Jak pozbyć się kreta? Ta metoda jest niezawodna i zupełnie darmowa. Gryzoń ucieknie w popłochu

Jak pozbyć się kreta? Wiele osób, które borykają się z obecnością uciążliwego gryzonia w ogrodzie lub na działce zadają sobie właśnie to pytanie. Choć zadanie wydaje się trudne, istnieją skuteczne metody, które wypłoszą szkodnika. Co istotne, nie zrobią mu żadnej krzywdy. Poznaj sprawdzony sposób na kreta i zapomnij o przykrym problemie.

Krety są szkodnikami, które pojawiają się nawet na zadbanych posesjach. Kopce i podziemne tunele, które drążą, często wprawiają właścicieli działek w rozpacz. Pierwsze zauważenie szkodnika jest najlepszym czasem na podjęcie odpowiednich działań. Dzięki tym metodom szkodnik ucieknie w inne miejsce, a ty odetchniesz z ulgą. Czego potrzebujesz? Na niektóre triki nie wydasz nawet złotówki.

Domowy sposób na kreta? Skorzystaj z pomocy ukochanego pupila

Krety tak samo jak inne szkodniki nie cierpią niektórych zapachów. Wykorzystanie ich w walce z tymi gryzoniami jest szybkim sposobem na przegonienie ich z ogrodu. Co należy zrobić? Wyczesz dokładnie domowego pupila. Zbierz kłaczki, a następnie powrzucaj je do kopców kreta i je zakop. Kret, wyczuwając zapach innego zwierzęcia, szybko się wystraszy i znajdzie nowe miejsce do żerowania. Jeśli nie masz zwierzęcia, z powodzeniem możesz wykorzystać też własne włosy.

Zapachowa pułapka na kreta. Wykorzystaj aromat roślin, których nienawidzą

Inną metodą zapachową na przepłoszenie kreta jest wykorzystanie działania niektórych roślin ogrodowych. Gryzoń niechętnie zawita w miejsce, w którym wyczuje aromat aksamitka, komosy, szachownicy lekarskiej, bzu, narcyzów, czosnku czy szachownicy lekarskiej. Wystarczy uprawiać te rośliny w ogrodzie, a zwierzę nie powinno się pojawić.

Prosty odstraszasz na krety. Pomoże płyn z kuchennej szafki i popularne warzywo

Kreta skutecznie można też odstraszyć octem z kuchennej szafki. Wystarczy rozrobić płyn z wodą w proporcji 1:1, wlać go do tuneli, a następnie je zakopać. Trik warto powtarzać codziennie przez kilka dni. Drażniący i wciąż powracający zapach spłoszy zwierzę, które szybko zdecyduje się poszukać innego miejsca. Oprócz octu sprawdzą się też rozgniecione ząbki czosnku. Intensywny zapach warzywa w mig przepłoszy nieproszonego gościa.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo