Jak często podlewać pomidory? Liczy się nie tylko pora, ale i produkt. “Świetna wskazówka”

Jak często podlewać pomidory? Pytanie nurtuje wielu posiadaczy sadzonek, którym marzą się okazałe zbiory. Podczas gdy jedni robią to “na oko”, inni wolą korzystać ze sprawdzonych metod. Sprawdź, jak dbać o warzywo i poznaj niezawodny przepis na domowy nawóz do pomidorów. Okazuje się, że nie potrzebujesz sklepowych preparatów. Co trzeba zrobić? Podpowiadamy.

Pomidory są świetnym dodatkiem do sałatek lub standardowych kanapek. Podczas gdy jedni stawiają na kupowanie ich w sklepie, inni podejmują się własnej uprawy, która przynosi wiele satysfakcji. Sprawdź, jak często podlewać pomidory, by nie popełnić błędu i cieszyć się ich obfitością już niebawem.

Jak często podlewać pomidory? Rób to o tej porze, a plony będą obfite

Podlewanie pomidorów wydaje się prostą czynnością – i takie w zasadzie jest. Mimo wszystko warto pamiętać o kilku szczegółach, które pomogą sadzonkom. Przede wszystkim nigdy nie dopuszczaj do wysuszenia rośliny, która preferuje wilgotne podłoże. Podlewanie powinno odbywać się dosyć często. Nie należy jednak oblewać wodą liści pomidorów, co może doprowadzić do ich zmarnienia. W trosce o zdrowe i silne sadzonki podejmuj działania wcześnie rano lub wieczorem, gdy promienie słoneczne nie są silne. W przeciwnym razie mogłoby dojść do ich oparzenia.

Zwracaj też uwagę na warunki atmosferyczne. Jeśli pomidory rozwijają się pod gołym niebem, nie musisz podlewać ich po deszczu. Jeśli jest sucho, rób to nawet dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Możesz wykorzystać do tego zwykłą wodę deszczową zebraną do zbiornika wystawionego do ogrodu.

Domowy nawóz do pomidorów? Zalej wodą i poczekaj 3 dni. “Świetna wskazówka”

Tiktokerka @zarasanu77 w jednym z nagrań podzieliła się przepisem na domowy nawóz do pomidorów. Co należy zrobić?

  1. Włóż do przygotowanego pojemnika skórki po zjedzonych bananach.
  2. Zalej je wodą, zamknij naczynie i odczekaj 2-3 dni.
  3. Po tym czasie rozrób nawóz z wodą w proporcji 1:5.
  4. Wyciągnij skórki lub je rozdrobnij i podlewaj pomidory.
@zarasanu77 Best Fertilizer for Tomatoes 🍅 #gardentok #gardening101 #gardening #tomatoes #fyp #foryou #plantsoftiktok #fertilizer #planttiktok #planttips #gardeningtips #bananapeel #bananapeelfertilizer ♬ Cupid – Twin Ver. (FIFTY FIFTY) – Sped Up Version – sped up 8282

Pod nagraniem tiktokerki internauci pozostawili wiele komentarzy. Pochwalili ukazany trik, a nawet podzielili się własnymi poradami na dbanie o pomidory.

Moczę przez jeden dzień, podlewam, a następnie zakopuję skórkę w pobliżu korzeni. Moje pomidory to uwielbiają!

Nie trzeba ich moczyć przez trzy dni, ja robię to przez całą noc i działa cuda. Świetna wskazówka.

Używam tego do moich róż.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo