Jak szybko poradzić sobie z bólem głowy? Porady i wskazówki

Ból głowy potrafi dopaść niespodziewanie i skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie każdemu z nas. Aby efektywnie z nim walczyć, należy przede wszystkim poznać jego najpopularniejsze przyczyny i wyeliminować te, na które mamy jakikolwiek wpływ. Warto też wiedzieć, jakie są najlepsze i najskuteczniejsze sposoby jego zwalczania.

Najpopularniejsze przyczyny bólu głowy

Zwalczanie bólu głowy oraz efektywność poszczególnych sposobów uzależnione są często od przyczyn tej przypadłości. Jedne z najpopularniejszych i najczęściej występujących powodów bólu głowy to gwałtowne zmiany pogody (w szczególności ciśnienia atmosferycznego), a także nagła zmiana klimatu, w jakim przebywamy (np. tuż po przyjeździe w góry). Aktualnie na rynku jest wiele leków bez recepty łagodzących nawet bardzo uporczywy ból głowy. Jednym z nich jest Ketonal Sprint, który dzięki połączeniu z lizyną znacznie szybciej dociera do źródła bólu i skutecznie go zwalcza. Oprócz silnego działania przeciwbólowego łagodzi stany zapalne oraz bóle mięśni i stawów.

Ból głowy nierzadko jest związany z czynnikami wewnętrznymi, takimi jak długotrwałe napięcie psychiczne spowodowane stresującym okresem w pracy lub szkole, zmęczenie, niewystarczająca ilość snu, a także odwodnienie organizmu. Wpływ na ogólne złe samopoczucie, a tym samym na możliwość występowania bólu głowy, ma również niewłaściwa dieta, a w szczególności niedostarczanie organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów. Częstą przyczyną występowania dolegliwości są również zmiany w kręgosłupie, a także zbyt długie przebywanie w niewietrzonych pomieszczeniach.

Jak walczyć z bólem głowy?

W przypadku walki z bólem głowy bardzo istotne jest, aby wdrożyć odpowiednie działania już w chwili wystąpienia jego pierwszych objawów. Dzięki temu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo całkowitego wyeliminowania bólu przed jego rozwinięciem. 

Przed działaniem farmakologicznym warto spróbować domowych sposobów na zwalczanie bólu głowy. Jednym z najpopularniejszych jest picie schłodzonej wody w dużej ilości. Ważne jest, aby przyjmować płyn stopniowo i wolno, małymi łykami. Zgodnie z niektórymi zaleceniami warto również spróbować pić wodę z dodatkiem soli, która wyrównuje ciśnienie w organizmie i może efektywnie wpłynąć na zmniejszenie nieprzyjemnego uczucia. Warto spróbować również wzmożonej kontroli oddechu, długiego, relaksującego spaceru, a także zimnych okładów na czoło. Jednymi z mniej znanych sposobów na zwalczanie bólu głowy są: moczenie stóp w zimnej wodzie oraz ciepła kąpiel. Można do nich dodać naturalne olejki (np. miętowy). Wzmocnią one skuteczność. 

Jeśli natomiast domowe sposoby zawiodą, warto spróbować środków farmakologicznych.  Istnieje wiele sposobów na domowe i farmakologiczne zmniejszanie bólu głowy. Pamiętaj o nich, kiedy następnym razem utrudni on normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Zdrowie rodziców

Chlamydia Pneumoniae [objawy, badania, leczenie]

W dzisiejszych czasach Chlamydia większości z nas kojarzy się z chorobą przenoszoną drogą płciową, jednak nie wszyscy wiedzą, że oprócz Chlamydia trachomatis, do tej grupy bakterii należy równie niebezpieczna Chlamydia...

Czytaj dalej →
Mama, Zdrowie rodziców

Hemoroidy po porodzie

Hemoroidy to jedna z tych rzeczy, których wystąpienia po porodzie obawiają się przyszłe mamy. Obok strachu o rozstępy, wiotką skórę na brzuchu czy nietrzymanie moczu, należą do grupy przypadłości, których kobiety boją...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general