Jaki prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela? Tego nie lubią dostawać. “Bezsensowny wydatek”

Koniec roku szkolnego 2023 coraz bliżej i wielu uczniów, a także rodziców zaczyna zastanawiać się, jaki prezent kupić wychowawcy z tej okazji. Zapytaliśmy więc nauczycieli, które upominki uważają za najmniej trafione.

Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Zgodnie z informacją opublikowaną w kalendarzu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przypada on na 23 czerwca. Dość powszechnym zwyczajem jest kupowanie nauczycielom drobiazgów w podziękowaniu od uczniów za wspólny rok nauki. Czego pedagodzy nie lubią dostawać? Dowiedzieliśmy się u źródła.

Co na podziękowania dla nauczyciela? Te prezenty nie zawsze są dobrym wyborem

Nauczyciele jednego z krakowskich liceów zdradzili nam, za jakimi upominkami nie przepadają.

Oczywiście miło, że uczniowie i ich rodzice starają się nam okazać wdzięczność za wspólnie spędzony rok szkolny, ale najczęściej wręczane nam kwiaty i czekoladki to bezsensowny wydatek. Otrzymujemy tego bardzo dużo i tak naprawdę nie mamy co później z tym zrobić. – przyznała jedna z polonistek.

Większość pytanych pedagogów stwierdziła zgodnie, że kwiaty szybko zwiędną, a słodkości najczęściej kurzą się w szafkach. Jednak to niejedyne nietrafione prezenty, jakie się zdarzają.

W zeszłym roku od jednej z klas dostałam srebrne kolczyki. Było to bardzo miłe, ale biżuteria była kompletnie nie w moim stylu. Nie miałam ich na sobie ani razu. – dodała nauczycielka geografii.

Co zamiast kwiatów dla nauczycieli? Ta odpowiedź pojawiała się najczęściej

Zapytaliśmy się, więc kadry nauczycielskiej, jaki jest ich zdaniem najlepszy pomysł na prezent.

Wydaje mi się, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest karta podarunkowa. Każdy nauczyciel będzie mógł zakupić sobie dzięki niej, to co mu się przyda i na pewno będzie używać. – stwierdziła wychowawczyni jednej z klas.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo