Jak zapobiegać powstaniu lwiej zmarszczki i jaką metodą najlepiej ją zniwelować?

Na skutek utraty jędrności, a więc ubytku kolagenu i elastyny z biegiem lat na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Jedną z nich może być lwia zmarszczka. Czy można skutecznie zapobiec jej pojawieniu się? Jaką metodę wypełniania wybrać, gdy już się pojawi?

Czy istnieje dobra profilaktyka lwiej zmarszczki? Spróbuj panować nad mimiką

Nie u każdego pojawi się lwia zmarszczka. Każdego dotyczą zmarszczki mimiczne, ale to w jakim miejscu się pojawią w dużej mierze zależy od naszej mimiki, tego jak często i w jaki sposób marszczymy brwi czy czoło, czy palimy papierosy, a także jak dbamy o odpowiednie nawilżenie i ochronę naszej skóry. Zatem nawet jeśli może u Ciebie pojawić się lwia zmarszczka, bo występuje u kogoś z najbliższej rodziny, to możesz opóźnić proces jej tworzenia się kontrolując swoją mimikę. Oczywiście łatwo powiedzieć, a gorzej zrealizować. W końcu szczególnie w sytuacjach stresowych pewne grymasy przychodzą mimowolnie i trudno jest nad tym zapanować.

Stosuj kosmetyki nawilżające oraz ochronne i  postaw na odpowiednią dietę

Poza panowaniem nad mimiką są jeszcze inne istotne kwestie. Na pewno jest nią odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Przesuszona skóra jest bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek, czy później pogłębianie się zmarszczek mimicznych, dlatego nie można zapominać o stosowaniu kremów nawilżających, a później po 25 roku życia – przeciwzmarszczowych. Istotne znaczenie ma również używanie kremów zawierających filtry UV na twarz. Dzięki temu ograniczy się negatywny wpływ promieniowania UV na komórki skóry i fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Warto również ograniczyć mrużenie oczu, bo to również sprzyja zmarszczkom mimicznym, także lwiej zmarszczce. Aby było to możliwe warto na zewnątrz w słoneczne dni zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne. Dzięki temu ograniczy się odruch mrużenia oczu. Duże znaczenie dla zdrowej i długo młodo wyglądającej skóry ma stosowanie zbilansowanej diety bogatej w antyoksydanty. To właśnie one zwalczają wolne rodniki tlenowe, które przyczyniają się między innymi do utraty gęstości skóry, ale i powstawania stanów zapalnych. Warto stosować na skórę nie tylko krem nawilżający, ale również odpowiednie serum, które trafia w głębsze warstwy skóry, a ponadto zwiększa wchłanianie kremu.   

Jak skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki?

Może się zdarzyć, że mimo Twoich starań albo na skutek tego, że rozpoczęłaś je zbyt późno lwia zmarszczka się pojawi. Wtedy masz możliwość jej zniwelowania i jest na to kilka sposobów. Poza wstrzyknięciem toksyny botulinowej, która ma za zadanie blokować przewodzenie impulsów z nerwów do mięśni. Zwykle botoks łączy się z wypełnieniem widocznej zmarszczki przy użyciu kwasu hialuronowego. Dzięki łączeniu dwóch metod efekt jest bardziej trwały. Sprawdza się w przypadku głębszej zmarszczki. Stosuje się taki sposób także na zmarszczkach na czole. Oczywiście to nie jest jedyna metoda, bo można również postawić na osocze bogatopłytkowe, czyli tak naprawdę pobudzenie skóry do przebudowy oraz produkcji kolagenu i elastyny. Można spróbować także metody masowania skóry, jednak w przypadku widocznej zmarszczki nie można na pewno osiągnąć satysfakcjonującego efektu. Lwia zmarszczka w każdym razie nie musi stać się twoją zmorą i możesz ją skutecznie zniwelować.        

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo