Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów dla dziecka? Garść porad

Małe stópki naszych dzieci wymagają szczególnej ochrony i troski. Właściwy dobór butów to najważniejsza kwestia w zachowaniu prawidłowego chodu naszego malucha oraz uniknięcia wad postawy w dalszym życiu. Nic więc dziwnego, że każdy troskliwy i świadomy rodzic chce doskonale dobrać odpowiedni rozmiar butów do stóp swojego dziecka. Czy istnieją skuteczne sposoby, by idealnie dobrać buty dla naszych pociech? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Patyczek prawdę Ci powie – proste i komfortowe zmierzenie długości stopy dziecka 

Ogromny i różnorodny asortyment obuwia dziecięcego zachęca rodziców i dzieci do zakupu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać idealny model buta dla dziecka, zarówno pod względem długości, jak również szerokości dopasowanej do wielkości stopy na podbiciu. By jednak wiedzieć jakich butów szukamy, w pierwszej kolejności należy właściwe określić długość stopy dziecka. O ile w przypadku osób dorosłych czy młodzieży przymiarka butów jest sprawą banalną i oczywistą, o tyle w przypadku dzieci jest to niejednokrotnie dla rodziców kwestia problematyczna- dziecko nie chce ustać w miejscu przez dłuższy czas. Najlepszym rozwiązaniem, by dokładnie zmierzyć długość stopy, jest zabawa.  W tym celu potrzebujemy jedynie małego patyczka bądź długiej wykałaczki. Dobrze sprawdzi się także jednorazowy patyczek do sushi. Bawiąc się z dzieckiem, tak kreujemy zasady, by celem stało się chwilowe, stabilne i równe ułożenie stopy względem patyka. Zaznaczamy na patyczku mazakiem miejsce, gdzie kończy się duży palec, i w tym samym miejscu odcinamy cenny patyczek, który doskonale wskazuje nam dokładną długość stopy naszego Malucha. 

Odpowiedni rozmiar butów a długość stopy dziecka 

Długość stopy dziecka nie jest jednoznaczna z rozmiarem obuwia dziecięcego, które powinniśmy wybrać. Najlepszym sposobem jest przedstawienie sytuacji na przykładzie. Jeśli długość stopy naszego dziecka wynosi 15 cm, to nie szukamy butów, których długość wkładki także wynosi 15 cm – będą zbyt ciasne i małe. By zapewnić maksymalny komfort i swobodę stopom dziecka, wkładka buta powinna być co najmniej 0.5 cm dłuższa niż długość stóp. Nie można także wybrać butów zbyt dużych – maksymalny zapas powinien wynosić około 1 cm. 

Postaw na najwyższą jakość 

Obuwie dla dzieci, oprócz tego że powinno być właściwie dobrane pod względem rozmiaru, to dodatkowo powinno wpaść w oko naszej pociechy, a rodziców zachwycić doskonałą jakością wykonania. W związku z tym nie bez znaczenia pozostaje miejsce, w którym decydujemy się na zakup obuwia. CCC to sieć sklepów, która posiada szeroki asortyment m.in. obuwia dziecięcego, przez co z łatwością uda nam się wybrać doskonale dopasowany model buta do stopy naszego Malucha. Co więcej, sklep umożliwia nie tylko zakupy stacjonarne w dobrze wyposażonych salonach, ale także zakupy online, które pozwalają na dużą oszczędność czasu. Buty dziecięce, które wykonane są z naturalnych, oddychających i podatnych materiałów, takich jak np. skóra naturalna, pozwalają na osiągnięcie doskonałego komfortu i wygody. Dobrze wyprofilowana wkładka buta sprawi, że każdy krok naszego dziecka będzie dla niego czystą przyjemnością, który jednocześnie dba o właściwą naukę chodzenia. 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo