Jak napisać dedykacje do książki?

Książka to jeden z najbardziej wyjątkowych prezentów, jakie można podarować mamie, tacie, przyjaciółce oraz każdej innej bliskiej nam osobie. Jeśli jednak ma być prezentem na lata, warto pozostawić po sobie jakieś ślad podczas jej wręczania. Takim śladem jest dedykacja do książki. Bez względu na to, czy jest to, dedykacja dla mamy, dziecka, czy też dedykacja do książki na urodziny, będzie ona znakomitą pamiątką na lata. Oczywiście, nie każdy z nas ma gotowy pomysł na takie rozwiązanie. Podpowiadamy jak napisać dedykacje do książki.

Dedykacja dla dziecka

Dedykacja w książce dla dziecka to wyjątkowo cenny prezent. Być może maluch na początku nie zrozumie jej sensu, gdy jednak odnajdzie ukochaną książkę po latach, z pewnością doceni ten ślad pamięci i miłości. Warto więc przekazać coś więcej niż najlepsze życzenia. Jak napisać dedykacje do książki dla dzieci?

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”” (Kartezjusz) – miłej lektury życzy ciocia i wujek.

„Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając” (Cornelia Funke) – niech i ta stanie się Twoim przyjacielem.

„Pewnym swojej wiedzy jest się tylko wtedy, kiedy się wie mało; razem z wiedzą rosną wątpliwości” – Johann Wolfgang von Goethe – oby każda lektura czyniła Cię mądrzejszym i wrażliwszym.

„Każdy przecież początek/ to tylko ciąg dalszy,/ a księga zdarzeń/ zawsze otwarta w połowie” – Wisława Szymborska – przyjemnego czytania życzy kuzynka

Natalko kochana, oto jest książeczka, a na jej karteczkach prześliczna bajeczka. Bardzo długo Elfy bajkę tę pisały i przy tym okropnie się napracowały. Napisały bajkę specjalnie dla Ciebie tyle w niej miłości ile gwiazd na niebie.

Dedykacja dla mamy

Mamy kochają książki i czytanie, choć przyznają ze skruchą, że często mają na nie mniej czasu niż chciałyby. Warto kupować im książki nie tylko na urodziny, a piękna dedykacja z pewnością zostanie potraktowana jako dodatkowy prezent. Dedykacja w książce może nawiązywać do okazji, z jakiej wręczamy mamie taki prezent, może jednak dotyczyć samej treści lektury. Może być znanym cytatem, może być jednak ułożona przez nas samodzielnie. Jak napisać dedykacje do książki dla mamy?

Tą książką dziękuję Ci za wszystkie lata cierpliwości i wytrwałości. Kocham Cię mamo nawet wtedy, gdy zapominam Ci o tym powiedzieć.

Z okazji urodzin dużo zdrowia, szczęścia i czasu na dobrą literaturę.

Sto lat, sto lat, niech czyta, czyta nam! Wszystkiego najlepszego!

Czegokolwiek bym nie powiedziała nie będzie miało większej mocy od Kocham Cię i Dziękuję.

Matczynej miłości nic nie zastąpi.
Byłaś przy mnie zawsze i wszędzie.
Dziękuję Ci za Twoje poświęcenie
oraz wszelki trud włożony
w moje wychowanie.

Dla najcudowniejszej mamy na świecie, za to, że byłaś, jesteś i zawsze przy mnie będziesz! Kocham Cię z całego serca i nigdy nie zdołam Ci wynagrodzić tych wszystkich trudów związanych z wychowywaniem mnie na dobrego człowieka…

Dedykacja dla przyjaciela

Książki często wręczamy nie tylko członkom naszej rodziny, ale i przyjaciołom. To właśnie oni, choć zwykle nie są z nami spokrewnieni, zasługują na miano najważniejszych osób w naszym życiu. Są przy nas nawet, gdy sami nie mamy odwagi prosić ich o pomoc, wspierają nas, gdy nie jesteśmy pewni, jak postąpić i akceptują nas, choć nasze wady potrafią być nie do zniesienia. Oto ciekawe dedykacje w książce, które pomogą nam ubrać w słowa to, jak wiele znaczy dla nas przyjaciel.

Wiem, że źle zrobiłam.
Pozwól mi to naprawić.
Pamiętaj,
zawsze możesz na mnie polegać
i zwrócić się o pomoc.

Można byłoby Ci życzyć miliona
dolarów, wiecznej młodości
i dodatkowego czasu. Ja życzę Ci
jednak czegoś bardziej przyjemnego
o największej wartości! Życzę Ci wiary
we własne siły i Boga, nadziei,
że wszystkie troski odejdą w niepamięć
oraz miłości, bez której
trudno iść przez życie.

W dniu urodzin przyjmij życzenia pomyślności w sferze prywatnej i zawodowej, a także wielu pokładów uśmiechu i pozytywnego podejścia do życia! Pamiętaj, że uśmiech czyni cuda, a dobra książka poprawia humor lepiej niż ciastko i kawa.

To dla Ciebie brachu, Żeby laski myślały o Tobie w końcu jak o najlepszych ciachu. Niech Ci to dobrze służy- Może to i owo Ci się wydłuży… Przeczytaj tę książkę od deski do deski i wyciągnij wnioski.

„Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.” Dan Brown – pamiętaj o tym zawsze, gdy stracisz nadzieję.

„Gdzie są moi przyjaciele? Bojownicy z tamtych lat? Zawsze było ich niewielu… ale Ty jesteś i mam nadzieje – nigdzie się nie wybierasz.”

Dedykacja do książki na urodziny

Każda okazja jest tak samo dobra do tego, aby wręczyć komuś książkę. Prawdą jest jednak to, że najczęściej jest ona prezentem urodzinowym. Tworząc dedykację w książce warto nawiązać do tego ważnego dnia, a wraz z samą lekturą przekazać jubilatowi lub jubilatce garść najserdeczniejszych życzeń. Jak napisać dedykacje do książki na urodziny?

Wszystkiego najlepszego, mam nadzieję, że książka ta zabierze Cię w długo niezapomnianą podróż

Nie drżyj nigdy wobec ciosu, nie załamuj rąk w potrzebie ale słuchaj serca głosu i odważnie idź przed siebie.

Z okazji imienin życzę Ci marzeń, żeby się spełniały. Przyjaciół, żeby pamiętali. Życia, żeby było kolorowe. Miłości, żeby przyszła. Szczęścia, żeby nie opuszczało. Okularów, żeby były różowe. Szczęścia, by mogło trwać wiecznie!

Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się i śmiej, i kochaj jak dziecko, i dziecka serce miej

Kochana, życzę Ci, abyś umiała się cieszyć. Śmiej się z innymi ludźmi, ale nigdy z nich. Niech sprawia Ci radość nawet mały, ale udany żart. Życzę Ci, aby każdy Twój dzień wypełniała radość a przyszłość- szczęście i spełnienie.

Jak napisać dedykacje do książki dla mniej znanej osoby?

Jeśli książka jest prezentem dla nauczyciela, szefa, dalszej koleżanki albo innej mniej znanej nam osoby, również możemy zamieścić w niej dedykację. Nie powinna być przesadnie intymna, może jednak nawiązywać do zalet osoby, której wręczamy książkę i mówić o naszym podziwie i szacunku w stosunku do niej. Jak napisać dedykacje do książki dla mniej znanej osoby?

Tym prezentem, jak i tymi słowami chcemy przekazać najserdeczniejsze podziękowania za wielką cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość i ogromny trud włożony w kształtowanie naszego światopoglądu.

Składam podziękowania promotorowi mojej pracy za każdą życzliwość i poświęcony mi czas. Bez niego i tej pracy by nie było.





Zobacz również: Życzenia

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo