Jak zrobić dynię na Halloween? Praktyczny poradnik krok po kroku. Stwórz oryginalną dekorację!

Wydrążona dynia to zdecydowanie najbardziej znany symbol upiornej nocy Halloween. Już na kilka dni przed 31 października uczestnicy zabawy przygotowują te charakterystyczne dekoracje, które po zapadnięciu zmroku zamieniają się w oryginalne lampiony. Wycięcie odpowiedniego wzoru nie zawsze jest jednak proste. Sprawdź poniższy poradnik i dowiedz się, jak samodzielnie zrobić dynię na Halloween!

Jak zrobić dynię na Halloween?

Przygotowania do stworzenia idealnej dyniowej dekoracji na Halloween powinny się zacząć już na etapie zakupów. Wybierając w sklepie warzywo z zamiarem przerobienia go na lampion, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dynia ma różne odmiany, ale zdecydowanie najlepiej w tym przypadku sprawdzi się dynia zwyczajna i to właśnie na nią powinniśmy postawić. Następnie warto upewnić się, czy dany okaz ma stabilną i w miarę płaską podstawę, tak aby mieć pewność, że będzie stał prosto i się nie przewróci.

Przydatna może być rada, aby zwrócić uwagę na skorupę wybranej dyni. Pamiętajmy, że nie powinna być zbyt twarda, ponieważ będzie nam trudno przekroić ją nawet ostrym nożem. Halloweenowe dynie najlepiej wykonać z warzyw, które są dość zbite, ale nie przesadnie twarde.

Sprawdź: Strój na Halloween dla dzieci: jak zrobić samemu?

Dynia Halloween – krok po kroku

Własnoręczne wykonanie dyni wcale nie musi być bardzo trudne. Przekonasz się o tym, podążając za poniższymi wskazówkami.

Straszna dynia na Halloween – jak zrobić? Sposób wykonania (instrukcja pochodzi z kanału Polenka w serwisie Youtube):

  1. Rozpoczynamy od przygotowania sobie długiego i dosyć ostrego noża, a następnie ostrożnie wycinamy czubek dyni. Nóż wbijamy pod kątem, aby wycięty fragment nie wpadł do środka.
  2. Następnie przystępujemy do wydrążania środka – należy usunąć cały miąższ z pestkami (nie trzeba go wyrzucać – można wykorzystać w kuchni, np. do zupy). Z miąższu oczyszczamy również odciętą “pokrywkę” dyni.
  3. Po oczyszczeniu wnętrza rozpoczynamy główną zabawę, a więc narysowanie wzoru, który chcemy wyciąć (można np. wydrukować sobie gotowy szablon i na niego zerkać w trakcie).
  4. Wycinam wzór, bardzo ostrożnie, kawałek po kawałku.
  5. Na koniec wystarczy włożyć do wyciętej dyni zapaloną świeczkę i gotowe!

Niekiedy zaleca się, aby rozkrojone miejsca warzywa posypać odrobiną soli. Dzięki temu dynia halloweenowa może wytrzymać nieco dłużej, ponieważ spowolnimy odrobinę proces psucia się.

Zobacz: Czy mamy 2 listopada wolne od szkoły i pracy? To jedno z ważniejszych świąt kościelnych

Jak wygląda dynia na Halloween? Wzory na tradycyjny lampion

Zazwyczaj największym problemem z tym, jak przygotować dynię na Halloween, nie jest wcale wycinanie warzywa, ale podjęcie decyzji, jak ma wyglądać nasza dekoracja. Najczęściej wycina się oczywiście przerażające miny i złowrogie uśmiechy, aby dopasować się do upiornego klimatu święta. Jeśli brakuje Ci inspiracji na straszne dynie na Halloween, sprawdź poniższe propozycje.

elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com

Sprawdź: Zabawy na Halloween dla dzieci i nie tylko. Najlepsze atrakcje na imprezę z dreszczykiem!

Dynia na Halloween dla dzieci. Jak zrobić wesołą dynię na Halloween?

Wycięta i ozdobiona dynia na Halloween wcale jednak nie musi być przerażająca. Mało tego! Nie trzeba koniecznie robić lampionu w formie twarzy. Często wycina się w niej rozmaite kształty – np. sowy, koty itp. Właściwie mamy tutaj pełną dowolność, chociaż oczywiście wciąż najbardziej charakterystyczna pozostaje dynia z upiornym uśmiechem. Wersja dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, powinna być jednak nieco bardziej delikatna, aby ich nie wystraszyć. Jeśli planujesz przygotować taką dekorację z maluchami, sprawdź poniższe wzory na dynię “na wesoło”.

elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com
elements.envato.com

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wielki powrót festiwali w Energylandii!

Park Rozrywki Energylandia ostatnio ogłosił powrót muzycznych festiwali! Podano już daty dwóch pierwszych, które odbędą się pod koniec czerwca. O kolejnych dowiadywać się będziemy w najbliższych tygodniach, natomiast wiadome jest...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Musicie tego posłuchać!

Pogoda za oknem nie wprowadza w odpowiedni nastrój. Mamy jednak coś, co z pewnością poprawi Wasz humor. Nawet jeśli właśnie przypalił Wam się obiad lub dzieci doprowadziły Was do granic...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Słownik Korpomowy

Korpomowa lub inaczej Ponglish Poniższy słownik został przygotowany dla zwykłych śmiertelników, nieskażonych korporacją. Na blogu bardzo często będą pojawiały się słowa i zwroty zapożyczone z korpomowy. Czasem będą dodawane prześmiewczo,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general