Jak podróżować komfortowo z dzieckiem w czasie zimy?

Podróżowanie z dzieckiem może przynieść wiele frajdy: wspólnie odkrywamy zupełnie nowe lokalizacje, spędzamy czas i poszerzamy horyzonty malucha. Koniec roku to dla wielu z nas czas rodzinnych spotkań i wyjazdów, choć aura za oknem często nie sprzyja wychodzeniu z domu. Panująca plucha nie pozostaje obojętna także dla naszego samochodu – zwłaszcza podczas długich, rodzinnych podróży. W związku z tym warto przygotować auto na zimową aurę!

Dużo podróżujesz ze swoimi dziećmi? Wybierasz się w dłuższą podróż? Poznaj kilka praktycznych porad, dzięki którym rodzinne wycieczki będą bardziej komfortowe.

Komfortowo, znaczy czysto. Zimą warto zadbać o odpowiednie dywaniki samochodowe!

Wszechobecne okruszki czy rozlane napoje w samochodzie – to z pewnością dobrze znają wszyscy rodzice podróżujący ze swoimi dziećmi. Jesienią i zimą dochodzą do tego jeszcze błoto, woda z kałuż czy śnieg. Wówczas niełatwo uchronić auto przed zabrudzeniami, które dzieci wnoszą m.in. na kaloszach, rowerkach czy parasolkach.

– Zimą szczególnie widać jak dużą rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie auta do podróży z dzieckiem, w tym przede wszystkim dobrze dobrane dywaniki samochodowe. Akcesoria samochodowe ProLine wykonane z tworzywa TPE, to idealna opcja dla wszystkich podróżujących rodzin – zwłaszcza jesienią i zimą, gdy do samochodu wnosimy błoto, wodę z kałuż czy śnieg. Wówczas niełatwo uchronić auto przed zabrudzeniami, które dzieci wnoszą m.in. na kaloszach czy parasolkach. Co ważne, do wspomnianych już dywaników TPE brud nie przykleja się trwale, dlatego dużo łatwiej utrzymać je w czystości – wystarczy opłukać je wodą pod ciśnieniem lub z użyciem delikatnej szczotki, a po umyciu jedynie strząsnąć lub poczekać chwilę, aż woda z nich spłynie. Dzięki tej właściwości, dywaniki ProLine nie utrzymują nadmiernej wilgoci wewnątrz auta, co jest z dużym pożytkiem dla całej elektryki, a co ważniejsze naszego zdrowia – twierdzi Patrycja Frontczak-Kopeć, Brand Strategy Director marki FroGum.

Warto pamiętać także o tym, że zabrudzenia ze słodkich przekąsek, napojów czy błota są niezwykle trudne do usunięcia. Należy wówczas zainwestować w kosztowne czyszczenie chemiczne. Chcąc zminimalizować skutki zabrudzenia czy oblania, warto zdecydować się na dywaniki marki ProLine. Co niezwykle ważne, ich produkcja odbywa się w duchu „zero waste”, gdzie najmniejszy miligram niewykorzystanego materiału zostaje przetworzony oraz spożytkowany w kolejnych produktach. Marka FroGum produkuje dywaniki dedykowane dla niemalże każdej marki oraz modelu samochodu.

Podkładka w bagażniku – z pewnością Ci się przyda

Miejscem niezwykle podatnym na zabrudzenia jest bagażnik. W końcu przewozimy tam nie tylko zakupy czy sprzęt sportowy. W trakcie wyjazdów chowamy tam bagaże czy wózek dziecięcy, czyli przedmioty mające bezpośredni kontakt z podłożem, pozostawiające trudny do usunięcia piasek, błoto lub śnieg – zwłaszcza w trakcie jesienno-zimowej pluchy. Warto wspomnieć także o czworonogach. Niestety, pupil – nierzadko podróżujący w bagażniku – do naszego auta wnosi zabrudzenia przylegające do łap czy sierści. To również może stanowić spory kłopot dla każdego użytkownika samochodu.

Przewożenie wielu przedmiotów w bagażniku może generować zniszczenia oryginalnej tapicerki, co znacząco obniża wartość auta przy ewentualnej sprzedaży. Nie jest tajemnicą, że tych przedmiotów nie brakuje zwłaszcza teraz – w czasie rodzinnych wyjazdów. Walizki, wózki dziecięce czy akcesoria dla czworonoga – to zaledwie część z nich. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem okazuje się wkładka do bagażnika stanowiąca świetne zabezpieczenie przed plamami i zarysowaniami. Na jesień i zimę – podobnie jak w przypadku dywaników – dużo lepiej niż akcesorium materiałowe, welurowe czy tak często widziany w bagażnikach domowy koc, sprawdzi się wkładka gumowa lub w tworzywa TPE – twierdzi Patrycja Frontczak-Kopeć Brand Strategy Director marki FroGum.

Tego typu mata do bagażnika przydaje się nie tylko w czasie dłuższych wyjazdów. Akcesorium jest bardziej uniwersalne i przydaje się przez cały rok – np. w trakcie większych zakupów, wyjazdu na rodzinny obóz sportowy czy „przejażdżki ojca z synem” na ryby. Specjalna innowacyjna technologia 3D Scan sprawia, że każda wkładka do bagażnika ProLine jest idealnie dopasowana do każdego modelu samochodu.

Nie ma wątpliwości, że odpowiednio dobrane dywaniki samochodowe oraz wkładka do bagażnika w znaczący sposób wpłyną na komfort naszej rodzinnej podróży. Dokładna baza wszystkich dostępnych akcesoriów samochodowych produkowanych przez polską firmę FroGum, znajduje się pod linkiem: https://www.frogum-shop.pl/produkty/

Dodaj komentarz

Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo