pola obchodzi imieniny 9 lutego i 23 września.

Patroni Poli

Jej patronką jest Św. Apolonia, której schyłek życia był wyjątkowo tragiczny. Święta Apolonia zginęła bowiem śmiercią męczeńską podczas prześladowań chrześcijan. Oprawcy zagrozili, że jeśli nie wyrzeknie się wiary, spalą ją na stosie. Święta Apolonia poprosiła o chwilę do namysłu, po czym sama weszła w ogień.

 

Zdrobnienia imienia

Pola, Polusia, Poluś, Polka – oficjalnie nie jest tego wiele, ale od czego rodzina i znajomi?

Pola po angielsku i nie tylko

  • angielski – Apollonia
  • łacina – Apollonia
  • francuski – Apollonie, Apolline, Apolinne , Polline
  • niemiecki – Apollonia, Ploni
  • rosyjski – Apollonija
  • włoski – Apollonia

Znane osoby

  • Pola Dwurnik – polska malarka i graficzka
  • Pola Kinski – niemiecka aktorka, córka Klausa Kinskiego
  • Pola Negri – polska aktorka i modelka
  • Pola Raksa – polska aktorka filmowa

Przysłowia i powiedzenia

Nie mamy tu zbyt dobrych wieści, imię to nie pojawia się w przysłowiach ani powiedzonkach, ale jest za to w jednej z najsłynniejszych polskich piosenkach, w „Autobiografii” zespołu Perfect. I to w związku z jedną z najsłynniejszych Poli, Polą Raksą.

Inne ciekawostki

roślina: polny mak
szczęśliwa liczba: 8
szczęśliwy kamień: szmaragd
zwierzę: wilk
szczęśliwy kolor: purpura
planeta: Pluton i Wenus
znak zodiaku: byk i panna

[Rysunek: Maciej Maćkowiak]

Dodaj komentarz

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo