Jak szybko poradzić sobie z bólem głowy? Porady i wskazówki

Ból głowy potrafi dopaść niespodziewanie i skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie każdemu z nas. Aby efektywnie z nim walczyć, należy przede wszystkim poznać jego najpopularniejsze przyczyny i wyeliminować te, na które mamy jakikolwiek wpływ. Warto też wiedzieć, jakie są najlepsze i najskuteczniejsze sposoby jego zwalczania.

Najpopularniejsze przyczyny bólu głowy

Zwalczanie bólu głowy oraz efektywność poszczególnych sposobów uzależnione są często od przyczyn tej przypadłości. Jedne z najpopularniejszych i najczęściej występujących powodów bólu głowy to gwałtowne zmiany pogody (w szczególności ciśnienia atmosferycznego), a także nagła zmiana klimatu, w jakim przebywamy (np. tuż po przyjeździe w góry). Aktualnie na rynku jest wiele leków bez recepty łagodzących nawet bardzo uporczywy ból głowy. Jednym z nich jest Ketonal Sprint, który dzięki połączeniu z lizyną znacznie szybciej dociera do źródła bólu i skutecznie go zwalcza. Oprócz silnego działania przeciwbólowego łagodzi stany zapalne oraz bóle mięśni i stawów.

Ból głowy nierzadko jest związany z czynnikami wewnętrznymi, takimi jak długotrwałe napięcie psychiczne spowodowane stresującym okresem w pracy lub szkole, zmęczenie, niewystarczająca ilość snu, a także odwodnienie organizmu. Wpływ na ogólne złe samopoczucie, a tym samym na możliwość występowania bólu głowy, ma również niewłaściwa dieta, a w szczególności niedostarczanie organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów. Częstą przyczyną występowania dolegliwości są również zmiany w kręgosłupie, a także zbyt długie przebywanie w niewietrzonych pomieszczeniach.

Jak walczyć z bólem głowy?

W przypadku walki z bólem głowy bardzo istotne jest, aby wdrożyć odpowiednie działania już w chwili wystąpienia jego pierwszych objawów. Dzięki temu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo całkowitego wyeliminowania bólu przed jego rozwinięciem. 

Przed działaniem farmakologicznym warto spróbować domowych sposobów na zwalczanie bólu głowy. Jednym z najpopularniejszych jest picie schłodzonej wody w dużej ilości. Ważne jest, aby przyjmować płyn stopniowo i wolno, małymi łykami. Zgodnie z niektórymi zaleceniami warto również spróbować pić wodę z dodatkiem soli, która wyrównuje ciśnienie w organizmie i może efektywnie wpłynąć na zmniejszenie nieprzyjemnego uczucia. Warto spróbować również wzmożonej kontroli oddechu, długiego, relaksującego spaceru, a także zimnych okładów na czoło. Jednymi z mniej znanych sposobów na zwalczanie bólu głowy są: moczenie stóp w zimnej wodzie oraz ciepła kąpiel. Można do nich dodać naturalne olejki (np. miętowy). Wzmocnią one skuteczność. 

Jeśli natomiast domowe sposoby zawiodą, warto spróbować środków farmakologicznych.  Istnieje wiele sposobów na domowe i farmakologiczne zmniejszanie bólu głowy. Pamiętaj o nich, kiedy następnym razem utrudni on normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Zdrowie rodziców

Alergia krzyżowa [TABELA]

Alergia krzyżowa występuje wówczas, gdy jesteśmy uczuleni na jeden alergen, a reakcja alergiczna pojawia się po kontakcie z innym alergenem. Wynika to z podobieństwa, które występuje w budowie chemicznej alergenów,...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka, Zdrowie rodziców, Zdrowie w ciąży

3 naturalne antybiotyki w diecie dziecka

Większość rodziców traktuje antybiotyki jako ostateczność. Nic dziwnego! Kupione w aptece specyfiki niszczą zarówno dobre, jak i złe bakterie, co niesie za sobą szereg konsekwencji. Pierwsze skutki uboczne antybiotykoterapii pojawiają...

Czytaj dalej →
Zdrowie rodziców

Jakie leki na anginę?

Jakie leki na anginę? Pytanie to zadaje sobie wielu rodziców. Niepewność dotyczy zwłaszcza kwestii takiej, czy na anginę stosuje się antybiotyki. Jak przebiega leczenie anginy? Jakimi domowymi sposobami można wspomóc...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general