Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela? Te bukiety będą strzałem w dziesiątkę!

14 października wszyscy pracownicy oświaty w Polsce obchodzą swoje wielkie święto. Dzień Edukacji Narodowej to znakomity moment, aby podziękować szczególnie nauczycielom za ich codzienny trud i zaangażowanie wkładane w wychowanie i edukację uczniów. Jednym z uniwersalnych i zawsze trafionych prezentów na tę okazję są kwiaty – najczęściej cięte, ale sprawdzić się mogą również te doniczkowe. Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela?

Bukiet na Dzień Nauczyciela – uniwersalny prezent

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, szerzej znanego pod swoją potoczną nazwą “Dzień Nauczyciela”, we wszystkich szkołach w Polsce świętują pracownicy oświaty. Tego dnia nie odbywają się standardowe lekcje, ale zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przychodzą do szkoły, aby wziąć udział w specjalnych apelach lub akademiach. Podczas takich spotkać mają miejsce różne występy, oficjalne przemówienia (np. dyrekcji), ale przede wszystkim uroczyste podziękowania i złożenie życzeń od wszystkich uczniów.

Po części oficjalnej zazwyczaj poszczególne klasy udają się do swoich sal, aby spędzić trochę czasu wspólnie. To świetny moment na osobiste podziękowania. Uczniowie mogą nie tylko złożyć życzenia, ale także wyrazić wdzięczność za okazywaną pomoc, wsparcie, wyrozumiałość, a przede wszystkim cierpliwość. Oprócz miłych słów większość klas postanawia również wręczyć nauczycielom drobne upominki. Zwykle tzw. trójka klasowa kupuje jakiś podarunek za zebrane od wszystkich składki. Najbardziej uniwersalnym pomysłem na prezent z okazji tego święta są niewątpliwie kwiaty. Piękne bukiety na Dzień Nauczyciela zawsze się sprawdzą – pięknie się prezentują, nie są wymuszone i nie stawiają obdarowanego w niezręcznej sytuacji (w przeciwieństwie do jakichś kosztownych podarunków).

Sprawdź: Ile wynosi nagroda na Dzień Nauczyciela? Kwota zależy od kilku czynników

Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela?

Floryści sugerują, aby w takiej sytuacji stawiać na kwiaty sezonowe. Mimo że nastała już jesienna aura, w kwiaciarniach nie brakuje uroczych i kolorowych okazów, które cieszą oko i pięknie pachną. Szczególnie poleca się stworzyć bukiet dla nauczyciela z gerberów, które symbolizują wyrazy szacunku i uznania. Piękne kompozycje można stworzyć również ze słoneczników, które zawsze pozytywnie się kojarzą, a oznaczają ciepło, radość i piękno.

Z pewnością najbardziej klasyczny kwiat na Dzień Nauczyciela to goździk – wręczany podczas rozmaitych uroczystości już od dekad. Goździki symbolizują odwagę, wdzięczność, ale także podziw i zadowolenie. W bukiecie przepięknie prezentują się także lilie, które niosą za sobą dość niejednoznaczne znaczenie – jednym z nich są najlepsze życzenia. Mówi się, że wprowadzają harmonię do życia obdarowanej osoby.

Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela?

  • słoneczniki,
  • goździki,
  • gerbery,
  • astry,
  • dalie,
  • lilie.

Jeśli nie chcemy kupować kwiatów ciętych, zawsze można postawić na te doniczkowe. Pięknie prezentują się storczyki we wszystkich kolorach, a także np. skrzydłokwiat.

Zobacz: Krótkie życzenia na Dzień Nauczyciela. Spraw ulubionym nauczycielom miłą niespodziankę!

Co zamiast kwiatów na Dzień Nauczyciela?

Kwiaty to oczywiście nie jedyny możliwy prezent dla nauczycieli. Z innych uniwersalnych upominków świetnie sprawdzają się rozmaite słodkości (bombonierki, czekoladki, dobrej jakości miody). Ciekawą propozycją będzie także dobra kawa czy herbata, ewentualnie dodatkowo oryginalny kubek (np. z zabawnym lub osobistym napisem). Nieco droższym prezentem, który z pewnością doceni każdy nauczyciel, będą bilety do teatru lub do opery.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo