Jakie drony kupić dziecku na wakacje? Na co zwrócić uwagę?

W ciągu ostatnich lat drony zyskały dużą popularność. Pokochali je zarówno dorośli, jak i dzieci. Te latające urządzenia są świetnym pomysłem na prezent dla najmłodszych, którzy wybierają się na wakacje. Dzięki nim będą mogli poznawać nowe miejsca, patrząc na nie z góry. Jakie drony na wakacje wybrać? Podpowiadamy!

Dron Syma X5HW

Syma X5HW to model, który zapewnia znakomitą stabilność i bezpieczeństwo lotu, niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonymi, czy początkującymi użytkownikami dronów. Gwarantuje to 6-osiowy stabilizator, a także zastosowane osłony na śmigłach. Urządzenie wyposażono również w kamerę FPV, dzięki której nie tylko możemy oglądać obraz na żywo podczas lotu, lecz także zapisywać go w formie wideo lub zdjęć. Wystarczy tylko pobrać aplikację SYMA i połączyć się z siecią Wi-Fi.

Syma X5HW to drony dla dzieci i dorosłych, które mają wiele udogodnień. Kolejnym z nich jest barometr. Dzięki niemu urządzenie może utrzymać swoją pozycję, unikając efektu pływania w powietrzu. Inteligentne oprogramowanie zastosowane w tych dronach pozwala na fantastyczną zabawę. Wprowadzając odpowiednią kombinację na kontrolerze, dziecko może wykonywać różne akrobacje. Wybierając Syma X5HW, można cieszyć się 8-minutowym lotem, którego zasięg to 80 m. Dron dostępny jest w dwóch kolorach.

Dron DJI Ryze Tello

DJI Ryze Tello zyskał miano najlepszego drona do zabawy na rynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Urządzenie to charakteryzuje się łatwą obsługą, dzięki czemu jest świetną opcją zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników dronów.

DJI Ryze Tello to jednak nie tylko dron do zabawy, lecz także nauki. Korzystając z aplikacji mobilnej Tello oraz systemu kodowania MIT, najmłodsi użytkownicy mogą uczyć się programowania. Krok po kroku mogą zaplanować ruchy drona, używając do tego specjalnych kodów. Model ten charakteryzuje się ponadto lekką konstrukcją i kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu drona można zabrać ze sobą wszędzie.

Model ten umożliwia ponadto nagrywanie filmów w jakości HD, a także pozwala na wykonywanie spektakularnych sztuczek w powietrzu za pomocą opcji akrobacje 8D. Co jeszcze warto wiedzieć o DJI Ryze Tello? Urządzenie wyposażone jest w dwie anteny, z racji czego, sterowanie nim jest łatwe w każdych warunkach. Do tego, dron wyposażono w funkcję FailSafe, która pozwala na bezpieczne lądowanie, nawet po utracie połączenia ze sprzętem. DJI Ryze Tello oferuje maksymalnie 13-minutowy lot na odległość 100 m.

Dron DJI Mini SE

Dron DJI Mini SE to kompaktowe urządzenie o niewielkiej wadze. Dodatkowo oferuje możliwość złożenia śmigieł tylnych i przednich, więc znakomicie sprawdza się w podróży. Jest to model idealny zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych użytkowników. Dedykowana dla tego drona aplikacja mobilna, proponuje nie tylko edytor wideo, lecz także inteligentny poradnik latania. W efekcie każda osoba ma możliwość szybkiej nauki latania.

Dron DJI Mini SE jest ulepszoną wersją znanego DJ Mavica Mini. Wykonuje on zdjęcia z lotu ptaka w jakości 12 MP i nagrywa filmy 2,7K. Maksymalny czas lotu urządzenia to 30 minut, a odległość, jaką może pokonać to 2 km. Dron wyposażony jest w dolny system czujników wizyjnych i GPS. Dzięki temu gwarantuje on bezpieczną zabawę.

Dron DJI RoboMaster TT Tello Talent

DJI RoboMaster TT Tello Talent to bardzo interesująca opcja, ponieważ jest to dron edukacyjny. Dzięki niemu dzieci mogą poznać różnorodne zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją i robotyką. Programowanie urządzenia jest możliwe dzięki modułowi open source ESP32.

DJI RoboMaster TT Tello Talent to świetna propozycja dla dzieci, które chcą w wakacje rozwijać swoje pasje. Po zaprogramowaniu modelu, można sprawdzić, jak działa. Urządzenie cechuje się doskonałą wydajnością lotu. Wyposażone jest kamerę HD 5 MP, wskaźnik LED RGB i wiele funkcji AI. Maksymalny czas lotu tego drona to 8 min i 30 s – bez zastosowania dodatkowych akcesoriów. Pozwala on ponadto na pokonanie 100-metrowego dystansu.

Dodaj komentarz

Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo