Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w drodze do szkoły?

Kilkuletnie dzieci zwykle są odprowadzane do szkoły przez rodziców, jednak by nauczyć pociechy samodzielności, konieczne jest umożliwienie im poruszania się po mieście bez opieki. Uczniowie mający 8-9 lat bez przeszkód mogą wracać do domu jedynie w towarzystwie rówieśników. Czy w takiej sytuacji rodzic może dbać o bezpieczeństwo dziecka bez ciągłego przebywania obok niego? Jeśli młody uczeń posiada zegarek z GPS, opiekunowie mogą być spokojniejsi.

Zegarki z GPS dla dzieci – jak działają?

zegarki gps

Rodzice mają możliwość kontrolowania bezpieczeństwa dzieci za pomocą modułu GPS w zegarku. Taki moduł działa dyskretnie, dzięki czemu ich pociecha nie czuje się zażenowana przy rówieśnikach, że rodzice mają jąna oku. 

GPS wysyła sygnał z zegarka do smartfona rodzica. Sygnał odczytuje się za pomocą specjalnej aplikacji. Rodzic może śledzić trasę, którą przemieszcza się dziecko, aby upewnić się, czy wraca do domu ze szkoły. Jeśli moduł GPS wyśle sygnał, że użytkownik znalazł się poza wyznaczoną trasą, opiekun otrzyma powiadomienie. Dzięki temu dorosły szybko upewni się, gdzie jest dziecko. W razie zagrożenia lub nietypowego zachowania rodzic może szybko zareagować.

Sprawdź ofertę zegarków z modułem GPS: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-gps-dla-dzieci

Jak zegarek z GPS zwiększa bezpieczeństwo dziecka?

Zegarek wyposażony w GPS znacząco podnosi bezpieczeństwo dziecka. Jego zakładanie w drodze do szkoły i w trakcie powrotu do domu sprawia, że kilkulatek zawsze jest pod czujną ochroną dorosłej osoby. Dziecko nie musi pokonywać codziennej trasy pod opieką rodzica, jednak nawet gdy porusza się po mieście samodzielnie nie obawia się, że w razie problemów zostanie samo.

Informacje wysyłane przez moduł GPS trafiają wyłącznie do aplikacji rodzica. Nie przechwyci ich inny smartfon, należący do osoby, która mogłaby skrzywdzić młodego ucznia. Jeśli na trasie dziecka dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, pociecha może wysłać dyskretny sygnał do rodzica. Do tego celu służy przycisk SOS, który wystarczy nacisnąć i zaczekać na pomoc rodzica.

Smartwatch dla dziecka wyposażony w moduł GPS umożliwia sprawdzenie, gdzie znajduje się użytkownik bez względu na to, jak pokonuje trasę do szkoły. Sygnały z GPS są wysyłane do rodzica, gdy dziecko jedzie autobusem lub tramwajem, a także, gdy porusza się do szkoły na rowerze lub pieszo.

Jak zachęcić dziecko do noszenia smartwatcha z GPS?

Dzieci uwielbiają gadżety, dlatego zwykle nie trzeba ich długo zachęcać do korzystania z zegarka wyposażonego w GPS. Młodzi uczniowie cieszą się, że mogą nosić smartwatch do szkoły i używać go bez większych ograniczeń. Niektóre dzieci mogą sprzeciwiać się jednak śledzeniu ich za pomocą GPS. Jeśli kilkulatek odmawia zakładania smartwatcha ze względu na działający w nim lokalizator, warto z nim porozmawiać i wytłumaczyć mu, jakie motywy kierują opiekunem. Większość dzieci zrozumie, że rodzic nie chce ich śledzić, lecz chce mieć pewność, że w razie zagrożenia będzie mógł udzielić pomocy.

Atrakcyjne smartwatche dla dzieci znajdziesz tu https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche-dla-dzieci

Dzieci chętniej noszą zegarki z modułem GPS nie tylko, gdy rozumieją, dlaczego rodzice proszą o ich zakładanie. Dodatkową zachętą do noszenia smartwatcha, będą ciekawe dla ucznia funkcje inteligentnego zegarka.

Jakie funkcje przydają się w smartwatchu dla dziecka?

Dzieci uczęszczające do szkoły docenią w szczególności możliwość odczytania wiadomości tekstowych oraz powiadomień o połączeniach przychodzących. Dzięki temu młody użytkownik zawsze pozostaje w kontakcie z rówieśnikami. Ważne dla dzieci są również funkcje sportowe, które pomagają trenować ulubione dyscypliny i monitorować aktywność fizyczną. Na sport kładzie się coraz większy nacisk w szkołach, dlatego uczniowie ucieszą się, gdy otrzymają gadżety, które dadzą więcej przyjemności z treningu.

Ponadto smartwatch dla dziecka powinien mieć nowoczesny, modny design. Uczniowie, zwłaszcza w nastoletnim wieku, zwracają na tę kwestię dużą uwagę, dlatego warto o nią zadbać.

Dodaj komentarz

Zakupy

Sukienki dla dziewczynek na wesele

Sukienki dla dziewczynek na wesele to obowiązkowy podpunkt na liście przygotowań przed sezonem ślubnym. Przyznacie przecież, że mało która młoda dama zechce iść na tak ważną uroczystość w spodniach. Pewnie...

Czytaj dalej →
Zakupy

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Często można zauważyć na ulicach małe dzieci, które są wystylizowane nie gorzej niż ich rodzice. Modne ubranka, markowe buciki, starannie przygotowana fryzura, a na małym nosku okulary przeciwsłoneczne. Nie należy...

Czytaj dalej →
Komunia, Zakupy

Prezent na komunię dla dziewczynki

Prezent na komunię dla dziewczynki to coraz rzadziej rower czy zegarek. Współczesne dzieci mają zupełnie inne marzenia. Jakie? Postanowiliśmy to sprawdzić! Zobaczcie… ZakupyPomysły na prezent na Dzień Kobiet [21 inspiracji]

Czytaj dalej →
Mama, Moda, Zakupy

Jaka sukienka na wesele dla mamy?

Sezon weselny już w pełni. Znalezienie odpowiedniej kreacji na to wydarzenie zawsze stanowi prawdziwe wyzwanie. Tym większe, gdy jest się karmiącą mamą. Sukienki na wesele dla mamy, która podczas imprezy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general