Imiona żeńskie na Ł – Imiona dla dziewczynki na Ł

Wkrótce nadejdzie ten dzień! Niedługo na świat przyjdzie Wasza córeczka, której już teraz nie możecie się doczekać. Jednak zanim ta chwila nadejdzie, trzeba jeszcze tak wiele przygotować. Pokój dziecięcy, kołyska, wózek. No i najważniejsze – jakie imię nadać dziecku? Lepiej nie zostawiać tak ważnej kwestii na ostatnią chwilę. Wiele osób wierzy, że imię nadane dziecku determinuje jej lub jego życie i charakter. Nie warto zawczasu przejmować się tym, co może nadejść. Przy wyborze powinniście kierować się jedynie Waszymi preferencjami. Przedstawiamy Wam imiona żeńskie na Ł.

Zanim nadejdzie ta ważna chwila, kiedy spakowani wyruszycie do szpitala, w celu poznania Waszej wspaniałej córki, warto zawczasu zaplanować wiele rzeczy. Poród i pobyt w szpitalu może być stresujący, więc kiedy Wasze dziecko pojawi się na świecie, a pielęgniarka zapyta, jak jej dać na imię – warto zawczasu mieć przygotowaną odpowiedź.

Popularne imiona żeńskie na Ł

  • Łucja

Imiona żeńskie na Ł

W każdej rodzinie panują zupełnie inne zasady i tradycje, łącznie z tymi, dotyczący nazywaniem dzieci. W niektórych kulturach dzieci dziedziczą imię po dziadkach lub rodzicach. Inni rodzice nazywają swoje dzieci po bliskich przyjaciołach lub osobach ważnych w ich życiu, są i tacy, którzy nazywają synów i córki imionami swoich ulubionych gwiazd rocka, piłki nożnej lub ulubionej postaci z gry.

Nie istnieje jeden idealny sposób na nadanie imienia swojemu dziecku. Zarówno wybór jednego z najbardziej popularnych imion, jak i tych bardziej rzadkich jest w porządku, jeśli Wam odpowiada. Niektórzy rodzice obawiają się krytyki ze strony najbliższych, jeśli wybiorą jakieś niecodzienne lub zagraniczne imię. Czy warto się jej obawiać? Trzeba pamiętać, że to Wasze dziecko i nikt nie powinien wpływać na tak ważną decyzję. W takiej sytuacji rodzice powinni delikatnie, ale stanowczo zaznaczyć granicę. Poza tym każde imię jest piękne i wyjątkowe, jeśli ma dla Was szczególne znaczenie. Zainspirujcie się wyjątkowymi imionami, które zaczynają się na Ł.

Zobacz też: Imiona żeńskie na E – Imiona dla dziewczynki na E

Historia popularnego imienia na Ł

Jednym z najpopularniejszych imion na literę Ł dla dziewczynek jest Łucja. To piękne imię wywodzi się z bardzo długiej tradycji rzymskiej i oznacza “dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca”. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Łucjusz albo Lucjusz, a jej imieniny wypadają bardzo często w kalendarzu: 19 lutego, 4 marca, 25 marca, 25 czerwca, 6 lipca, 9 lipca, 16 września, 26 września, 16 listopada i 13 grudnia, jednak najczęściej świętuje się w grudniu. Do Łucji pasują zdrobnienia: Łucka, Łucjunia, Łucjeńka, Łucjuszka, Łucjusza, Łucyjka, Łucia, Lucia, Lusia, Luśka.

Łucja to imię bardzo głęboko związane z religią katolicją. Wiele świętych i błogosławionych je nosiło, wśród nich błogosławiona Łucja z Narni, włoska mistyczka i stygmatyczka, czy chińska katechetka św, Łucja Yi Zhenmei. Imię to było także często przyjmowane wśród zakonnic. Nic dziwnego – Łucja jest osobą o dobrym sercu, dostrzegającą zawsze najlepsze cechy u innych. Jest serdeczna i miła, zawsze chętna do niesienia pomocy innym. W przyszłości sprawdzi się w zawodach związanych z pracą wśród ludzi.

Łucja w innych językach brzmi bardzo podobnie. W języku angielskim to Lucy, we francuskim Lucie, a w szwedzkim i włoskim Lucia. Do znanych kobiet, które noszą to imię można zaliczyć Lucy Liu, amerykańską aktorkę chińskiego pochodzenia, znaną z “Aniołków Charliego” oraz Lucy Maud Montgomery autorkę “Ani z Zielonego Wzgórza”. W literaturze i filmie jedna z najbardziej znanych Łucji to Łucja Pevensie, bohaterka książki i filmów z cyklu “Opowieści z Narni”.

Sprawdź: Imiona żeńskie na C – Imiona dla dziewczynki na C

Imiona dla dziewczynki na Ł

Łucjana to imię podobne do Łucji, jednak wywodzące się z innej tradycji. Z łaciny oznacza “należącą do rodu Lucjuszów”, a jej męski odpowiednik to Łucjan. Swoje imieniny obchodzi 26 października. Na Łucjane można zdrobniale mówić: Łucka, Łusia, Łucjanka, Łucjuszka, Łucjusia, Łucjunia, Lusia, Luśka, Lusinka, Lusi. W innych językach to imię również zachowuje podobne brzmienie. W języku angielskim i włoskim to Luciana zaś w hiszpańskim, niemieckim i węgierskim Lucina.

Łucjana cechuje się mądrością oraz intuicją. Zawsze wykorzystuje determinację i upór w działaniu i nigdy się nie poddaje. Przykłada dużą wagę do elegancji i perfekcyjności. Te cech sprawią, że świetnie nada się na kierownicze stanowisko.

Poznaj: Zakazane imiona w Polsce – kiedyś i dziś [lista]

Imię żeńskie na Ł

Niektórzy rodzice przykładają bardzo dużą wagę do tego, jak ma na imię ich dziecko. Dzięki oryginalnemu, niepowtarzalnemu imieniu, Wasze dziecko może się wyróżniać na tle rówieśników już od najmłodszych lat. Nie będziecie musieli się martwić, że w przedszkolu lub podstawówce Waszej córki będą dzieci i takich samych imionach, a nauczycielki będą się ciągle mylić. Warto zastanowić się nad pięknym imieniem, które już na samym początku każdej znajomości będzie zapadać w pamięć.

Przykładem wyjątkowego imienia na literę Ł to Łękomira. To staropolskie imię, oznaczające kobietę, “która ustanawia pokój dzięki swojej chytrości”. Jej męski odpowiednik ma na imię Łekomir, a oboje mogą świętować imieniny 26 września. Takie imię z pewnością zapadnie niejednym w pamięć i każdy będzie chciał znać jego historię.

Sprawdź: Arabskie imiona żeńskie: najpopularniejsze imię arabskie dla dziewczynki

Inne imiona na Ł

  • Ładysława
  • Łagosława
  • Łagoda
  • Łania

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo