INFACOL – Wyśniony lek na kolkę

Co to jest kolka u dzieci?

Wielu rodziców pierwsze miesiące z niemowlęciem pamięta jako cykl nieprzespanych nocy i wypełnionych płaczem dni. A wszystko przez kolkę jelitową u dziecka. Każdy z nich szukał też sposobu na złagodzenie bólu lub leków na kolkę niemowlęcą. Jednym ze sprawdzonych środków jest Infacol.

Infacol to lek przeciw kolce jelitowej niemowląt, który zawiera simetikon – związek, obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. W ten sposób pęcherzyki łączą się w większe, które łatwiej jest usunąć w wyniku perystaltyki jelit. W ten sposób Infacol zapobiega gromadzeniu się gazów i zmniejsza wzdęcia, a tym samym napięcie żołądka. W konsekwencji łagodzi dolegliwości powodujące kolkę jelitową u niemowląt.

Kolka jelitowa niemowląt

Szacuje się, że kolka jelitowa występuje u 10-30% niemowląt. Najczęściej kolka pojawia się pomiędzy trzecim a szóstym miesiącem życia i mija około trzeciego albo czwartego miesiąca. U niektórych niemowląt kolka nie ustępuje przez pierwsze pół roku życia. Ta dolegliwość dotyczy zarówno maluchów karmionych mlekiem matki, jak i mieszankami mleka, a objawia się napadowym bólem brzucha. Towarzyszy mu wzdęcie, prężenie się, płacz i bardzo duże rozdrażnienie niemowlęcia.

Co powoduje kolkę niemowlęcą?

Bezpośrednią przyczyną występowania kolki jelitowej u niemowląt najczęściej jest gromadzenie się bąbelków gazu, które rozciągają ściany jelit powodując przy tym ból. Do czynników wywołujących kolkę zalicza się również:

  • niedojrzałość układu pokarmowego dziecka;
  • nieodpowiednią dietę matki karmiącej piersią;
  • nieodpowiedni technika karmienia;
  • skrajne emocje towarzyszące matce podczas karmienia niemowlęcia. Jej nastrój może bowiem się “udzielać” dziecku i zaburzać jego trawienie;
  • niedobór laktazy – enzymu, który ma udział w trawieniu mleka;
  • uczulenie na białko mleka krowiego;
  • przekarmienie lub zbyt rzadkie karmienie dziecka;
  • zaburzenie motoryki jelit.

Jak łagodzić ból związany z kolką jelitową u dzieci?

Najlepiej byłoby, gdyby udało ci się w ogóle nie dopuścić do wystąpienia kolki jelitowej. Choćby poprzez stosowanie specjalistycznych leków, które można podawać zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Jednym z nich jest Infacol, którego głównym składnikiem jest simetikon. Nie mniej ważne jest również to, że Infacol ma formę, która pozwala na natychmiastowe podanie niemowlęciu bez dodatkowego przygotowywania leku. Nie zawiera cukrów, barwników, a zawarty w nim simetikon jest całkowicie wydalany z organizmu.

infacol cena

By zwiększyć skuteczność preparatów z simetikonem należy przyjmować je regularnie przez dłuższy czas. By uniknąć pierwszych ataków kolki przed każdym karmieniem z pomocą dołączonego do zawiesiny zakraplacza podaj niemowlęciu 0,5 ml leku (zawiera 20 mg simetikonu). Badania lekarskie dowodzą, że stosowanie leku jest w pełni bezpieczne. Nie odnotowano też przypadków przedawkowania ani jakichkolwiek objawów niepożądanych. Za bezpieczeństwem Infacolu przemawia też fakt, że został dopuszczony do leczenia kolki u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia przez Ministerstwo Zdrowia.

Nie mniej ważne jest także to, że Infacol jest lekiem, którego stosowanie jest zwyczajnie wygodne. Zawiesina jest gotowa do podania i nie wymaga dodatkowego przygotowania ani łączenia z wodą. Zakraplacz odmierza odpowiednią porcję, którą maluch chętnie zje dzięki pysznemu, pomarańczowemu smakowi. Infacol kupisz w większości aptek. Lek dostępny jest bez recepty. Butelka zawierająca 50 ml zawiesiny wystarcza na 100 dawek i kosztuje niecałe 20 zł.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo